Dermatovenerolojide ikamet programı

Genel

Program açıklaması

Novosibirsk State University tıp eğitimi, Doğa Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı temelinde düzenlenmiştir. 1995 yılında biyomedikal araştırmada uzman uzmanların eğitimi başladı. Aynı yıl, Rusya Federasyonu Eğitim Bakanlığı, Moskova, Petersburg ve Novosibirsk'deki üç klasik üniversitede tıp bölümlerini açmaya karar verdi. Rus Bilimler Akademisi - Ludmila N.Ivanova, Dmitry G.Knorre ve Valentin V.Vlasov'un akademisyenleri, Novosibirsk'teki üniversite tıp bölümünün kurucuları arasındaydı. 2002 yılında, Novosibirsk State University , genel tıp öğretmek için lisans verildi ve ertesi yıl, ilk öğrenciler, Doğa Bilimleri Bölümü Tıp Bölümü'ne kaydedildi. 2003 yılında, bölüm yeni bir üniversite bölümüne dönüştü ve profesör Andrey G.Pokrovsky, MD bölümün ilk dekanı oldu.

5479_nov12.jpg
2009 yılında Novosibirsk State University Tıp Bölümü'nün ilk mezuniyeti gerçekleşti. Tüm mezunlar, Genel Tıp dalında uzmanlaşan Tıp Doktoru Diplomasını aldı ve tıbbi uygulamaya devam etmeye karar verenler, Novosibirsk şehri ve bölgedeki farklı hastanelere stajyer veya asistan olarak kabul edildi. Bazı mezunlar Rusya Bilimler Akademisi ve Rus Tıp Akademisi'nin Sibirya şubelerinin araştırma enstitülerindeki yüksek lisans eğitim programlarına girdi ve biyomedikal araştırma kariyerini sürdürdü. Aynı yıl, genel tıp öğretimi için devlet akreditasyonu başarıyla elde edildi. Novosibirsk State University Tıp Bölümü hala büyüme sürecindedir. 2010 yılında, Bölümde Lisansüstü Tıp Eğitimi Merkezi kuruldu ve 2011 yılında Novosibirsk State University farklı temel uzmanlık alanlarında lisansüstü staj ve ikamet eğitimini yürütmek için resmi lisans verildi.


İngilizce dilinde Yabancı Uyruklu Öğrencilere “Dermatoveneroloji” Konusunda Yerleştirme Eğitimi Programı

Temel disiplinler:

  • Hücre Biyolojisi. Kök hücreler benzersiz bir kabiliyete sahiptir: bölünürken, daha fazla kök hücrelere ya da çeşitli özel hücre tiplerine yol açabilirler. Hem farelerde hem de insanlarda, cildin tabanındaki bir hücre tabakası, yukarıdaki katmanlardaki özelleşmiş hücrelere dönüşebilen kök hücreleri içerir. Hayatlarının bir noktasında, cildin tabanındaki kök hücreler çoğalır ve cildin kendisini oluşturan hücrelere farklılaşmaya başlar. Bunu yapmak için genlerindeki 'kök hücre programını' kapatmalı ve 'cilt hücresi programını' açmalılar. Kök hücrelerin incelenmesi, cilt hastalıklarının patogenezini anlamada yeni ufuklar açar ve dermatoloji ve kozmetolojide terapinin yeteneklerini genişletir.
  • Moleküler biyoloji, yaşam için gerekli olan makromoleküllerin (örneğin deri hücrelerinde çalışan proteinler ve nükleik asitler ve deri içinde bulunan yapıların hücreleri) yapısı ve işlevini ele alan biyolojinin bir dalıdır. Biyolojik gerçekler, etkili cilt bakım ürünlerinin veya tedavinin ancak hücresel işlevlerin anlaşılmasından elde edilebileceğini belirtir.
  • Yerleşikler dermatopatoloji eğitimi, dermatopatoloji personeli, uzman dermatopatoloji konferansları, cam slayt öz-değerlendirme ile günlük oturumlar yoluyla dermatopatoloji eğitimine daldırılır. Bu rotasyon sırasında kazanılan deneyim, biyopsi örneklerinin ilk işleminden, histolojik slaytların optimal yorumuna ve patoloji raporlarının yazılmasına kadar, dermatopatolojinin uygulanmasına dair içgörüyü sağlar.
  • Biyokimya. Cilt hastalıklarının teşhisi için genellikle biyokimyasal testler kullanılır. Dermatoloji ve Venereoloji gereksinimlerine uyarlanmış ve biyokimyasal bozuklukların deri hastalıklarında dar yönlerini içeren ders biyokimyası.
  • Genetik. Genetik yatkınlık, egzama ve sedef hastalığı gibi birçok deri hastalığının tanısında ve gelişmesinde ve gelişmesinde de önemlidir. Genetik dersi, dermatoloji için kalıtsal hastalıkların en acil sorunlarını ele alır.
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Novosibirsk state university (Russia), located in the heart of Akademgorodok, is a world-famous research center of Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences. Results of the research conducted ... Devamını oku

Novosibirsk state university (Russia), located in the heart of Akademgorodok, is a world-famous research center of Siberian Branch of the Russian Academy of Sciences. Results of the research conducted by the university staff in the fields of nuclear physics, particle physics, biotechnology, the creation of nano-materials, laser systems of new generation, innovative methods of cancer treatment, are known all over the world. Daha Az