Diş Cerrahisi Lisans

Genel

Program açıklaması

Misyon

 • Programın genel misyonu, yenilikçi dişhekimliği eğitimi, kültürel çeşitliliğe bağlılık, keşif, bilimsel bilginin aktarılması, mezunlarımızın üstün yetenekleri ve en üst düzey hasta bakımı ve hizmeti için tanınmalıdır.
 • Dişhekimliği programı, mezunlarının kendi alanlarında yetkin hale gelmesiyle sonuçlanan öğrenmeyi sağlayan yeni ve uygun bilgi, teknoloji ve becerileri içermektedir. Programın amacı genel dişhekimliği uygulamalarına başlamak için bilgi, beceri ve değerlere sahip mezunlar hazırlamaktır.
 • Öğrencileri, sağlık ekibinin ve geleceğin liderlerinin ayrılmaz bir üyesi olarak geliştiren yenilikçi, profesyoneller arası eğitim deneyimleri sunacağız.106982_libraryinside2.png

Programın ayırt edici özellikleri

 • Diş programı eğitim, hasta bakımı, servis ve araştırma konularında mükemmelliğe kendini adamıştır. Şefkat, liderlik, profesyonellik, yaratıcılık, hizmet ve sosyal adalet ile karakterize edilen 21. yüzyılın bilgi ve teknolojisini kullanacak diş hekimleri geliştirmek için var.
 • Öğretim sürecinde yeni teknoloji benimsenmiştir (Endodontide Endo mikroskop, kuron ve köprüde CAD / CAM ve Radyoloji'de CBCT) ve merkezi sterilizasyon ünitesi enfeksiyon kontrolü için kullanılabilir.
 • Öğrenciler üzerinde çalışmak için onları hazırlamak için Dummy kafaları üzerinde öğrencilerin eğitimi düzenlenir. Ayrıca, yaz döneminde öğrenciler eğitim ve boş zamanlarından tam olarak yararlanmaları için hastalara yönelik eğitim düzenlenmektedir.
 • Ekstra revizyonlar her zaman öğrencilerin gecikmesi için yapılır ve öğrencilerin ekstra klinik uygulamaları için ekstra saat (4-7 pm) yapılır.
 • Programımızın ek bir avantajı, Diş modüllerinin doğrudan derece yıl 1'de başlamasıdır.

Program amaçları

Program, gerekli bilgi, beceri ve profesyonel yaklaşımı içerecek ve klinik becerilerde güçlü olacaktır. Yetkinliklere, başarıya ve öğretme ve öğrenmeye entegre bir yaklaşıma daha fazla vurgu yapılacaktır.

Müfredat, mezunlara, genel dişhekimliği uygulamalarına ve mesleki yaşamı boyunca öğrenmeye olan bağlılıklarını vermeye yönelik yeterli eğitim sağlayan bir program olacaktır. Bireysel düzeyde olduğu kadar, toplu olarak diş mesleğini anlamak, analiz etmek, tahmin etmek ve etkilemek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Ayrıca hastaları için profesyonel sorumluluk üstlenebilen, bilgili, yetkin ve becerikli bir mezun yetiştirmek için tasarlanmıştır.

Bu programın amacı:

 1. Bu temel bilimlerin klinik dişhekimliği uygulamaları ile entegrasyonunu ve korelasyonunu sağlamak için biyolojik tıp bilimlerinin tam olarak anlaşılmasını sağlayın.
 2. Dişhekimliği pratiği ve bu bilginin faaliyet alanlarındaki yapıcı kullanımı için ilgili becerilerin geliştirilmesi hakkında bilgi vermek.
 3. Öğrencilere, edindikleri bilgi ve becerileri, diş hekimliğinde teorik ve uygulamalı problemlerin çözümüne uygulama ve ilgili ekonomi politikasının değerlendirilmesinde yargıda bulunma araçlarını sağlar.
 4. Profesyonel diş hekimi için gerekli olan analitik öğrenme becerilerini geliştirin.
 5. Diş alanında sorunların anlaşılmasını geliştirmek ve kendi alanlarındaki ilaç etkileşimlerini tespit edebilmek.
 6. Ağız ve diş hastalıkları tanısında yetkinlik geliştirmek, genel ve ağız hastalıkları arasındaki ilişkiyi anlamak.
 7. Öğrencileri entelektüel olarak teşvik edin ve program uygulamalarını bir dizi soruna ve çeşitli bağlamlara uygunluğunu takdir etmeye yönlendirin.
 8. Gözetim olmaksızın uygulamaya yönelik klinik anlayış ve yetkinlik sağlayın, ancak sınırlamalarını gerçekleştirebilir ve endike olduğunda hastalara uzman tavsiyesi ve bakımı sunabilirsiniz.
 9. Diş problemlerinin çok boyutlu bir bağlamda anlaşılmasını teşvik edin ve öğrencilerin kendi ve diğerlerinin klinik uygulamalarını ve öğrenmelerini haklı gösterebileceği, eleştirel olarak değerlendirebileceği, sistematik olarak analiz edebilecekleri ve yansıtabilecekleri konusunda güçlendirin.
 10. Mezunların takım çalışması içeren aktarılabilir becerilerini uygulamalarını, kendi öğrenmelerini yönetmelerini ve değerlendirmelerini ve / veya etkin bir şekilde kullanmalarını sağlayın.
 11. Son teslim tarihi ve proje yönetimi ve takım yönetimi ilkeleri ve teknikleri konusunda deneyim.
 12. Mezunları alternatif yaklaşımları bağımsız olarak değerlendirmek / tartışmak ve kendi / başkaları hakkında doğru bir şekilde değerlendirmek / raporlamak.
 13. Mezunların bilgi tabanında karmaşıklık ve / veya çelişkilerle başa çıkmalarını ve eldeki iş için kendilerine ait araçları seçmelerini sağlayın.
 14. Mezunların profesyonel eğitimlerine devam etmelerini ve hastalarının geniş diş bakımı alanına önemli ölçüde katkıda bulunmalarını sağlar.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher ... Devamını oku

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher Education in the Middle East, leading in Educational Quality, the Student Experience, and Research and Enterprise. Daha Az