E-Bug Health Eğitimci Eğitim Kursu

Genel

2 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

Çocuklara ve gençlere enfeksiyonun yayılmasını nasıl önleyeceklerini ve antibiyotikleri sorumlu bir şekilde nasıl kullanacaklarını öğretme becerinizi geliştirin.

E-Bug öğretim kaynağını nasıl kullanacağınızı öğrenin

e-Bug, 4-18 yaş arası gençlere enfeksiyonların ve antibiyotik kullanımının yayılması, önlenmesi ve tedavisi hakkında öğretmek için ücretsiz bir eğitim kaynağı olarak Public Health England (PHE) tarafından işletilmektedir.

Bu kurs, öğretmenler / eğitimciler ve çocuklar veya gençlerle çalışan diğerleri için PHE ve İngiliz Antimikrobiyal Kemoterapi Derneği (BSAC) tarafından geliştirilmiştir. Önemli sağlık konuları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Birleşik Krallık'ta enfeksiyonların ve antibiyotik direncinin yayılmasını azaltma çabalarına bağlanan e-Bug kaynaklarını kullanma konusundaki bilgi, beceri ve güveninizi artırmak için bu kursu kullanın.

Hangi konuları kapsayacak?

Bu kurs, üç haftalık bir süreye yayılmış çeşitli sağlık konularına odaklanmaktadır.

 • 1. Hafta: Mikroplara giriş, el hijyeni ve solunum hijyeni
 • 2. Hafta: Gıda hijyeni ve ağız hijyeni
 • 3. Hafta: Antimikrobiyal direnç

Her hafta, işlenen konularla uyumlu farklı bir dizi öğrenme çıktıları bulunur.

Bu kim tarafından onaylandı?

Bu kurs RCPath tarafından 6 CPD puanı için akredite edilmiştir.

Royal College of Pathologists: Royal College of Pathologists, patoloji bilimi ve uygulamasıyla ilgili tüm konularla ilgilenen, hayırsever statüye sahip profesyonel bir üyelik kuruluşudur.

Ne zaman başlamak istersin?

FutureLearn kurslarının çoğu birden çok kez çalıştırılır. Bir kursun her çalıştırmasının belirli bir başlangıç tarihi vardır, ancak kursa katılabilir ve başladıktan sonra üzerinde çalışabilirsiniz.

 • Şu an müsait
 • 10 Ağustos 2020
 • 12 Ekim 2020

Ne elde edersiniz?

Kursun sonunda şunları yapabileceksiniz:

 • Çocuklara ve gençlere mikropların her yerde yaşadığını, farklı şekil ve boyutlarda olduğunu ve yararlı ve zararlı mikropların olduğunu açıklayın.
 • Çocuklara ve gençlere mikropların yiyeceklerden veya kirli mutfak yüzeylerinden nasıl yayılabileceğini gösterin ve açıklayın.
 • Çocuklar ve gençler için antibiyotiklerin önemini açıklayın, antibiyotik direncinin ne olduğunu ve onu nasıl önleyebileceğimizi gösterin.
 • Çocuklara ve gençlere enfeksiyonun ellerimize, öksürüğümüze ve hapşırıklarımıza nasıl yayılabileceğini ve sabun ve altı adımda el yıkamanın neden önemli olduğunu gösterin.
 • Şekerli yiyecek ve içeceklerin ağız sağlığı üzerindeki etkisini çocuklarda ve gençlerde keşfedin ve etkili diş fırçalamanın faydalarını gösterin.

Kimler kime gidilecek?

İlk ve orta öğretim eğitmenlerinin yanı sıra çocukları ve gençleri hedefleyen topluluk gruplarına liderlik edenler. Bu kurs, Birleşik Krallık'ta farklı ortamlardaki çocuk eğitimcileri için tasarlanmıştır, ancak diğer ülkeler ve ortamlar için uygun olabilir. Evde eğitim veren ebeveynler, çocuklara enfeksiyonun önlenmesi ve yayılması hakkında nasıl öğreteceklerini ve hasta olduklarında kendilerine ve başkalarına bakmayı öğrenmek istiyorlarsa, bu kursu faydalı bulabilirler.

Kurs, örneğin okul hemşireleri gibi çocuklarla çalışan sağlık mesleği mensuplarının da ilgisini çekebilir. Enfeksiyonların yönetimi ve topluluklarda antibiyotik kullanımının iyileştirilmesinde yer alan yerel otorite veya hükümet yetkilileri de bu kursu yararlı bulabilir.

Kiminle öğreneceksin?

Alicia Demirjian

Tıbbi epidemiyolog, Public Health England'da e-Bug lideri; Evelina London Children's Hospital'da pediatrik enfeksiyon hastalıkları danışmanı. Enfeksiyonları önleme / tedavi etme konusunda tutkulu.

Cliodna McNulty

Klinik mikrobiyolog, Halk Sağlığı İngiltere Temel Bakım ve Müdahaleler Birimi Başkanı. Antimikrobiyal direnç alanları hakkında çok sayıda araştırma yayınladı ve çokça alıntı yapıldı.

Kursu kim geliştirdi?

BSAC

1971 yılında kurulan İngiliz Antimikrobiyal Kemoterapi Derneği, antimikrobiyal kemoterapi alanındaki bilgilerin edinilmesini ve yayılmasını kolaylaştırmak için var.

Halk Sağlığı İngiltere

Ülkenin sağlığını ve refahını korumak ve iyileştirmek ve sağlık eşitsizliklerini azaltmak için varız. Bunu dünya lideri araştırma, bilgi ve istihbarat, savunuculuk, ortaklıklar ve uzman halk sağlığı hizmetleri sunarak yapıyoruz.

Bu kursa katılın

Bedava
0 $

Yükselt
54 ABD doları

Sınırsız
Bir yıl boyunca 259,99 ABD doları

Ücretsiz katılın ve şunları elde edin:

 • 5 hafta boyunca bu kursa erişim

Bu kursu yükseltin ve şunları elde edin:

 • FutureLearn olduğu sürece bu kursa erişim
 • Uygun olduğunuzda bu kursun testlerinin yanı sıra basılı ve dijital Başarı Sertifikasına erişin

Sınırsız satın alın ve şunları elde edin:

 • Bu kursa ve diğer yüzlerce FutureLearn bir yıl boyunca kısa kurslara ve testlere erişin
 • Uygun olduğunuzda tüm kısa kurslarda yazdırılabilir dijital Başarı Sertifikası
 • Kurs FutureLearn mevcut olduğu sürece, dijital bir Başarı Sertifikası aldığınız herhangi bir kursa erişim sağlama özgürlüğü
 • Kısa kurs seçimlerinizi yıl içinde kendi zamanınızda tamamlama esnekliği
Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses.

Learn 100% online with world-class universities and industry experts. Develop your career, learn a new skill, or pursue your hobbies with flexible online courses. Daha Az
Londra , Aberdeen , Auckland , Baltimore , Barselona , Banyo , Bathurst , Bergen , Biel / Bienne , Birmingham , Bracknell , Brisbane Şehri , Cambridge , Cape Town , Clayton , Crawley , Charlottesville , Delhi , Dublin , Dundee , Durham , Edinburg , Enschede , Exeter , Fiesole , Cenevre , Greenwich Kraliyet İlçesi , Grenoble , Groningen , Alıç , Hsinchu , Kudüs , Canterbury , Hong Kong , Lancaster , Leeds , Leicester , Leuven , Madrid , Makati , Manchester , Melbourne , Ann Arbor , Milton Keynes , Montrö , Murdoch , Norman Gardens , Norwich , Oxford , Padua , Paris , Darling Heights , Okuma , Rehovot , Seul , Sheffield , deri değiştirmek , Southampton , Glasgow , Guildford , Sidney , Taipei , Tokyo , Trondheim , Uppsala , Warwick , Batı Lafayette , York , Chicago + 68 Daha fazla Daha az