Eczacılık Lisans

Genel

Program açıklaması

Misyon

Eczacılık Fakültesinin Misyonu; öğrenciler, eczacılar ve bilim insanları için yaşam boyu öğrenme fırsatlarını eğitmek, eğitmek ve sağlamaktır. Ayrıca, yaşam kalitesini artırmak için ilaç ve klinik bilimlerindeki araştırmalara dayanarak yeni bilgi üretme, yayma ve uygulama. geliştirilmiş sağlık hizmeti.

Programın ayırt edici özellikleri

BUE, İngiliz eğitim felsefesine dayanan programlar sunar. Bu, materyali teslim edenlerden çok, öğrencilere odaklanan programlarla sonuçlanır. İngiltere programlarından mezun olanlar genellikle sergiler:

 • yaratıcı ve güçlü problem çözme becerileri ile düşünme yeteneği;
 • Üst düzey anahtar ve aktarılabilir beceri setleri;
 • bağımsız olarak yüksek düzeyde mesleki ve konuya özgü yanı sıra genel teknik yeterliliği korumuştur;
 • problemleri yüksek düzeyde görme yeteneği (yani büyük resmi görmek);
 • çalışkanlık ve etik çalışma uygulamaları;
 • Esneklik ve konuya özel bilgilerini kendi alanlarının dışındaki alanlara uygulama becerisi.

106982_libraryinside2.png

BUE Misyonu, MENA bölgesinde yüksek kaliteli eğitimin önde gelen sağlayıcısı olmaktır. Üniversite, programlarının İngiltere tarafından onaylanmasını ve İngiltere standartlarına uygun bir öğrenci deneyimi sağlamayı taahhüt eder. Kurumsal kalite güvencesi üzerine inşa edilen konu düzeyinin geçerliliği ve Fakülte, lisans programının İngiltere standartlarına uygun olmasını sağlamayı taahhüt eder. Bunun bir göstergesi, hem Mısırlı bir B Pharm hem de Birleşik Krallık partneri B Pharm'in ikili ödülü olacak.

BUE'deki Eczacılık Fakültesi, günümüzün ve yarının hızla değişen yüksek teknoloji ürünü farmasötik bakımına ayak uydurabilen ve kendine güvenen bir eczacı sağlamak için öğrencilerine güncel bir teknik program sunmaya çalışmaktadır. . Program, öğrencinin amaç için gerekli becerileri ve / veya arka planı geliştirmesini sağlayan benzersiz bir modül ve uzmanlık alanları kümesi sunmaktadır.

Ayrıca, bu derece programının, İngiltere'nin bu program disiplini için önde gelen meslek organı olan Büyük Britanya Kraliyet Farmasötik Topluluğu (RPSGB) ile akredite edilmesini isteyeceğiz. Akredite edilmiş diploma programları, mesleki nitelik kazanmayı amaçlayanlar için tercih edilen ve hızlı rotalardır.

Yazım sırasında ve bilgimizin en iyisi için, bu akademik ve profesyonel akreditasyon birleşimi, Eczacılık'taki programımızı hem Mısır'da hem de çevredeki bölgede benzersiz kılar.

Program amaçları

 • Öğrencilere Eczacılık bilgi tabanı hakkında sistematik bir anlayış kazandırmak.
 • Öğrencilerin karmaşık konuları hem sistematik hem de yaratıcı bir şekilde analiz etmelerini sağlamak, tüm verilerin yokluğunda sağlam bir yargıya varmak ve sonuçlarını açık bir şekilde iletmek; problemlerle başa çıkmada ve çözmede kendini yönetme ve yenilikçi olma becerisi; Sürekli mesleki gelişim için gerekli bağımsız öğrenme yeteneği.
 • Farmasötik bakım alanında en ileri düzeyde bilgi ve pratik beceriler sağlayan geniş bir müfredat sunmak.
 • Diğer sağlık hizmeti sağlayıcıları ile işbirliği içinde yetkinlik ve güvenle pratik yaparak hasta ve mesleğe katkıda bulunabilecek öğrencilerin gelişimini sağlamak
 • Yüksek doğuştan gelen yeteneklerinin öğrencilere kişisel ve akademik olarak tüm potansiyellerine ulaşmalarını mümkün kılan bir öğrenme ortamı sağlamak, böylece mezun olduklarında birçok farklı kariyer arasından seçme özgürlüğüne sahip olmaları ve hızlı bir katkı sağlamak için anlayış, bilgi ve kişisel olgunlukları olma seçtikleri istihdam veya araştırma alanına.
 • Sırasıyla Üyelik / Yeminli Eczacılık statüsü için hem ulusal hem de Birleşik Krallık'taki tüm ilgili profesyonel kurumların eğitim gereksinimlerini karşılayan bir program sağlamak.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher ... Devamını oku

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher Education in the Middle East, leading in Educational Quality, the Student Experience, and Research and Enterprise. Daha Az