Eczacılık Yüksek Lisans Programı

Genel

Program açıklaması

Eczacılık Fakültesi, Slovakya veya Avrupa Birliği'ndeki topluluk eczanelerinde (devlet ve / veya hastane) 6 aylık profesyonel pratik eğitim deneyimi de dahil olmak üzere beş yıllık Eczacılık Yüksek Lisans Programı (5 yıl, 10 dönem) sunmaktadır. Önerilen çalışma planı, zorunlu, zorunlu seçmeli ve seçmeli derslerden oluşur ve en az 300 AKTS kredisi alır. Çalışma programı Eczane, Avrupa Birliği'nin yasal düzenlemelerine göre tamamen akredite edilmiştir ve Comenius Üniversitesi tarafından verilen Eczane Yüksek Lisans Diploması, Avrupa Birliği'nin tüm diğer Üye Devletlerinde ve dünya çapında tanınmaktadır.

“Be able to love, heal and accept yourself, so you can then offer these gifts to others”

Eğitim

Eczane çalışma programı mezunu kimyasal, biyolojik, tıbbi ve özellikle farmasötik disiplinlerde üst düzey bilgi ve pratik becerileri ile tanımlanır. Mezun, insan organizmasında bir tıbbi ürüne olan her şey hakkında derin bilgiye sahiptir; etkileri ve yan etkileri; yanı sıra tıbbi ürünlerin kullanımının sağlık ve sosyal yönleri. Yüksek lisans, ilaç teknolojisi, ilaç, kimyasal, mikrobiyolojik, beşeri tıbbi ürünler üzerinde biyolojik araştırmalar konusunda uzmanlaşmıştır. Mezun, tıbbi ürünler hakkındaki bilimsel verileri değerlendirebilir ve bu yeterliliğe dayalı olarak ilgili bilgileri sağlayabilir. Mezun, farmasötik uygulama ile ilgili yasal ve diğer şartlar hakkında yeterli bilgiye sahiptir. Çalışma programı, mesleki niteliklerin tanınması hakkındaki Avrupa Parlamentosu ve Konsey 2005/36 / EC Direktifine tam olarak uygundur.

eşsizlik
Mezun bir eczacı, çok yetenekli bir profesyonel ve toplumdaki tek kişi olarak ilaçlar, tıbbi ürünler ve etkileri hakkında her şeyi bilen gerçek bir uzmandır.

Uzmanlık
Eczane çalışma programı mezunu kimyasal, biyolojik, tıbbi ve özellikle farmasötik disiplinlerde üst düzey bilgi ve pratik becerileri ile tanımlanır. Mezun, insan organizmasında bir tıbbi ürüne olan her şey hakkında derin bir bilgiye sahiptir; etkileri ve yan etkileri; yanı sıra tıbbi ürünlerin kullanımının sağlık ve sosyal yönleri.

Deneyim
Mezun insan kullanımı için tıbbi ürünler üzerinde ilaç teknolojisi, ilaç, kimyasal, mikrobiyolojik, biyolojik denemelere hakim olabilir. Mezun, tıbbi ürünler hakkındaki bilimsel verileri değerlendirebilir ve bu yeterliliğe dayalı olarak ilgili bilgileri sağlayabilir. Mezun, farmasötik uygulama ile ilgili yasal ve diğer şartlar hakkında yeterli bilgiye sahiptir.

potansiyelleri
Mezunlar sağlık alanındaki potansiyellerini çeşitli eczanelerde (kamu, hastane), her seviyedeki ilaç kalite kontrol enstitülerinde, klinik eczane, klinik biyokimya, hijyenik hizmet, ilaç endüstrisi, ticari temsil alanlarında gerçekleştirebilirler. ilaç şirketlerinin, dağıtım şirketlerinin, araştırma, sağlık profesyonellerinin eğitimi vb.

yerine getirme
Fakülte mezunları işgücü piyasası tarafından her zaman kabul edilirler ve sadece Slovak Cumhuriyeti'nde ve kendi ülkelerinde değil, dünya çapında da kişisel ve finansal tatminleri olan çekici kariyerleri kolayca bulabilirler.

Kabul

2020/2021 başvuruları şimdi açık. Başvurular için son tarih 31 Temmuz 2020'dir. Başvuru sahiplerinin, ister kağıt ister kağıt olsun, ister elektronik yollarla olsun, bir giriş sınavını geçmeleri gerekmektedir. Kabul testleri İngilizce yazılmıştır ve genel ortaokul / lise düzeyine dayanan Biyoloji (50 soru) ve Kimya (50 soru) konularında 100 MCQ sorusundan oluşmaktadır.

Gerçekler

 • Yaklaşık 1.500 öğrenci, bunların% 15'i farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler
 • 11 uzmanlaşmış öğretim bölümü
 • Topluluk eczanesi olarak da hizmet veren 2 kendi öğretim eczanesi
 • Güncel ekipmanlara sahip yeni laboratuvarlar ve konferans salonları
 • Uzun süredir ulusal ve uluslararası öğretim ve araştırma deneyimine sahip yüksek nitelikli öğretim personeli
 • Lisansüstü PharmD ve Ph.D. programlar, uzmanlık vb.
 • Avrupa, Asya ve ABD'deki 30'dan fazla ortak üniversite ile ikili sözleşmeler de dahil olmak üzere uluslararası değişim programları
 • Bilimsel Mükemmeliyet Merkezi, merkezi bilimsel laboratuvarlar, çeşitli araştırma projeleri
 • Büyük Şifalı Bitkiler Bahçesi
 • Merkez Kütüphanesi
 • Spor salonu ve fitness ekipmanları
 • Kendi kantinler ve kafeteryalar

Prestij
Comenius Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Slovakya'daki türünün tek fakültesidir. Fakülte, doğa bilimleri ve tıp ile belirli farmasötik bilimlerin bilgilerini entegre ederek orijinal eczane profesyonellerini yetiştirmektedir.

gelenek
Slovak ilaç üniversitesi çalışmaları 70 yıldan fazla süredir var ve Bratislava Eczacılık Fakültesi'nden 11000'den fazla öğrenci mezun oldu.

Akreditasyon
Eczane çalışma programı, Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin mesleki yeterliliklerin tanınması hakkındaki 2005/36 / EC sayılı Avrupa Birliği Direktifi ile tamamen uyumludur.

White work table with notes, smartphone and laptop

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Faculty of Pharmacy is part of the greatest, oldest and outstanding University in Slovakia. Comenius University in Bratislava is a modern European university which in 2019 was celebrating its 100t ... Devamını oku

The Faculty of Pharmacy is part of the greatest, oldest and outstanding University in Slovakia. Comenius University in Bratislava is a modern European university which in 2019 was celebrating its 100th anniversary. It is the only Slovak university to be regularly ranked in the international rankings of the best universities in the world. With thirteen faculties, it offers the widest selection of study programs (over 800) at three levels, and several of these study programs are the only ones of their kind offered in Slovakia. There is a wide range of areas of human knowledge to choose from when studying, be it in medicine, the humanities, and social sciences, the natural sciences, mathematics, theology, and much more. Daha Az