Eczacılık Lisans

Genel

Program açıklaması

genel bakış

High Point, NC'deki High Point University Fred Wilson School of Pharmacy'e hoş geldiniz. Fakülte ve personelimiz, tüm ortamlarda hasta bakımına kendini adamış klinisyenler yetiştirir ve eczane uygulama becerisine ve bilgisine en üst düzeyde sahiptir. Eğitim modelimiz, çeşitli ortamlarda klinik eğitim ile birleştirilmiş kaliteli kritik kararlar almak için gerekli temel farmasötik bilgi ve becerilere odaklanmaktadır. Bilgi ve beceri sahibi olan ve yetenekli iletişimciler olan öğrenciler, yarının liderlerinin geliştirildiği çekirdeği oluşturacaklardır!

Misyon

Gelecekte eczacıların sağlık hizmetleri ekibinin bir üyesi olarak dinamik bir sağlık ortamında mükemmelleşmesini sağlayan biyomedikal ve klinik bilimlerin entegrasyonu ile olağanüstü bir eczacılık eğitimi sağlamak.

Vizyon

Yerel ve küresel toplum için şefkatli ve ilham verici sağlık liderlerini hazırlayan eğitim ve araştırmayı ilerleten bir eczane okuludur.

Hedefleri

  1. Temel ve klinik bilimleri dikkatlice birleştiren kapsamlı bir eczacılık eğitimi verin.
  2. Öğrencilerin analitik düşünce sürecini geliştirerek, klinik ve bilimsel problemlerle akıl yürütmelerini sağlar.
  3. Tüm fakülteye ve öğrencilere, sağlık hizmetlerini ilerletmek için klinik ve bilimsel keşif için bir tutku.
  4. Kişisel ve kültürel farklılıklar için bakıcı ve kabul edici bir ortam sağlayın, nazik, şefkatli ve kabul eden eczacılar geliştirin.
  5. Öğrencileri, sağlık ortamlarında etkili bir şekilde işlev görmeleri için hazırlayan gerçek dünya durumlarına maruz bırakma.

Eğitim Felsefesi

HPU SOP, hasta merkezli farmasötik bakım sağlamak için gerekli olan becerilerin tümünün öğrenciye uygulanmasını teşvik etmek için yakından entegre edilmiş bir temel ve klinik bilim müfredatı kullanacaktır. Öğretim yöntemlerimiz, uzun vadeli öğrenmeyi teşvik eden ve sağlık alanındaki hızla değişen bilgileri sentezleme yeteneğini genişleten kanıta dayalı teknikleri kullanacaktır.

High Point University Fred Wilson School of Pharmacy'de Standardize Müşteri Programı

Standardize Müşteriler (SC), HPU Eczane Programının önemli bir parçasıdır ve öğrencilerimize yeni öğrenilen becerileri gerçek dünya formatında uygulayacakları bir ortamda ilk elden deneyimler sunar.

Öğrencilere, vaka özelliklerinin tanımlandığı, hastanın hangi şartlara, ilaçlara ve sorunlara göre tanımlanabileceği bir hasta senaryosu verilir, böylece bir ilaç öyküsü yaptırma, problemi değerlendirme, yapılması gerekenleri belirleme, eleştirel düşünme becerilerini uygulayabilirler. ve hastaya, ebeveyne veya sağlık hizmet sağlayıcısına danışmanlık yapmak. Bağımsız olarak, eğitmenler veya akranlar olmadan, hastanın problemini çözmek için, öğrenci bir hastaya yardım etmek için neyin gerekli olduğunu hemen fark eder. Bu, günümüz dünyasında olağanüstü bir eczacı olmak için 'bilmek için gerekli olanın gerçek testi'!

Standardize Müşteriler, canlı hastaları canlandırmak için işe alınır ve eğitilir. SC'ler tanımlanmış betiği sürekli olarak öğrenir ve harekete geçirir, böylece her öğrenci 'aynı' deneyimi alır. Fakülte, her SC'yi rolünü yerine getirmek için eğitir.

Standart müşteri, öğretim üyesi ve video kayıttan geri bildirim, öğrencilerimize hasta merkezli beceriler kazanmada bir “avantaj” sağlar.

  • SC, öğrenciye iletişim becerileri ve genel deneyimin nasıl olduğu hakkında geri bildirim sağlar.
  • Fakülte, öğrenciye mesleki bilgi sağlamak için karşılaşmayı inceler.
  • Öğrenci, gelişmeleri tanımlamak için kendi performansını değerlendirir.

IPE

Profesyonel Mesleki Eğitim

Profesyoneller arası eğitim (IPE), çoklu sağlık mesleklerinden gelen öğrenciler ve eğitimciler dahil, işbirliğine dayalı bir öğrenme deneyimidir. IPE aracılığıyla, öğrenciler sağlık ekibinin etkili bir üyesi olmak için gereken bilgi, beceri ve davranışları geliştirir. Burada, High Point University Fred Wilson Eczacılık Okulu'nda, öğrencilerimizin günümüzün multidisipliner sağlık ortamlarında mükemmel hasta bakımı sunmaya hazır olmalarını sağlamak için IPE'yi müfredatımıza dahil etmeye kararlıyız.

IPE planımız dört temel adımı içermektedir: maruz kalma, daldırma, deneyim ve yeterlilik.

Poz

Müfredatımızın başından itibaren, öğrenciler misafir dersleri ve interaktif laboratuar çalışmaları yoluyla çeşitli sağlık alanlarına maruz kalmaktadırlar. Diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarından kendi alanları ve bu disiplinlerin eczacılık uygulamaları ile olan ilişkilerini öğrenirler.

daldırma

Öğrenciler programda ilerledikçe, hem profesyonel hem de temel beceriler geliştirdikleri, hem canlı hem de simüle olmuş işbirlikçi sağlık ortamlarına girerler. Simülasyonlar, standartlaştırılmış müşteri vakalarını ve birden fazla sağlık hizmeti sağlayıcısını içeren laboratuvar kurslarını içerir. Giriş toplulukları ve hastane eczanelerinin rotasyonları sırasında, öğrenciler gerçek dünyadaki sağlık ortamlarında meslekler arası eşiklerini uygularlar.

Deneyim

Programımızın üçüncü yılına gelindiğinde, öğrenciler Triad IHEC (Inter-profesyonel Sağlık Eğitim Merkezi) tarafından düzenlenen profesyonel meslek atölyelerine katılmaya ve katkıda bulunmaya hazırdırlar. Triad IHEC, High Point University , NC A dahil olmak üzere, bölgedeki farklı kurumlardan çok sayıda profesyonel okulu içeren bir işbirliği çalışmasıdır.

yetki

Öğrenciler, programın son yıllarını, İleri Eczane Uygulama Deneyimleri (APPE) sırasında profesyonellerin mesleki yeterliklerini öğrenme, uygulama ve sergilemelerini harcarlar. Bu pratik deneyimler, öğrencilerin mezun olduktan sonra mesleki-mesleki bilgi, beceri ve davranışlarını kullanmalarını ve kullanabilmelerini sağlar.

Triad Inter-profesyonel Sağlık Eğitim Merkezi (Triad IHEC)

2015 yılında High Point University Sağlık Bilimleri programının başlangıcında, UNCG Hemşirelik ve Sosyal Hizmet Okulları Arasında Üçlü IHEC kuruldu.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

With more than 100 student life campus organizations and more than 600 students competing in club and intramural sports, at High Point University, you won’t just be asked to question the world around ... Devamını oku

With more than 100 student life campus organizations and more than 600 students competing in club and intramural sports, at High Point University, you won’t just be asked to question the world around you-you'll be expected to become an active citizen. Daha Az