Doktora (Sağlık Çalışmaları Fakültesi)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Araştırma kümelerimizle ilgili uygulamanın bir yönünü keşfetmek isteyen hevesli araştırma öğrencilerinden başvuruları davet ediyoruz.

 • Demansla iyi yaşamak
 • İçerme ve çeşitlilik
 • Yönetim, kalite ve güvenlik
 • Yaşam sonu bakım
 • Sağlık eşitsizlikleri
 • Sağlık teknolojileri

Mevcut projelerin, potansiyel denetçilerin ve mevcut öğrencilerin ayrıntılarını bulmak için yukarıdaki alanları keşfedin.

Başvurunuzu ve araştırma teklifinizi göndermeden önce, araştırma fikirlerinizi görüşmek üzere, ilgilendiğiniz alanda çalışan Fakülte bünyesindeki personelle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm yıl boyunca lisansüstü araştırma dereceleri için başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz ve zamanlamanın iki kayıt giriş tarihimizle uyuşmadığı durumlarda alternatif başlangıç tarihlerini dikkate alacağız: Ekim ve Şubat.

Giriş koşulları

Doktora başvurusu için asgari şartlar şunlardır:

 • Birinci veya üst-ikinci sınıf Lisans onaylı bir üniversite veya kurumda lisans derecesi.
 • Bireysel kurs düzenlemelerinde belirtildiği gibi onaylanmış bir üniversitede veya kurumda veya Profesyonel Doktoralarda daha yüksek bir derece.
 • İstisnai olarak, yukarıdakilerden daha düşük olan ancak uygun hazırlık olarak deneyim ve eğitim alan adaylar.

Bir MPhil'e başvurmak için asgari şartlar şunlardır:

 • Lisans onaylı bir üniversite veya kurumda derecesi.
 • Araştırma Dereceler Komitesi tarafından onaylanmış mesleki yeterlilik ve uygun genel eğitim ve öğretim.
 • İstisnai olarak, yukarıda sayılandan daha az ancak yeterli bilgi standardına sahip olduğunun yeterli kanıtını verebilen adaylar Araştırma Dereceleri Komitesi tarafından kabul edilebilir.

Yerler, başarılı bir görüşme sürecinin ardından sağlam bir araştırma teklifine tabidir.

İngilizce dil gereksinimleri

 • İngilizce ana diliniz değilse, 6.5 IELTS'den minimum standart giriş şartı istiyoruz (alt testler 5.5'ten düşük değil).
 • Sertifika önerilen başlangıç tarihinden itibaren iki yıl içinde alınmış olmalıdır.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Nezaret

Düzenli olarak deneyimli, bilgili ve ulaşılabilir denetçilerden mükemmel rehberlik, tavsiye ve destek alacaksınız.

Eğitim ve Geliştirme

Yeni bir öğrenci olarak, kapsamlı bir indüksiyon programının sizi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Daha Geniş Üniversite'ye davet etmesini bekleyebilirsiniz.

Ayrıca, lisansüstü araştırmacılar ve yüksek öğrenim kurumlarındaki araştırma personeli için İngiltere'deki bir geliştirme çerçevesi oluşturmaya adanmış bir web sitesi olan Vitae'ye kaydolma fırsatı da sunulacak. Bu, başarılı araştırmacıların bilgi, davranış ve nitelikleri ile ilgili öğrenme ihtiyaçlarınızı belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bir üniversite olarak, şu anda öğrenme ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanları seçebileceğiniz yaklaşık 100 kısa kurs ve modül sunuyoruz. Bunlar uzak ve yarı zamanlı ve Bradford merkezli tam zamanlı öğrenciler için tasarlanmıştır.

Sağlık Fakültesi bünyesinde, özellikle sağlıkla ilgili araştırma yapan öğrencilere yönelik çeşitli öğle yemeği seminerleri arasından seçim yapabileceksiniz. Öğrenmenizi destekleyecek uygun dış gelişim fırsatlarını tanımlamanız da teşvik edilecektir.

Bir üniversite olarak öğrenme gereksinimlerinizi karşıladığımızdan emin olmak için ilerlemenizi dikkatlice izleyeceğiz.

Öğrenme ve değerlendirme

Doktora öğrencileri, çalışmalarında yeterince ilerlediklerini değerlendirmek için viva alırlar.

Öğrencinin genellikle ileriki çalışmalar için bir rapor ve ayrıntılı bir zaman çizelgesi hazırlaması gerekir.

Bu ilk kayıttan 12-18 ay sonra gerçekleşir.

tesisler

2011 yazında, Sağlık Çalışmaları Fakültesi, Üniversite Şehir Kampüsü'ne taşındı ve Bradford'da 6 milyon £ 'lık sağlık yatırımına işaret etti. Yeni binamız kampüse açılan bir kapıdır ve son teknoloji uygulama simülasyon süitleri ve çalışma alanları ile donatılmıştır.

Doktora öğrencilerine yönelik büyük, inşa edilmiş alanımızda size bir iş istasyonu, depolama olanakları ve baskıya erişim imkanı sunulacak. Ayrıca, öğrencilerin yüz yüze ve Skype toplantıları düzenlemeleri için ideal olan bir web kamerası içeren bir toplantı 'bölmesi' kullanacaksınız.

Daha geniş olan Üniversite, daha geniş PGR topluluğu ile ilgili etkinliklere katılabileceğiniz yeni bir PGR salonuna sahiptir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az