Diş cerrahisi bds

Genel

Program açıklaması

Diş zorlu ve ödüllendirici bir meslektir. yaşlılık içine dişlerini istinat yaşlanan nüfusun bağlamında, genel ve ağız sağlığı arasındaki etkileşimleri anlamak önemi her şeyden önemlidir. diş hekimliğinde temel temelleri Mükemmel iletişim becerileri bireyler ve ağız hastalığı ve bakım önleyici yaklaşımların biyolojik temeli sağlam bir anlayış olarak hastaları tedavi etmek için diş hekimlerinin sağlamak için gerekli bulunmaktadır.

teknoloji ve diş malzemeleri gelişmeler uygulama kapsamını ve sayısında genişleme arttı Diş Bakımı Uzmanları (DCPs) Diş hekimi oldukça rutin diş tedavileri daha karmaşık üstlenen odaklanan ile birlikte teşhisçi ve ekip lideri olarak diş hekiminin rolü üzerine vurgu yol açmıştır.

Birmingham ders Genel Diş Konseyi (GDC) tarafından düzenlenen ve klinik deneyim ve hasta bakımını tabanına hangi öğrenme sağlam bir temel sağlayacaktır. Klinik Uygulamada bütün hasta bakımı devam eden şerit size özel öğretim entegre ve hastalar için en uygun tedavi gerçekleştirmenizi sağlar.

Şu anda Edgbaston Üniversitenin ana kampüsü gelen gelişme sadece bir mil altında, bizim yepyeni Diş Hastanesi ve Okulu'nda verilecektir. ilk entegre olarak, tek başına diş hastanesi ve diş okul neredeyse 40 yıldır İngiltere'de inşa edilecek, yeni £ 50 milyon hastane dünya standartlarında araştırma olanakları ve 600'den fazla lisans ve lisansüstü öğrenciler için modern bir eğitim ortamı sağlayacak ve stajyerler.

University of Birmingham Komple University Guide ve 2014 Araştırma Mükemmellik Modeli (REF) değerlendirmesinde göre İngiltere'de Dişçilik içinde 8'inci sırada yer almaktadır, Diş uluslararası mükemmel olarak kabul araştırma için İngiltere'de ilk sırada yer aldı.

2016 yılında, Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerimizin% 96 bu kursta öğretim memnun olduğunu göstermiştir.

İlk yıl

Programın ilk bölümü klinik uygulamada temelini oluşturmaktadır. Biyolojik bilim modülleri bir dizi insan vücudunu anlamak için bir sistem tabanlı bir yaklaşım sağlar ve farklı konularda bir dizi dahil. Bunlar Tıp Fakültesi tarafından teslim edilir ve daha sonra programda İnsan Hastalıkları modüller için önemli bir zemin oluşturmaktadır. Bu modüllerin yanı sıra, gözleme ve diş hastanesinde tedavi seansları yansıtan, hastaların erken temas olacak. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi'nde öğretilen büyük bir modülü sayesinde ve hasta bakış açılarının bir profesyonel olmanın bir anlayış geliştirmek başlayacaktır.

öğretim yöntemleri geniş bir yelpazede kullanılır, ancak vurgu sorgulamaya dayalı öğrenme üzerindedir. Ayrıca bağımsız öğrenen hale gelmesi bekleniyor ve bizim in-house sanal öğrenme ortamı, e-ders ile bu desteklenecektir.

İkinci yıl

zaman artan bir miktar Dişhekimliği Okulu'nda harcanır ile programın ikinci yıl ilk dayanmaktadır. Biyolojik bilim modülleri baş ve ağız boşluğunun odaklanmak ve diğer modüller kendi ağız sağlığı üzerinde geniş diş hekimliği bağlamını ve hasta davranış etkilerini anlamak mümkün. Onların hasta bakımı sırasında onlara yardımcı, son sınıf öğrencileri ile daha fazla oturumları üstlenecektir. Bu modüller bahar dönemi sonunda değerlendirilir.

İkinci yılın yaz dönemi pratik becerileri bir dizi geliştirme ve hasta bakımının pratik yönlerini anlamak için ayrılmıştır. Sen hazırlanması ve dişlerin restorasyonunda, fantom başlarına klinik beceri laboratuvarında çalışacak. Ayrıca, tıbbi geçmişleri alarak diş muayene yürüten ve aynı zamanda lokal anestezik yönetmek için öğrenme, akranları ile çalışacaktır. Ayrıca diş patolojisi, radyografi ve restoratif diş hekimliği üzerinde durulacak periodontoloji öğretim alanı ve diğer akademik çalışmaları bir araştırma projesinin bir anlayış kazanacaktır.

Üçüncü yıl

Üçüncü yılın başında size diş hastane içinde gözetiminde kendi hastaları tedavi başlar ve uygulamaya erken yıllarda geliştirilen bilgi ve becerileri koymak başlar. Eğer hasta kendi küçük listesi var Klinik Uygulama, bu çekirdek, son yıla kadar devam eder ve bakım ve entegre klinik uygulamalar devam eden ve bir diş ekiple çalışmanın önemini anlamak sağlar.

Bahar dönemi başında hasta tedavi farklı yönlerini anlamak için bir temel sağlar ve Klinik Uygulamada tüm hasta bakımına katkıda bulunacak diğer klinik uzmanlık öğretim alanları tanıtılacak.

hastalar üzerinde klinik çalışma ile paralel olarak, İnsan Hastalık modülüne giriş dahil olmak üzere diğer akademik konular üstlenecektir. Bu Enfeksiyon, Patoloji ve Farmakoloji oluşur ve katı biyolojik bilim temeli üzerine kurulmuştur. öğretim Bu alan, genel ve ağız sağlığı ve hasta bakımında tedavi etkisi arasındaki bağlantıları anlamak için size yardımcı için özellikle önemlidir. Diş Halk Sağlığı ve Davranış Bilimleri da bu yıl başlayan ve halk sağlığı ve diş hizmet sunumunun daha geniş bir bağlam içine klinik diş hekimliği koymanızı sağlayan bir iplik modülüdür.

Dördüncü yıl

İki yeni özel öğretim alanları, bu yıl, pedodonti ve sözlü tıp tanıtılacaktır. Pediatrik diş hekimliğinde bir sosyal kliniğinde, zaten Diş Hastanesi bünyesinde ve daha sonra yıl içinde çocuklara kazanmış klinik ve hasta yönetimi becerilerini adapte öğreneceksiniz. Bu çocukların büyüyen çevreyi anlamak ve size böylece daha fazla ekip çalışmasına önemini takdir, nitelikli diş hemşire ile kendi cerrahide çalışmak için fırsat vermek için yardımcı olacaktır. Ağız Tıp size ağız hastalığı ve genel hastalık arasındaki bağlantıyı takdir ve bilgi üzerine inşa ve İnsan Hastalıkları ve Klinik İnsan Hastalık modülüne giriş edindikleri anlamayarak daha, senin tanı becerilerini bilemek için fırsat verir.

yetişkin birincil diş bakımı için Outreach yerleşimleri yaz döneminde başlayacak ve son yılın Paskalya kadar doğru devam eder. Bunlar toplum kliniklerinde gerçekleşecek ve mezuniyet sonrası Diş Vakfı Eğitim içine geçişi desteklemek için deneyimi sunmak.

Eğer kişiye özel modül üstlenmek için bir fırsat, ya diş veya non-diş seçtiğiniz, bir konuda seçmeli proje evde ya da yurt dışında da vardır. Eğer tercih ederseniz, deneyim sizin aralığını genişletmek ya da öğrenme pekiştirmek için kliniğe kalabilir.

beşinci yıl

senin BDS programının bu son yılında, tüm hasta bakımı için klinik çalışma odağı ve öğreticiler bir program ve dersler, kalifiye olduktan sonra uygulamak için hazırlar. Sen örnek oral cerrahide, bazı özel öğretim ile devam edecek ve aynı zamanda son derece endişeli hastaların yönetmenize yardımcı olmak için diş sedasyon öğretim bloğu üstlenecektir.

Ayrıca seçtiğiniz bir klinik alanda bilgi, beceri ve deneyimi genişletmek sağlayacak özel bir çalışma modülü seçmek için bir fırsat olacaktır.

Neden bu ders çalışma

Birmingham Diş Hastanesi ve Okul Üniversite: Birmingham Diş Hastanesi yeni üniversite ve Okulu ilk entegre olacak, diş hastanesi ve diş okul tek başına neredeyse 40 yıldır İngiltere'de inşa edilecek. yeni inşa rahatça Öğrenci Guild ve yakın konaklama dahil tüm Üniversite tesislerine kolay erişim sahip yararlanacaktır anlam merkezi kampüs sadece bir mil bulunur.

Yüksek Lig Tablosu Sıralaması ve Öğrenci Memnuniyeti Puanları: University of Birmingham Komple Üniversitesi Kılavuzu'na göre İngiltere'de Dişçilik 8 sırada yer almaktadır. 2015 yılında, Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları öğrencilerimizin% 98'i bizim programın genel kalitesinden memnun ve% 97 bu programda öğretim memnun olduğunu göstermiştir.

Bir Diş Hastanesi öğretti: Eğer günlük bazda klinisyenler ve diş ekibinin diğer üyeleri uygulama yanında tren ve iş, öğrenmek için izin Midlands, sadece 10 İngiltere'de birinde tek diş hastane ve okulda esas alınacaktır.

Mükemmel Tesisler: Size diş çürümesini yönetmek ve diğer pratik görevleri arasında, dişleri geri öğreneceksiniz olacak bir tam bilgisayarlı 'fantom kafa' laboratuvar, dahil olmak üzere devlet-of-the-art öğrenme ortamlarında yararlanacaktır.

Yenilikçi Öğretim Yöntemleri: Sen öğrenmeyi desteklemek için yeni web tabanlı uygulamalara erişebilir. Diş Hekimliği Okulu personeli tarafından geliştirilen, ısmarlama sistemler kendini yansıtma ve hedef belirleme süreci yoluyla öğrenme sorumluluğunu almaya davet ediyoruz. Ayrıca kayda üzerinde çalışma görüntülerini yükleyerek pratik oturumlarda da ilerleme görsel kaydını tutabilir. Ayrıca uygulamalar personeli ekstra destek ve en çok ihtiyaç duydukları hangi alanlarda ihtiyacı olan öğrencilere erken belirleme imkanı veren, ek bir destek mekanizması olarak hareket ederler.

Aktif Birmingham Üniversitesi Diş Öğrenci Derneği (BUDSS): BUDSS İngiltere'de eski ve en büyük diş öğrenci toplumdur. Üyelik Diş -Diş Hekimliği, Diş Hijyeni ve Terapi ve Biyomedikal Malzeme Bilimi öğrencileri Okulu tüm öğrencilere açıktır. komitesindeki temsilci olarak hareket eden derslerin her öğrencileri ile.

Üstün Mezunları: Birçok BDS Diş mezunları kendi alanlarında olmak liderlere gitti. Biz seçkin ve önemli mezunlar dahil olduğunu söylemek gurur duyuyoruz:

 • Barry Cockcroft (BDS, 1975) Baş Diş Görevlisi, Sağlık Bakanlığı
 • Nigel Carter (BDS, 1975) İcra Kurulu, İngiliz Diş Sağlığı Vakfı
 • Janet Clarke (BDS, 1981) Klinik Direktörü Birmingham Toplum Sağlık NHS Trust
 • Elizabeth Treasure (BDS, 1979; Doktora 1983) Yardımcısı Rektör Yardımcısı, Cardiff Üniversitesi
 • Amrik Bhandal (BDS, 1983), Balbir Bhandal (BDS, 1985) ve Baljit Bhandal (BDS, 1987) - Bhandal diş uygulamaların kurucuları ve sahipleri

Giriş koşulları

 • A düzeylerinin Gerekli sayı: 3
 • Tipik teklif: AAA
 • Gerekli konular ve sınıflarda: A düzeyleri Kimya ve Biyoloji içermelidir. Bu bir oturuşta alınmalıdır. İnsan Biyolojisi sunulan, ancak Biyoloji ilaveten olabilir. Matematik ve İngilizce Biyoloji ve Kimya ve A GCSE A *. Ayrıca UKCAT oturmak gerekir.
 • Genel Çalışmalar: Kabul edilmez.

A Level ve GCSE hem de, resits kabul edilmez, lütfen unutmayın.

BTEC: BTEC Genişletilmiş Diploma, Diploma ve Yardımcı Diploma İskoç başvuru kabul edilmez: Adaylar Kimya ve Biyoloji artı üçüncü konu eklemek için notları AAA ile 3 Gelişmiş Highers sunmak gerekir.

Mezunlar: elde etmiş olmalı (ya da elde etmek için tahmin) Kimya ve Biyoloji dahil, tıp bilimi veya B notu A seviyesi minimum ilgili derecesinde bir First Class onur derecesi.

Ek bilgi:

1.. Adaylar mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce olmalıdır. Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimleri belki rekabet yoluyla kaldırdı asgari standartlar, lütfen unutmayın. Asgari olarak, İngilizce dil IELTS her bileşende 7.0 olması gerekir.

 1. Biz şimdi UKCAT oturup başvuru gerektirir. skorları görüşme için adayları seçmek için UCAS başvuru formları ayrıntıları ile birlikte kullanılır.

 2. Genel NHS diş pratikte iş deneyimi (en az 10 iş günü) UCAS formu doldurmadan önce gereklidir. Sen (toplumda, örneğin iş, hayır işleri) başkalarının yararına çalışıyor bağlılığınızı, katılımı ve ihtiyaç anlayışı beyan istenecektir. Ayrıca size kendi farklı bir arka plan insanlarla çalışma içine bir fikir verir toplumun farklı üyeleri ile uğraşırken gerekli empati, bir şey bir anlayış göstermek gerekir.

 3. Öğrenciler programına kabul önce başarılı bir Açıklanması ve Engelleme Servisi (DBS) onay tamamlamak için gerekli olacaktır.

 4. Tüm öğrenciler bir teklif mektubu ile iletileceği ayrıntıları giriş, Davranış Kodu alıştırma tabi özel Fitness imzalamak için gerekli olacaktır.

 5. Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri yakın temas kiminle halka bakımının baskın görevi vardır. Sağlık Rehberinin şimdiki Bakanlığı (Mart 2007) kursta bir yer teklif yapılan tüm adaylar uygun olarak teklif koşulu olarak kan yoluyla bulaşan virüsler için tarama sürecini tamamlamak için gerekli olacaktır.

 6. Lisans diş eğitimin niteliği hastalara kan yoluyla bulaşan virüs (BBV) enfeksiyon riskine neden olabilir olanların girişini engellemektedir. Bu nedenle tüm potansiyel lisans diş öğrencileri programı üzerine kabul etmeden önce ek sağlık açıklığını geçmelidir. Sen teklif bir parçası olarak HBV, HCV ve HIV enfeksiyon dahil, hepatit B, hepatit C ve HIV taramasından gerekmektedir.

 7. Başarılı olan tüm adaylar Hepatit B'ye karşı aşılama ve HIV, Hepatit B ve bir yere onayı öncesinde Hepatit C virüsü olmayan enfekte kanıt tatmin edici kanıt olmalı ve bir diş öğrenci olarak kayıtlı olma. (Sağlık İngiltere Hükümeti Bölümü şimdi kursuna kabul etmeden önce ek sağlık açıklık geçmesi tüm potansiyel lisans diş hekimliği öğrencisi gerektirir ek sağlık temizleme bireylerin bu hakkında daha fazla bilgi için HIV, Hepatit B ve Hepatit C için bulaşıcı olmayan olması şart koşuluyor gereksinimleri, lütfen bkz: Tıp ve Diş Öğrenciler: Hepatit B, Hepatit C, HIV ve Tüberküloz) Sağlık açıklığını.

 8. Sen Kızamık, kabakulak ve kızamıkçık karşı iki aşıları aldıktan kanıt ya verecek ya da kan testleri bu virüslere karşı bağışıklık durumunu belirlemek için yapılması gereken düzenlemek gerekir.

 9. Ayrıca kanıt sunmalıdır ya alınan TB karşı BCG aşılama veya Heaf testi notu olan 2-3 / tüberkülin testi 6 - 14mm ve virüs olan olumlu tarihinin ya da kan testi yoluyla Varisella (Suçiçeği) karşı bağışıklık kanıtı.

Uluslararası öğrenciler:

Uluslararası Bakalorya Diploma: Yüksek Seviyesinde 6,6,6 genel 32 puan minimum (Kimya ve Biyoloji dahil).

Adaylar mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce olmalıdır. Üniversitenin standart İngilizce dil gereksinimleri belki rekabet yoluyla kaldırdı asgari standartlar, lütfen unutmayın. Asgari olarak, İngilizce dil IELTS her bileşende 7.0 olması gerekir.

yurtdışı adaylar için giriş gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için kabul ekibine başvurun.

Son Güncelleme Eyl 2016

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az