Biyomedikal ve Klinik Teknolojide Lisans ile çalışma dalı Biyomedikal Teknisyeni

Genel

Program açıklaması

Çalışma programının genel özellikleri

Bologna Deklarasyonu'na göre yapılandırılmış yüksek öğretim çalışmalarının bir parçası olan bir üniversite derecesidir. Sadece 3 yıl standart çalışma süresi ile tam zamanlı olarak çalışmak mümkündür. Mezun olduktan sonra, yani bir lisans tezini başarılı bir şekilde savunup final sınavını geçtikten sonra, lisans derecesi (B.Sc. olarak kısaltılır) alır.

127433_photo-1562789363-3164f8a23bac.jpeg
Fotoğraf "Trust" Tru "Katsande Unsplash'ta

Çalışmanın Hedefleri

Çalışma dalı Biyomedikal Teknisyen, bir çalışma programının Biyomedikal ve Klinik teknolojisi, esas olarak pratik odaklı mezunlar hazırlar, ancak derin teorik bir arka plan gerekliliği nedeniyle, gelecekteki öğrencilere Biyomedikal Fakültesi takip master çalışma programları hazırlar Czech Technical University in Prague yanı sıra Çek Cumhuriyeti'ndeki ve yurtdışındaki diğer üniversitelerde mühendislik.

Öğrenciler, matematik, fizik ve kimya hakkında teorik ve pratik bilgi edinir, aynı zamanda insan organizmasındaki temel biyolojik süreçleri anlamak için gerekli olan temel biyoloji, tıbbi terminoloji, anatomi ve insan fizyolojisi hakkında bilgi edinir. Bunlar ayrıca doktorlar ve diğer sağlık personeli ile iletişim için de vazgeçilmezdir.

Öğrenciler ayrıca çalışma prensipleri ve tıbbi teknoloji ve tıp bilişimi kullanımı ve onlarla etkin bir şekilde çalışma becerisine hakim olmaya odaklanan profesyonel konularla da tanışırlar. Öğrenciler sağlık kurumlarının yürürlükteki mevzuata, ekonomisine ve yönetimine aşina olurlar. Biyomedikal teknisyenlerin bilgili olmaları gereken uzmanlık durumlarına odaklanan dil becerilerine de vurgu yapılmaktadır.

Çalışma programı mezunu profili

Lisans eğitim programı mezunu pratikte biyomedikal ve klinik teknoloji alanında geniş bir teknik bilgi ve çok iyi bir dil eğitimi ile yönlendirilir. Örgütsel ve iletişimsel becerilere ve takım çalışmasına önem verilir. Öğrencilerin biyomedikal ve klinik teknoloji geliştikçe uzmanlıklarını daha da geliştirmek ve derinleştirmek için bilgi ve becerileri vardır.

Mezunlar tıbbi kuruluşlarda çalışabilecekler: görüntüleme yöntemleri ve muayene teknisyenlerinin işbirliğini gerektiren diğer sınavlar sırasında muayene sırasında yardım da dahil olmak üzere tıbbi cihazlarla çalışmak. Metroloji dahil, kayıtlarını tutabilmek, tıbbi teknoloji ve hastane bilgi sistemleri ile ilgili faaliyetlerde bulunabilmek, arıza vakalarını değerlendirmek ve önleyici tedbirleri hazırlamak, teşhis yazılımını işletmek için enstrümantasyonu inceleyip bakımını yapabilecektir. ihaleleri içeren tıbbi cihazların satın alınmasına katılmak, tıbbi teknoloji kitleri tasarlamak ve tıbbi teknolojinin çalışması ve iş güvenliği ile ilgili teknik personele talimat vermek.

Sağlık sektöründe mesleğin icrası ile yakından ilgili olan bu faaliyetler, bu alandaki ilgili mevzuata bağlıdır. Mezunlar, özellikle deneysel nitelikte bir araştırma ve geliştirme becerisi göz önüne alındığında, araştırma enstitülerinde ve ayrıca tıbbi ekipmanların geliştirilmesi, üretimi, sertifikasyonu, satışı ve servisinde yer alan şirketlerde iş bulabileceklerdir, veya tıbbi ekipman için programların oluşturulması.

Çalışma alanı

  • Biyomedikal Teknisyeni

Giriş sınavları

  • Evet (İngilizce motivasyon mektubu ve İngilizce röportaj)

Giriş şartları

  • Başvuru Formu
  • Lise diplomanızın onaylı bir kopyası ve İngilizce'ye çevrilmiş olan çalışma transkriptinizin onaylı bir kopyası (onaylı çeviri)
  • Kapak (motivasyon) mektubu
  • Sağlık Sertifikası (sağlık raporu)
  • idari ücret ödemesinin ispatı
  • pasaportunuzun kopyası
  • Başvuru ücreti: 32 EUR

İngilizce seviyesi

  • Skype röportajı ile tanınır
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... Devamını oku

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. Daha Az