Doktora Sağlık Bilimlerinde

Genel

Program açıklaması

Hoşgeldiniz

Ariel University Lisansüstü Çalışmalar Okulu sizi doktora başvurusu yapmaya davet ediyor. Mühendislik, Doğa Bilimleri, Sosyal Bilimler, İşletme ve Sağlık Bilimleri alanlarında.

Ufkunuzu geliştirmek ve genişletmek için İsrail ve dünyadaki diğer birçok ülkeden doktora öğrencilerine katılın. Çok disiplinli uluslararası araştırma işbirliği ortamında, kanıtlanmış araştırmalarla dünya standartlarında araştırmacıların rehberliğinde, ileri düzey laboratuarlarda akademik ilgi alanınızı ve deneyiminizi geliştirerek araştırmanızı bir üst seviyeye taşıyın. Doktora öğrencilerimiz önde gelen hakemli uluslararası dergilerde ve konferanslarda makaleler yayınlar.

Lisansüstü Araştırmalar Okulu, üniversite akademik öğretim veya araştırma personelinin bir parçası olma fırsatına ek olarak kişisel danışmanlık ve eğitim, burslar, ödüller ve araştırma bursları yoluyla çalışmalarınız boyunca size eşlik edecektir.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Temel ön şartlar

Adaylar aşağıdaki temel gereklilikleri karşılamalıdır:

 • Akredite bir akademik kurumdan İsrail 85'e (3.3 not ortalaması) veya daha yüksek bir yüksek lisans tezi.
 • Adaylar başvuru formlarını göndermeden önce, istenen araştırma alanında bir danışman bulmalı ve doktora tarafından imzalanmış bir anlaşma formu sunmalıdır. danışman

Gerekli belgeler

Lisansüstü Çalışmalar Okulu'na önerdikleri araştırmalar için bir akademik danışman sözleşmesini almış ve sunmuş olan adaylar bize aşağıdaki belgeleri teslim etmelidir:

Not: Diplomalar ve son notlar, ya noter ya da apostil tarafından onaylanmalıdır. Orijinal dokümanlar İsrail'e geldikten sonra Lisansüstü Çalışmalar Okuluna sunulmalıdır.

 1. Başvuru Formu
 2. Lisans ve yüksek lisans diplomalarının noter onaylı kopyaları
 3. Lisans ve yüksek lisans dereceli transkriptlerin noter onaylı kopyaları
 4. Tezin PDF kopyası
 5. Adayın doktora için niteliklerini açıklayan iki akademik tavsiye mektubu. çalışmalar
 6. Mesleki deneyimi anlatan özgeçmiş (CV)
 7. İngilizce dil yeterliliği:
  • Resmi IELTS sınav puanı - İngilizcenin resmi eğitim dili olduğu bir akademik kurumda daha önce okumamış olan öğrenciler için en az 6.5 not.
  • Eğer yüksek lisans derecesi, İngilizcenin resmi eğitim dili olduğu bir kurum tarafından verilmişse, lütfen o kurumdan böyle bir resmi yazı yazın.
 8. Doktora Danışmanlık Anlaşması Formu
 9. Yabancı pasaport fotokopisi
 10. Pasaport fotoğrafı
 11. Yayınların listesi
 12. Kayıt ücreti ödeme makbuzu

Kayıt ücreti

Başvuranlar, başvuruyu işleme koymak için 80 $ (USD) kayıt ücreti ödemelidir.

Ödeme sadece bir yıl geçerlidir ve bir yıldan diğerine devredilemez.

Başvuru ücreti kabul edilmese bile ve / veya kaydını iptal etse bile kayıt ücreti iade edilmez.

Kayıt ücreti PayPal üzerinden ödenir.

Akademik kurallar

Araştırma bursu için başvuran öğrenciler, öğrencinin standart bir zaman dilimi içerisinde uygun seviyede araştırma yapabilmelerini ve uygunluklarını belirleyebilmeleri için bir danışmanla görüşülecektir.

Kabul ettikten sonra, öğrenciler aşağıdaki zaman çizelgesine göre, Lisanslı Çalışmalar Okulu Doktora Komitesine güncellenmiş bir 727 Formunu göndererek ilerlemelerini kaydetmelidirler:

Birinci sınıf öğrencileri:

 1. Bir literatür taraması doktora başından itibaren 6 aya kadar sunulmalıdır. çalışmalar
 2. Bir araştırma önerisi ve çalışma planı doktora başlangıcından itibaren 12 aya kadar sunulmalıdır. çalışmalar

İkinci sınıf öğrencileri:

 1. Araştırma önerisinin onaylanması ve “iyi durumda” statüsünün belirlenmesi (Bölüm içi koordinatör tarafından araştırma yetkilisine dahili izin verilecektir.)
 2. İlk ilerleme raporu -1: araştırmanın uygulanmasındaki ilerleme, doktora başlangıcından itibaren 24 aya kadar sunulmalıdır. çalışmaları.

Üçüncü sınıf öğrencileri:

 1. Orta seviye ilerleme raporu -2: Araştırmanın uygulanmasındaki ilerleme, doktora başlangıcından itibaren 30 aya kadar sunulmalıdır. çalışmaları.
 2. Orta seviye ilerleme raporu -3: Araştırmanın uygulanmasındaki ilerleme, doktora başlangıcından itibaren 36 aya kadar sunulmalıdır. çalışmaları.

Dördüncü sınıf öğrencileri:

 1. Doktora tezinin başından itibaren en geç 48 aya kadar dışarıdan tekrar gözden geçirme tezini sunması için danışmandan yetki almak. çalışmaları.
 2. Uygunluk yetkisi, çevrimiçi seyahat formunun başlangıcından itibaren 3 aya kadar verilir.
 3. Doktora için uygunluğun yetkilendirilmesi / bölüm tarafından final notları transkripti (öğrencinin kişisel bilgisinden veya bölüm koordinatöründen çıkarılabilir).

Doktora Komitesi, her adımın sonunda öğrencinin kişisel gelişimini Hibe Komitesine bildirecektir. Ayrıca, danışman, araştırma öğrencisinin ilerleyişi ile ilgili olarak üç aylık bir rapor sunar (Form 727).

Son Güncelleme Nis 2019

Okul Hakkında

Ariel University, originally established as a small college in 1982, was officially recognized as a full research university in 2012, making it Israel’s newest university. It is evolving into a major ... Devamını oku

Ariel University, originally established as a small college in 1982, was officially recognized as a full research university in 2012, making it Israel’s newest university. It is evolving into a major institution of research and higher education. The university’s bold new spirit is flowing from the Land of Israel, the home of the Bible, into the heart of academia. Ariel University presents a fresh perspective on contemporary Zionism and strives to revive the values of nation-building through dedication to excellence in science and research and championing social challenges. Daha Az