Danışmanlık Psikolojisinde DPsych

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Tarafından akredite: HCPC BPS

GCU'nun DPsych Danışmanlık Psikolojisi - İskoçya'daki türünün tek programı ile entegre klinik eğitim ve kapsamlı mesleki gelişim kazanın. Psikolojik danışma psikolojisi hızla gelişen bir psikoloji alanıdır ve çok sayıda farklı ortamın yüksek vasıflı HCPC Kayıtlı Psikologlara ihtiyacı vardır.

Bu doktora programında, karmaşık müşteri gruplarıyla çalışma yeteneğinizi genişletecek ve psikolojik sağlık alanında etkili araştırmalara katkıda bulunacaksınız.

Aktif uygulayıcılarla ilişkilerimizi, hem insancıl (kişisel-merkezli) hem de bilişsel-davranışçı yaklaşımlarda klinik eğitimle, dünya çapında ve son derece ilgili bir eğitim vermek için kullanıyoruz. Eğitime bütünsel ve kapsamlı bir yaklaşım uyguluyoruz ve uygulanmakta olan psikolojik teori ve araştırmadaki becerilerinizi ve devam eden klinik yerleşimlerde eksiksiz çalışmayı geliştireceksiniz.

Burada, sosyal sorumluluk ve ortak iyilik taahhüdüne ortak bir yatırım ile gelişen, açık ve çeşitli bir topluluğun parçası olacaksınız.

Lisans üstü potansiyel

Mezuniyetinizde, British Psychological Society ile Chartered Psychologist statüsüne hak kazanacaksınız ve HCPC kaydı için başvuruda bulunmaya hak kazanacaksınız.

Mezunlarımız, psikolojik terapi alanındaki derinlemesine eğitim ve liderlik yeteneklerine olan artan talepten ve GCU'nun mükemmel akademik itibarı ve dünyanın en iyi% 5 sıralamasından faydalanmaktadır. Mezunlarımız kayıtlı psikolojik danışman olarak çalışmakta, bağımsız uygulama ve akademide, NHS'de ve sosyal bakımda, örgütsel, eğitsel ve adli ortamlarda olumlu etki yapmaktadırlar.

Ne çalışacaksın

DPsych Psikoterapötik Yeterlilik ve Becerileri kapsar; Danışmanlık Psikolojisinde Kritik Araştırma; İleri Araştırma Yöntemleri ve Denemesi; ve 15 ile 60 kredi arasında değişen modüllerdeki Kişisel ve Mesleki Gelişim.

D.Psych ödülüne ulaşmak için, toplam 540 krediye ulaşacaksınız. PgCert Psikolojik Danışmanlık'ta (60 kredi) erken çıkış noktaları mevcuttur; Psikolojik Danışma PgDip (120 kredi); ve Psikolojik Danışmanlık (180 Kredi) seviyelerinde MSc.

Program teslimatı

D.Psych programı üç yıl boyunca tam zamanlı ve 7 yıla kadar yarı zamanlı olarak teslim edilir. Eğitim için trimester katılımı haftada iki gün (Perşembe ve Cuma) tam zamanlı ve haftada bir gün, yarı zamanlıdır. Sonraki yıllarda katılım sadece birkaç hafta boyunca yoğun bir öğretim haftası tarafından desteklenmektedir.

Program süresince en az 450 saatlik denetimli klinik pratiğe yerleştirme deneyimi kazanılmalı ve yerleştirme pratiği yıl boyunca devam etmektedir. Tam zamanlı öğrencilerden, haftada iki gün boyunca (zamanlanmış akademik günlerin dışında) yerleştirme faaliyetlerini gerçekleştirmeleri ve doğrudan müşteri çalışmasına ek olarak bir dizi ilgili beceri geliştirmeleri beklenmektedir. Program, bu konuda önemli destek ve fırsatlar sunsa da, yerleşimleri güvenceye almaktan öğrenciler sorumludur.

Giriş koşulları

Burada listelenen tüm giriş koşulları bir kılavuz olarak kullanılmalı ve giriş için dikkate alınması gereken minimumları belirtmelidir. Bir yerden koşullu olarak teklif alan adaylara belirtilenlerden fazlasını sağlaması istenebilir.

Tipik giriş şartları

İngiltere Lisansüstü 2: 1 (veya eşdeğer) derecesini, Lisans Üstünlüğü (GBC) için BPS standartlarını karşılayan onur derecesi. Kişisel olgunluk ve yardım rolünde kanıtlanabilir deneyim.

Akademik makale

Başvurunuzla birlikte, "Danışmanlık Psikolojisi, ilgili mesleklerden (klinik psikoloji, psikoterapi ve danışmanlık) nasıl farklıdır ve yaşam deneyiminiz sizi bu tür işler için nasıl hazırlıyor?"

Lütfen makalenizin referans olmak üzere uygun bir akademik düzeyde olduğundan emin olun.

ifşa

Tüm öğrenciler, İskoçya'da yerleşimleri üstlenecek olanlar için Hassas Grupların Korunması (PVG) Programı'nın birleştirilmesi anlamına gelecek olan ceza mahkumiyetlerinin yeterli şekilde açıklanmasını sağlamalıdır. Birleşik Krallık dışındaki öğrenciler ek olarak önceki ikamet yerlerinden eşdeğer bir açıklama sunmalıdır.

Ek bilgi

Diğer akademik ve mesleki nitelikler

GCU'ya her başvuru bireysel olarak kabul edilir. Tipik akademik giriş yeterliliklerine sahip değilseniz, ancak ilgili mesleki deneyimleri ve / veya tanınmış profesyonel kurumlardan gelen kredileri gösterebilirseniz, bu kursun Üniversitenin Ön Öğrenimin Tanınması programı aracılığıyla girebilirsiniz.

ingilizce dili

Akademik IELTS 7,0 (veya eşdeğeri) puanı 7.0 altında değildir.

Lütfen unutmayın: çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkeden geliyorsanız, İngilizce dil yeterliliğiniz hakkında daha fazla kanıt sağlamanız gerekmeyebilir.

Uluslararası Pathways

İngilizce dil gereksinimlerini karşılamıyorsanız, Üniversite için İngilizce Eğitim programı için uygun olabilirsiniz.

Ücretler ve finansman

Ödediğiniz kurs ücretleri çoğunlukla ücret durumunuza göre belirlenir. Öğrenci ücret durumum nedir?

Öğrenim ücretleri 2018/19

  • Ana Sayfa: 6090 £
  • RUK: 6090 Sterlin
  • AB: 6090 Sterlin
  • Uluslararası: £ 12600

Çalışmalarınızı Eylül 2018 veya Ocak 2019'da başlatırsanız, bunlar kurs süreniz boyunca geçerli olan yıllık veya modül ücretleridir; Ancak ücretler değişebilir. Ücretlerin nasıl değişebileceğine dair tüm ayrıntılar için ücretlerimizi ve geri ödeme politikamızı okuyun.

Ek maliyetler

Ders ücretlerine ek olarak, Üniversitenizdeki zamanınız boyunca ek ücretler yaşayabilirsiniz.

Programın ücreti, öğretilen tüm unsurları, araştırma denetimini, yerleşimleri kazanmadaki desteği ve Glasgow Caledonian Üniversitesi'nde öğrenim görmenin tüm faydalarına erişimi kapsamaktadır. Aşağıdaki gibi ek maliyetler vardır:

Klinik denetim: program öğretiminde bazı grup gözetimi sağlansa da, yerleştirme pratiği ile bağlantılı olarak ayrıntılı klinik gözetim yapılır. Bazı yerleşimler uygun denetleme sağlayabilir, ancak çoğu durumda öğrencilerin denetimlerini finanse etmesi gerekecektir. Bu genellikle saatte £ 40 - 70 sterline mal olur ve normalde en az iki haftada bir gerçekleşir.

Klinik gözetimin yanı sıra, öğrenciler kişisel terapi (programa en az 40 saat, denetime benzer maliyetler) dahil olmak üzere masraflar da bulacaklardır; kitaplar ve ek öğrenim materyalleri; mesleki tazminat sigortası (yaklaşık 80 sterlin); PVG uygulaması (yaklaşık £ 60). Küçük bir ücrete tabi olabilecek bir İşçi Sağlığı Taraması yapmalısınız. Yerleşimlerinize gelen ve seyahat masraflarını ödemek zorunda kalacaksınız.

Burslar

Adil bir fiyat için kaliteli eğitim sağlıyoruz; Ortak Gelecek Üniversite olarak, öğretim ücretlerimizi düşük tutarak ve yıllık 2.5 milyon sterlinin üzerinde cömert bir burs paketi sağlayarak yetenekli öğrencilere erişilebilir yüksek öğrenim sunmayı taahhüt ediyoruz.

2018/19 için mevcut burslarla ilgili sorularınız veya sorularınız varsa, lütfen öğrenci sorgulama ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Uluslararası öğrenci başlangıç ​​tarihleri

Yeni uluslararası öğrenciler için, oryantasyon etkinlikleri 14 Eylül 2018'de başlıyor. Bu ekstra süre, genel öğrenci indüksiyonu ve öğretiminin başlamasından önce, yeni uluslararası öğrencilere İngiltere ve GCU'ya yerleşmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kampüs ve şehir turlarının yanı sıra diğer uluslararası öğrencilerle tanışabileceğiniz karşılama etkinlikleri de dahil olmak üzere, bu dönemde gerçekleşecek bir dizi eğlenceli ve bilgilendirici faaliyet olacaktır.

Akreditasyon

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi tarafından onaylandı. Bu ödülü alan öğrenciler, HCPC'ye bir Danışman Psikolog olarak kayıt için başvurabilir.

İngiliz Psikoloji Derneği tarafından akredite edilmiştir. Danışmanlık Psikolojisinde D.Psych'i alan öğrenciler, Psikolog olarak Psikolojik Danışmanlık için başvurabilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Commu ... Devamını oku

The School of Health and Life Sciences, one of three academic schools in GCU, brings together the departments of Life Sciences, Psychology, Social Work and Allied Health Sciences and Nursing and Community Health. Working in partnership with our staff, students and external stakeholders, the School of Health and Life Sciences has created a unifying vision designed to meet the 2020 University Strategy, embedding excellence, engagement and energy into every aspect of school life. Daha Az