Eczacılıkta Doktora (Pharm D.)

Genel

Program açıklaması

Eczacılık Doktorası (Eczane D ), ABD'deki Chicago İllinois Üniversitesi (UIC) Eczacılık Fakültesi ile işbirliği içinde, Malta University of Malta Eczacılık Bölümü tarafından sunulan bir seviyedir. University of Malta Eczacılık Bölümü, klinik eczacılık eğitimi ve araştırmalarında uzun süredir devam eden bir deneyim geçmişine sahipken Chicago'daki Illinois Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ABD'deki en iyi eczacılık kolejleri arasında yer almaktadır. Bu ders, gelişmiş klinik eczacılık becerilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını bağlamsal araştırmalarla birleştirmesi bakımından benzersizdir. Öğretilen çalışma birimleri her iki üniversite tarafından ortaklaşa teslim edilir.

Akademik derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere University of Malta Eczacılık Doktora (Pharm D.) verilir.

Başarılı bir şekilde 90 AKTS tamamlayan ve daha fazla devam etmek istemeyen adaylara University of Malta Gelişmiş klinik eczacılık alanında Yüksek Lisans derecesi verilir.

İleri Klinik Eczacılık Yüksek Lisansı için verilen ders bileşenine ek olarak, Pharm. D. öğrencilerin çalışma programında belirtilen bir Doktora Araştırma Tezi ve İleri Deneyimi üstlenmesi beklenmektedir.

Bu ders, klinik eczacılık ve uygulamalı alanlarda eczacılık uygulamalarına ve politikalarına önemli katkı sağlayacak mezunları hazırlayacaktır. Bu mezunlar, farmasötik mesleğinde yeni gelişmelere yön verecek ve kendi alanlarında önemli bir etki yaratacak potansiyele sahip olacaklar.

Öğrenme Çıktıları

  • Klinik eczane pratik yönlerini kanıta dayalı farmakoterapötik kavramlarla bütünleştirmek.
  • Gelişmiş klinik eczacılık becerileri geliştirin.
  • Liderlik ve meslekler arası yönleri oluşturmak.
  • Yenilikçi süreçler ve uygulama senaryoları için yeni uygulamalar geliştirin.
  • Özel klinik eczane senaryolarında stratejik öncelikleri belirleyin.
  • Teorik bilgi, ilke ve kavramları belirli disiplinlere uygulanmış olarak eleştirel bir biçimde değerlendirir.
  • Hizmet geliştirme ve araştırma faaliyetleri için yansıtıcı ve değerlendirme becerilerini göstermek.
  • Klinik eczanelerde araştırma tasarlayın ve üstlenin.

Kariyer fırsatları

Program, profesyonel alanlarda çalışan eczacıları, politikaları, pratikteki gelişmeleri ve hizmet sunumunda bilimsel ve kanıt temelli liderlik rolleri üstlenmesini sağlayacak.

Kursun amacı

Uzmanlık alanı olarak Klinik Eczacılık alanını almak isteyen eczacılar, bu konuyu profesyonel bir bağlamda ele alma, bu alandaki araştırmaları yapma becerileri ve nitelikleri geliştirme fırsatı bulacaklardır.

Kabul Şartları ve Kayıt

  • Tanınmış bir kurumdan eczane derecesi.
  • Eczacı olarak uygulama yeteneğinin belgelendirilmesi.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The University of Malta (UM) is the highest teaching institution in Malta. It is publicly funded and is open to all those who have the requisite qualifications. There are some 11,000 students and abou ... Devamını oku

The University of Malta (UM) is the highest teaching institution in Malta. It is publicly funded and is open to all those who have the requisite qualifications. There are some 11,000 students and about twelve per cent of the student population is international. Daha Az