Biyomedikal Malzeme Biliminde BMedSc

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyomedikal Malzeme Bilimi kursu, insan vücudundaki hasarlı, hastalıklı veya eksik dokuları onarmak veya değiştirmek için kullanılan biyomalzemelerin tıp bilimi ve mühendisliğinde kapsamlı bir arka plan kazanma fırsatı sunar.

Kalça protezleri, diş implantları, kontakt lensler, kalp pilleri, yedek kan damarları ve kalp kapakçıkları. Bunlar, hasarlı veya hastalıklı dokuların yerini almak için kullanılan ve giderek yaşlanan nüfusla daha ilgili hale gelen biyomalzeme örneklerinden sadece birkaçıdır.

Birmingham'daki Biyomedikal Malzeme Bilimi kursu, doku mühendisliği, ortopedik ve diş biyomalzemelerine odaklanan, biyolojik ve malzeme bilimlerine eşit olarak odaklanmak için İngiltere'deki birkaç dersten biridir. Bu, mezun olduktan sonra sizi tıp ve diş hekimliği bilimleri ile ilgili çok çeşitli alanlarda çeşitli kariyer fırsatlarına hazırlar.

BMedSc Biyomedikal Malzemeler Bilimi, Diş Hekimliği, Tıp ve Metalurji ve Malzemeler dahil olmak üzere çeşitli bölümlerde öğretilmektedir ve Birmingham Diş Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi'nde temel araştırma birimlerinden biri olan Biyomalzemeler Birimi etrafında odaklanmaktadır. Birmingham Dental Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi'nde bir hastanede temel alınacak ve öğretilecek türünün tek yolu budur, yani klinisyenler tarafından kurs içeriğine doğrudan girdi vardır.

İlk yıl

Polimerler, seramikler ve metaller dahil olmak üzere malzemelerin yapısını ve özelliklerini anatomi, fizyoloji, hücre ve moleküler biyoloji ve bakteriyolojiye ek olarak, biyomekaniğin yanı sıra biyomateryallerin gelişimi ve klinik kullanımına genel bir giriş yapacaksınız. İlk yıl aynı zamanda size arama motorları, BT ve istatistiklerin kullanımı hakkında temel bir çalışma bilgisi sağlayan bir çalışma becerileri kursu içerir. Mümkün olan her durumda, ders materyali pratik sınıflarla güçlendirilir. Yaz aylarında muayene döneminden sonra, örneğin kalça veya diz protezi ameliyatı yapıldığını gözlemleyeceğiniz yerel hastaneleri ziyaret edeceksiniz.

İkinci yıl

Bu yıl, vücudun biyomalzemelere verdiği reaksiyonlara, bu malzemelerin nasıl tasarlandığına ve tıbbi uygulamada kullanılacak bileşenlere dönüştürülmesine odaklanıyorsunuz. Ayrıca hizmetteki biyomalzemelerin performansını etkileyen faktörleri de öğreneceksiniz. Modüller hücre ve moleküler biyoloji, ortopedik ve dental biyomalzemeler, mikroskopi, enfeksiyon ve immünoloji ve malzeme tasarımını kapsar. Pratik oturumlar, biyomalzemelerin kullanımı ve testinde size daha fazla deneyim kazandıracaktır.

Üçüncü yıl

Son yılınız, kapsamlı iki dönemlik son yıl araştırma projenizde son teknoloji araştırmalara katılma fırsatı verir. Doku mühendisliği ve biyomateryal tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinecek, laboratuvar ve proje yönetimi becerilerinizi geliştirecek ve bilimsel bilginizi derinleştireceksiniz. Sonuçta araştırma projenizi, her ikisi de birinci ve ikinci yılda edinilen bilimsel yazma ve sunum becerilerinizden yararlanan bir poster eşliğinde bir tez olarak sunacaksınız. Çalışmanız sonuçta bilimsel bir dergide yayınlanabilir.

Giriş koşulları

  • Gerekli A seviyesi sayısı: 3
  • Tipik teklif: AAB
  • Zorunlu dersler ve notlar: A düzeyinde, biri Biyoloji veya Kimya olmak üzere iki bilim gereklidir.
  • Genel Çalışmalar: Kabul edilmedi, ancak teklifin koşullarını karşılayamazsanız iyi bir performans dikkate alınabilir

BTEC Genişletilmiş Diploma: Uygulamalı Bilimlerde DDD sınıfı ve bir bilim dalında ek bir AS veya A Level derece C.

BTEC Diploması: Uygulamalı Bilimlerde DD notu 1 ek A seviye B notu

Genişletilmiş Sertifika: D Sınıfı, 2 Science A seviye BB ile birlikte değerlendirilir (Uygulamalı Bilim, 1 bilim A-Level ve Uygulamalı İnsan Biyolojisi ile birlikte düşünülebilir ve Biyoloji dışında A seviye Science ile birlikte düşünülebilir). 2 bilim A seviyesi sunuyorsa kabul edilebilir konular: Havacılık Mühendisliği, Uygulamalı Hukuk, Uygulamalı Psikoloji, Sanat ve Tasarım, İşletme, Bilgisayar, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Mühendislik, Adli ve Cezai Soruşturma, Sağlık ve Sosyal Bakım, Bilgi Teknolojisi, İmalat Mühendisliği, Makine Mühendisliği , Müzik, Eczacılık Bilimi, Spor, Spor ve Egzersiz Bilimi ve
Spor ve Egzersiz Bilimleri.

Hazırlık Yılı, Bilime Erişim kursu veya yeterliliklerin bir kombinasyonu gibi diğer yeterlilikler dikkate alınır. Daha fazla bilgi için lütfen Kabul Eğitmeni veya Kabul ile iletişime geçin.

Bilgilendirme ve Engelleme Hizmeti (DBS): Öğrencilerden, hastanede bulunduğumuz gibi programa kabul edilmeden önce başarılı bir Bilgilendirme ve Engelleme Hizmeti (DBS) kontrolünü tamamlamaları istenecektir.

Uluslararası öğrenciler

Uluslararası Bakalorya Diploması: Genel olarak 6,6,5 (Kimya veya Biyoloji dahil) en az 32 puan.

Standart İngilizce dil gereksinimleri geçerlidir.

istihdam

Biyomedikal Malzeme Bilimi mezunlarımızın istihdam sağlama veya ileri eğitim sağlama konusunda pek bir sorunu yoktur. Birçoğu tıbbi ve biyolojik araştırma yapmaya devam ederken, diğerleri sağlık hizmetlerinde ve kan perfüzyonu, optometri, odyoloji ve tıbbi cihaz düzenleme makamlarında çalışmak gibi ilgili alanlarda çeşitli kariyer seçeneklerini izlemiştir. Bazı mezunlar tıp veya diş hekimliği diplomalarına devam etmektedir. Finans, yayıncılık, muhasebe ve BT gibi geleneksel lisansüstü kariyer alanlarına da önemli bir oran girmiştir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az