Doktora Tıp Bilimi (Dr. science. Med.)

Genel

Program açıklaması

Tıp biliminde yarı zamanlı doktora programı (Dr. science. Med.) Klinik araştırma ve temel araştırma arasındaki bilimsel, disiplinler arası işbirliğinin yöntem ve yeterliliklerinin anlaşılmasını teşvik eder, öğrencileri tıp biliminin yöntem ve kavramlarını tanır ve hazırlar. ağırlıklı olarak klinik değil, aynı zamanda doğa bilimleri ve / veya sağlık bilimleri odaklı araştırmalarda da

İlgili bir üniversite dersini başarıyla tamamlayan ve mevcut veya gelecekteki faaliyetleri çerçevesinde araştırma yeterliliği kazanmak veya daha fazla geliştirmek isteyen kişilere yöneliktir. İlgili konuların müfredatı tıp, hemşirelik, sağlık veya doğa bilimleri ile ilgili bilgi ve becerileri kazandırmaya odaklanan tüm çalışma dersleri olarak anlaşılmaktadır.

134804_pexels-photo-4149040.jpeg

Gereksinimler ve kabul

Doktora çalışmalarına kabul, tanınan bir üniversite veya kolejden aşağıdaki çalışma alanlarından birinde başarıyla mezun olanlara (Diplom, Yüksek Lisans) açıktır:

 • İnsan Tıbbı, Diş Hekimliği veya Veteriner Tıbbı,
 • Farmakoloji, Hemşirelik Bilimleri,
 • Biyoloji, Biyofizik, Biyokimya
 • Spor ve Beslenme Bilimleri, Hemşirelik Bilimleri,
 • Psikoloji,
 • Hemşirelik Bilimleri,
 • Bilimsel diploma veya yüksek lisans derecesi,
 • Sağlık bilimi ile ilgili diploma veya yüksek lisans derecesi.

Toplam en az beş yıl veya 300 AKTS kredisi kanıtlanmalıdır.

Özel durumlarda, üniversite yönetimi başvuranın kendi üniversitesinde veya kendi ülkesindeki tanınmış bir üniversitede doktora kabul edileceğine dair kanıt sunmasını isteyebilir.

Kabul kararı, seçim komitesinin tavsiyelerine dayanarak üniversite yönetimi ve program yönetimi tarafından alınır.

Doktora çalışmalarına kabul hakkı yoktur.

Seçim süreci

Seçim kararı, başvuranın seçilen derece programına uygunluğu ve motivasyonu ile ilgili olarak verilecektir. Yetenek, ilgili önceki eğitim, mesleki deneyim, yayınlar ve sunumlara dayanır.

Üniversite yönetimi, çalışma programının başkanı ile birlikte, başvuru belgelerine dayanarak bir ilk ön seçim yapacaktır. Bu ön seçime dahil olan tüm adaylar, Tıp Bilimleri Fakültesi seçim komitesi tarafından Lihtenştayn'daki bir seçim görüşmesine davet edilecektir. Komite, üniversite yönetimi, program yönetimi temsilcisi ve öğretim üyelerinden en az iki üyeden oluşur.

Seçim Komitesi, her başvuranın kabulü veya reddi hakkında bir tavsiyede bulunur.

kayıt

Tam bir yazılı başvuru, yayınlanan başvuru süresi içinde UFL'ye sunulmalıdır. Uygulama içerir

 • Doldurulmuş bir kayıt formu,
 • Vesikalık fotoğraf içeren bir özgeçmiş,
 • Derece kanıtı (orijinal veya onaylı kopya),
 • Pasaport veya kimlik kartının bir kopyası,
 • Bir motivasyon mektubu

2020 kaydı

 • Çalışmaların başlangıcı: 15 Ekim 2020
 • Kayıt için son tarih: 30 Haziran 2020
 • Bilgi etkinliği: 15 Mayıs 2020, 17.30

Öğrenim ücretleri

UFL'de tıp biliminde doktora çalışmaları (Dr. science. Med.) Öğrenim ücreti 27.750 CHF'dir (1.250 CHF - kayıt ücreti ve sekiz dönem için 26.500 CHF). Faturalar dönemlik olarak çıkarılır, detaylar için lütfen kayıt formuna bakınız.

Süre ve kapsam

Tıp Bilimi (Dr. science. Med.) Doktora programının süresi dört yıldır (8 yarıyıl) ve 180 AKTS kredisine karşılık gelmektedir. Kurslar Perşembe günleri de öğretilen birkaç modül dışında, kurslar UFL'de ayda bir Cuma ve Cumartesi günleri yapılmaktadır. Kurslara düzenli katılımlara büyük önem veriyoruz. Başarılı bir mezun olabilmek için derslerin en az yüzde 80'ine devam etmek gerekir.

Yapı ve modüller

Doktora programı, bağımsız bir araştırma kağıdının yürütülmesi ve yazılmasının yanı sıra 38 ECTS kredisi (ECTS-KP) tutarındaki müfredat bölümlerinden oluşmaktadır. Müfredat bölümleri için başarı kanıtı yazılı dönem sınavları şeklinde sunulmaktadır.

Modüller AKTS-KP
Modül 1: Bilimsel Çalışmanın Temelleri 8
Modül 2: Özel Temeller Bilimsel Çalışması 7
Modül 3: Konuya Özgü Alan 5
Modül 4: Uzman uzantısı 3
Modül 5: İletişim ve Sunum 5
Modül 6: Biyometri ve İstatistik 5
Modül 7: Bilimsel Forum 5
Toplam AKTS-KP (performans kayıtları dahil) 38

Doktora Kolokyumu

"Bilimsel Forum" modülü, dört bilimsel doktora ("Bilimsel Rapor", "İlerleme Raporu", "Leistungsschau / Prova I" ve "Leistungsschau / Prova II") sağlar. Her öğrenci doktora konferansına katılmakla yükümlüdür. İlk doktora kolokumunda, planlanan tezin sergilenmesi gerekir. Sonraki konuşma dili içerik yönlerine odaklanacaktır.

Doktora muayenesi

Doktora muayenesi halka açıktır. Doktora sınavı doktora öğrencisi tarafından tez konusu üzerine bir dersten ve doktora öğrencisinin tezin yanı sıra içerik öğretimi alanında derinlemesine bilgi göstermesi gereken bir anketten oluşur.

Son Güncelleme Nis 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The UFL is a non-profit foundation (Art. 552ff of the Liechtenstein Persons and Companies Act) and has its headquarters in the municipality of Triesen. The Private University in the Principality of Li ... Devamını oku

The UFL is a non-profit foundation (Art. 552ff of the Liechtenstein Persons and Companies Act) and has its headquarters in the municipality of Triesen. The Private University in the Principality of Liechtenstein (UFL) sees itself as a modern university educational institution and sees its task in independent teaching and research. With its accredited part-time doctoral programs in medical science and law, it is unique in the region. The UFL is committed to the concept of lifelong learning and organizes its courses exclusively on a part-time basis. Daha Az