Doktora (Eczacılık ve Tıp Bilimleri Fakültesi)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Doktora derecenizi Farmasötik Mühendislik Bilim Merkezindeki multidisipliner araştırmaları kapsayan ve aynı zamanda aşağıdaki alanlarda aktif olan Bradford Eczacılık ve Tıp Bilimleri Fakültesinde okuyunuz.

  • Eğitim İnovasyon Araştırma ve Geliştirme
  • İlaç Geliştirme ve Farmasötik Bilimler
  • İlaçlar Optimizasyonu
  • Farmakoloji ve Deneysel Terapötikler
  • Kanser Tedavisi Enstitüsü

Başvurularınızı göndermeden önce listelenen süpervizörlerle iletişime geçebilirsiniz - iletişim bilgileri her projenin altında listelenmiştir.

En yeni Araştırma Mükemmellik Çerçevesi (2014), araştırmamızın% 92'sini uluslararası kalite / dünya lideri olarak derecelendirmiştir.

Tüm yıl boyunca lisansüstü araştırma dereceleri için başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz ve zamanlamanın iki kayıt giriş tarihimizle uyuşmadığı durumlarda alternatif başlangıç tarihlerini dikkate alacağız: Ekim ve Şubat.

Giriş koşulları

Fakülte araştırması çok önemlidir ve yüksek kaliteli lisansüstü araştırma öğrencilerinin işe alınması, Yaşam Bilimleri Fakültesi stratejik planının anahtar bir parçasıdır.

PGR öğrencilerinin seçimi, denetim ekibi ve önemli PGR denetleme deneyimi olan bağımsız bir akademik personel üyesi tarafından (şahsen veya Skype veya konferans görüşmesi yoluyla) başarılı görüşmeye tabi tutulacaktır.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce ana diliniz değilse, 6.0 IELTS'den minimum standart giriş şartı isteriz (alt testler 5.5'ten düşük değil).

Sertifika önerilen başlangıç tarihinden itibaren iki yıl içinde alınmış olmalıdır.

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

Kamu ve özel sektörde bağımsız araştırmacı ve / veya akademisyen olarak çalışabilecek çok disiplinli araştırmacıları yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Her bir ekip üyesi, eczacılık bilimleri ve eczacılık uygulamalarının çeşitli yönlerini kapsayan ufuklarını genişletmeye teşvik edilir.

Aktif PGR topluluğu ile Yaşam Bilimleri Fakültesi, üniversitedeki en büyüğüdür. Üniversite stratejisi, Fakülte düzeyinde bir kurumsal PGR Çerçevesi içinde uygulanır ve KG / RCUK tavsiyelerine uygundur. Her PGR öğrencisi, araştırma gruplarımızdan birine bağlı Bradford Eczacılık Okulu üyesidir. PGR öğrencileri, projenin baş araştırmacısı ve ikinci süpervizörden oluşan denetim ekibine tahsis edilir.

Öğrenciler ilk 6 ay içinde kendi alanlarında araştırmalarını eleştirel bir şekilde değerlendirerek bilimsel yazma eğitimi almaları ve ayrıca projelerine ilişkin ayırma teknikleri (HPLC gibi) ile ilgili becerileri geliştirmek için Master (seviye 7) modüllerine erişebilmelidir. ), spektroskopik yöntemler (FTIR, RAMAN), yapısal kristalografi ve diğerleri.

Çalışma boyunca öğrenciler, genel ve özel eğitim kayıtlarının yanı sıra izleme ve ilerleme gereksinimlerini içeren bir Kişisel Gelişim Klasörü geliştirmekten sorumludurlar.

Öğrencilerin çalışmalarını fakültelerdeki akranlarına düzenli araştırma seminer dizisi ve Fakülte Araştırmaları Açık Günü ile uyumlu özel bir sempozyumda sunmaları için birçok fırsat vardır.

İlaç Geliştirme ve Farmasötik Bilimler

MDPS araştırma grubunun araştırma tesisleri, Norcroft Binasında bulunan en gelişmiş laboratuvarlarda bulunmaktadır.

Araştırma alanları, Araştırma Analitik Merkezi'nin tesislerine yakındır ve Profesör Anant Paradkar'ın yönettiği Farmasötik Mühendislik Bilim Merkezi ile paylaşılmaktadır.

Çekirdek işleme tesislerimiz arasında: püskürtmeli kurutucular, dondurucu kurutucu, planet öğütücü, karıştırıcı öğütücü, tablet presi, yüksek paylaşımlı öğütücü, akışkan yataklı kaplayıcı ve sıcakta eriyen ekstruderler.

Analitik teçhizat ters gaz kromatografisi, dinamik buhar emilim, spektrometreler (FTIR, RAMAN), DAD, UV ve spektroflorometrik dedektörler ile HPLC'ler, UPLC, X-ışını toz kırınımı ve tek kristalli cihazların yanı sıra termal analizlerden oluşur: diferansiyel taramalı kalorimetre, Dinamik mekanik analizörün yanı sıra otomatik örnekleyicili termogravimetrik analiz cihazları.

Araştırmacılar taramalı elektron mikroskobuna doğrudan erişime sahiptir.

Farmakoloji ve Deneysel Terapötikler

Moleküler ve hücresel biyoloji yeteneklerine ek olarak, çekirdek tesis paylaşılan teknolojik platformları içerir: bunlar arasında hücre kültürü tesisleri ve levha bazlı analizler, yüksek verimli immünoblotlama ve görüntüleme için bir endüstri standardı Flexstation 3 ve luminometre teknolojileri, bir elektrofizyoloji paketi ve görüntü analizi.

Grup ayrıca, Biyo görüntüleme grubuna (canlı görüntüleme, konfokal, ışık mikroskobu, lazer diseksiyon mikroskobu, elektron mikroskobu), Biyolojik Hizmetler Birimi'ne (transgenikler dahil fare üreme kolonilerini koruyarak) erişebilir ve FACS, proteomik, kimyasal sentezlere erişebilir , ADME ve Analitik Merkez tesisleri.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az