Diş Cerrahisinde BDS

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Birmingham'daki BDS Dental Surgery size klinik deneyiminizi ve hasta bakımınızı dayandıracağınız sağlam bir öğrenme temeli sunarak sizi diş hekimliği dünyasında son derece başarılı bir kariyere götürecektir.

Dişleri yaşlılığa tutan yaşlanan nüfus bağlamında, genel ve ağız sağlığı arasındaki etkileşimleri anlamanın önemi büyüktür. Birmingham'da, Klinik Pratikte devam eden tüm hasta bakımı zinciri, uzmanlık eğitimini entegre etmenizi ve hastalarınız için en uygun tedaviyi gerçekleştirmenizi sağlar.

Diş hekimlerinin hastaları bireyler olarak tedavi etmelerini sağlamak için mükemmel iletişim becerilerine ihtiyaç duyulmaktadır ve ağız hastalığının biyolojik temelinin sağlam bir şekilde anlaşılması ve bakım için önleyici yaklaşımlar diş hekimliği uygulamasının temel dayanaklarıdır. Bunların hepsi Birmingham'da öğretilecek.

Teknoloji ve diş materyallerindeki ilerlemeler, uygulama kapsamını artırmış ve Diş Bakımı Uzmanlarının (DCP'ler) sayısındaki genişleme, diş hekiminin kompleksi üstlenmeye odaklanan diş hekimi ile birlikte bir tanı ve takım lideri olarak vurgulanmasına neden olmuştur. daha rutin, diş tedavileri.

Üniversitenin Edgbaston'daki ana kampüsüne sadece 1,6 km uzaklıkta bulunan Birmingham Diş Hastanesi ve Dişhekimliği Fakültesi'nde bulunacaksınız. £ 50 milyon hastane, birinci sınıf araştırma tesisleri ve diş çürümesini nasıl yöneteceğinizi ve dişleri diğer pratik görevler arasında nasıl geri yükleyeceğinizi öğreneceğiniz tamamen bilgisayarlı bir hayalet kafa laboratuvarı içeren modern bir öğrenme ortamı sağlar.

Birmingham'daki BDS Diş Cerrahisi kursu Genel Dişhekimliği Konseyi (GDC) tarafından düzenlenmektedir.

İlk yıl

Programın ilk bölümü klinik uygulamaların temelini oluşturmaktadır. Bir dizi biyolojik bilim modülü, insan vücudunu anlamak için sistem tabanlı bir yaklaşım sağlar ve bir dizi farklı konuyu içerir. Bunlar Tıp Fakültesi tarafından verilir ve programın ilerleyen kısımlarında İnsan Hastalıkları modülleri için önemli bir temel sağlar.

Bu modüllerin yanı sıra, diş hastanesindeki tedavi oturumlarını gözlemleyerek ve bu hastalara yansıyarak hastalarla erken temasa geçeceksiniz. Diş Hekimliği Fakültesinde öğretilen geniş bir modül ile profesyonel ve hasta bakış açıları anlayışını geliştirmeye başlayacaksınız. Çok çeşitli öğretim yöntemleri kullanılmaktadır ancak vurgu araştırma tabanlı öğrenmedir. Ayrıca bağımsız bir öğrenci olmanız beklenir ve bu konuda kurum içi sanal öğrenme ortamımız e-kurs tarafından desteklenecektir.

İkinci yıl

Programın ikinci yılı, Dişhekimliği Fakültesinde harcanan zamanın artmasıyla birincisine dayanır. Biyolojik bilim modülleri baş ve ağız boşluğuna odaklanır ve diğer modüller diş hekimliğinin daha geniş bağlamını ve hasta davranışlarının ağız sağlığı üzerindeki etkilerini anlamanıza olanak tanır.

Son sınıf öğrencileri ile hasta bakımları sırasında onlara yardımcı olacak daha fazla oturum yapacaksınız. Bu modüller bahar döneminin sonunda değerlendirilir. İkinci yılın yaz dönemi, hasta bakımının pratik yönleri hakkında bir dizi pratik beceri ve anlayış geliştirmeye ayrılmıştır. Diş hazırlama ve geri yükleme fantom kafaları üzerinde klinik beceri laboratuvarında çalışacaksınız. Ayrıca akranlarınızla birlikte çalışacak, tıbbi geçmişler edinebilecek, diş muayeneleri yapacak ve yerel anesteziklerin nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz.

Ayrıca periodontoloji öğretim alanında bir araştırma projesi anlayacaksınız ve diğer akademik çalışmalar diş patolojisi, radyografi ve restoratif diş hekimliğine odaklanacaktır.

Üçüncü yıl

Üçüncü yılın başlangıcında, kendi hastalarınızı diş hastanesinde gözetim altında tedavi etmeye başlarsınız ve ilk yıllarda geliştirdiğiniz beceri ve bilgileri uygulamaya başlarsınız. Kendi küçük hasta listeniz olan bu Klinik Uygulama çekirdeği, son yıla kadar devam eder ve sürekli bakım ve entegre klinik uygulamanın önemini anlamanıza ve bir dişhekimi ekibiyle çalışmanıza olanak tanır.

Bahar döneminin başlangıcında, hasta tedavisinin farklı yönlerini anlamak için bir temel sağlayan ve Klinik Uygulamada tüm hasta bakımına katkıda bulunacak diğer klinik uzmanlık eğitim alanlarıyla tanışacaksınız. Hastalarla ilgili klinik çalışmalara paralel olarak, İnsan Hastalığına Giriş modülü de dahil olmak üzere diğer akademik konuları da üstleneceksiniz. Bu, Enfeksiyon, Patoloji ve Farmakolojiyi içerir ve katı biyolojik bilim temelinize dayanır. Bu öğretim alanı, genel ve ağız sağlığı ile tıbbi tedavinin hasta bakımı üzerindeki etkilerini anlamanıza yardımcı olmak için özellikle önemlidir. Diş Halk Sağlığı ve Davranış Bilimi de bu yıl başlayan ve klinik diş hekimliğini daha geniş bir nüfus sağlığı ve dişhekimliği hizmeti sunumu bağlamına sokan bir dizi modülüdür.

Dördüncü yıl

Bu yıl iki yeni uzmanlık eğitim alanı ile tanışacaksınız: çocuk diş hekimliği ve ağız tıbbı. Pediatrik diş hekimliğinde, daha önce kazanmış olduğunuz klinik ve hasta yönetimi becerilerinin Diş Hastanesinde ve yılın ilerleyen aylarında bir sosyal destek kliniğinde nasıl uyarlanacağını öğreneceksiniz. Bu, çocukların büyüdüğü ortamı anlamanıza ve nitelikli bir dişhekimi hemşiresi ile kendi ameliyatınızda çalışma fırsatı sunmanıza yardımcı olacak ve böylece ekip çalışmasının önemini daha da takdir edecektir.

Oral Medicine, teşhis becerilerinizi geliştirme, oral hastalık ve genel hastalık arasındaki bağlantıyı daha da takdir etme ve İnsan Hastalığına Giriş ve Klinik İnsan Hastalığı modülünden edindiğiniz bilgi ve anlayışı geliştirme fırsatı verir. Yetişkin birincil diş bakımı için sosyal yardım yerleşimleri yaz döneminde başlar ve son yılın Paskalya'sına kadar devam eder. Bunlar toplum kliniklerinde yer alır ve mezun olduktan sonra Diş Vakfı Eğitimine geçişinizi destekleyecek deneyim sağlar. Ayrıca, dişhekimli veya dişhekimli olmayan, seçtiğiniz bir konudaki seçmeli bir projeyi, yurtiçinde veya yurtdışında, bireysel olarak uyarlanmış bir modül üstlenmeniz için bir fırsat vardır. İsterseniz deneyiminizi genişletmek veya öğrenmenizi pekiştirmek için bir klinikte kalabilirsiniz.

Beşinci yıl

BDS programınızın bu son yılında, tüm hasta bakımı klinik çalışmanızın odak noktasıdır ve eğitimler ve dersler programı sizi kalifiye olduktan sonra pratik yapmaya hazırlar. Ağız cerrahisi gibi bazı uzmanlık eğitimine devam edeceksiniz ve ayrıca son derece endişeli hastaları yönetmenize yardımcı olmak için bir diş sedasyonu öğretimi bloğu yapacaksınız. Ayrıca, seçtiğiniz bir klinik alanda bilginizi, becerilerinizi ve deneyiminizi genişletmenizi sağlayacak özel bir çalışma modülü seçme fırsatı da olacaktır.

Giriş koşulları

 • Gerekli A seviyesi sayısı: 3
 • Tipik teklif: AAA
 • Zorunlu dersler ve notlar: Bir seviye Kimya ve Biyoloji içermelidir. Bunlar bir oturuşta elde edilmelidir. İnsan Biyolojisi sunulabilir, ancak Biyolojiye ek olarak sunulamaz. Biyoloji ve Kimyada GCSE A * ve Matematik ve İngilizce'de A. Ayrıca UKCAT'ye de oturmalısınız.
 • Genel Çalışmalar: Kabul edilmiyor.

Hem A Düzeyinde hem de GCSE'de yeniden değerlendirmelerin dikkate alınmadığını lütfen unutmayın.

BTEC: BTEC Genişletilmiş Diploma, Diploma ve Yardımcı Diploma kabul edilmez

İskoç adaylar: Adayların Kimya ve Biyoloji artı üçüncü bir ders dahil olmak üzere AAA dereceli 3 Gelişmiş Highers sunmaları gerekecek. Mezunlar: Kimya ve Biyoloji dahil olmak üzere tıp biliminde birinci sınıf onur derecesi veya A derecesi minimum B derecesi ile ilgili bir dereceye ulaşmış olmalıdır (veya başarması öngörülmelidir).

Ek bilgi

 • Adayların mükemmel İngilizce yazılı ve sözlü olması gerekir. Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimlerinin rekabet yoluyla yükseltilebilecek minimum standartlar olduğunu lütfen unutmayın. En azından, İngilizce IELTS dili her bileşende 7.0 olmalıdır.
 • Şimdi başvuru sahiplerinin UKCAT'ye oturmasını istiyoruz. Puanlar, görüşme için adayları seçmek üzere UCAS başvuru formlarındaki detaylarla birlikte kullanılır.
 • UCAS formunu doldurmadan önce genel bir NHS dişhekimliği muayenehanesinde iş tecrübesi (en az 10 iş günü) gerekmektedir. Başkalarının yararına çalışma gereğini (örn. Toplumda çalışma, hayır işleri) taahhüt, katılım ve anlayışınızı beyan etmeniz istenecektir. Ayrıca, toplumun farklı üyeleriyle uğraşırken ihtiyaç duyulan empati anlayışını da göstermelisiniz; bu, size farklı bir geçmişe sahip insanlarla kendi başınıza çalışma konusunda fikir verir.
 • Öğrencilerin programa kabul etmeden önce başarılı bir Bilgilendirme ve Engelleme Hizmeti (DBS) kontrolünü tamamlamaları istenecektir.
 • Tüm öğrencilerden giriş yaparken konuyla ilgili Uygulamaya Uygun Davranış Kurallarını imzalamaları ve ayrıntıları bir teklif mektubu ile iletilmeleri istenecektir.
 • Dişhekimliği Fakültesi, öğrencilerin yakın temasta bulunduğu halka karşı büyük bir bakım görevine sahiptir. Mevcut Sağlık Bakanlığı Kılavuz İlkeleri'ne (Mart 2007) uygun olarak, kursa bir yer teklifinde bulunan tüm başvuru sahiplerinin, tekliflerinin bir koşulu olarak Kandan Kaynaklanan Virüsler için bir tarama sürecini tamamlamaları istenecektir.
 • Lisans dişhekimliği eğitiminin doğası, hastalara kan yoluyla bulaşan virüs (BBV) enfeksiyonu riski oluşturabilecek kişilerin girişini engeller. Bu nedenle, tüm potansiyel lisans dişhekimliği öğrencileri programa kabul edilmeden önce ek sağlık izni almalıdır. Teklifin bir parçası olarak HBV, HCV ve HIV enfektivitesini dahil etmek için hepatit B, hepatit C ve HIV açısından taranmanız gerekir.
 • Tüm başarılı başvuru sahipleri, bir yerin teyidi ve diş hekimliği öğrencisi olarak kayıt altına alınmadan önce Hepatit B'ye karşı bağışıklama konusunda yeterli kanıt ve HIV, Hepatit B ve Hepatit C virüsü için bulaşıcı olmadığına dair kanıt sunmalıdır. (Birleşik Krallık Hükümeti Sağlık Bakanlığı artık tüm potansiyel lisans dişhekimliği öğrencilerinin kursa kabul edilmeden önce ek sağlık izni almasını gerektirmektedir; ek sağlık izni bireylerin HIV, Hepatit B ve Hepatit C için bulaşıcı olmaması gerektiğini şart koşmaktadır.
  Bu gereksinimler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Tıp ve Diş Hekimliği Öğrencilerine bakınız: Hepatit B, Hepatit C, HIV ve Tüberküloz için sağlık izni).
 • Kızamık, Kabakulak ve Kızamıkçık'a karşı iki bağışıklama aldığınıza dair kanıt sunmalı veya bu virüslere karşı bağışıklık durumunuzu belirlemek için kan testleri yapılacaktır.
 • Ayrıca, TB'ye karşı BCG aşılaması veya bir Heaf test derecesi 2-3 / Mantoux testi 6 - 14mm olduğunu kanıtlayan kanıtlar ve virüsün pozitif geçmişi veya kan testi ile Varicella'ya (Suçiçeği) bağışıklık kanıtları sunmalısınız. .

Uluslararası öğrenciler

Uluslararası Bakalorya Diploması: Genel olarak en az 32 puanla Yüksek Düzeyde (Kimya ve Biyoloji dahil) 6,6,6. Adayların mükemmel İngilizce yazılı ve sözlü olması gerekir.

Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimlerinin rekabet yoluyla yükseltilebilecek minimum standartlar olduğunu lütfen unutmayın. En azından, İngilizce IELTS dili her bileşende 7.0 olmalıdır. Yurtdışı başvuru sahipleri için giriş şartları hakkında daha fazla bilgi için lütfen kabul ekibimizle iletişime geçin.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az