biyomedikal malzeme bilimi bmedsc

Genel

Program açıklaması

Yapay kalça ve diz eklemleri, yedek kan damarları ve kalp kapakçıkları, yapay dişler ve dolgular, kontakt lensler, modern bir ilaç taşıyıcı sistemleri ve doku mühendisliği sadece biyomedikal malzeme uygulamaları giderek artan sayıda bir kaçıdır.

Bu derece size insan vücudunda dokuların onarılması veya hasarlı değiştirilirken, hastalıklı ya da eksik malzeme kapsamlı bir tıp biliminde arka plan ve mühendislik kazanmak için fırsat sunuyor. A Biyomedikal Malzeme Bilimi ders Bu nedenle tıp ve diş bilimleri ile ilgili alanlarda geniş bir yelpazede kariyer fırsatları bulmak biyolojik ve malzeme bilimleri ve mezunlarımız eşit odaklanan birkaç derslerden biridir.

"Sürece insanlar bir semender gibi kayıp doku yerini alamaz olarak, esaslı biyomalzeme ve biyomalzeme geliştirme doku mühendisliği iskeleleri yaşlanan nüfusun refahı için çok önemli olacak. Karakterizasyonu ve yeni biyomateryallerin gelişimi Biyomedikal Malzeme Bilimi ders hakkında ne olduğudur. "Dr Mike Hofmann, aynı zamanda 'Biyomalzeme Kursu' olarak anılacaktır Biyomalzeme Araştırmacı, program, disiplinli ve Diş Hekimliği, Tıp ve Metalurji dahil olmak üzere birçok bölümlerinde, öğretilen olduğu ve Malzeme. Elbette hem klinik ve bilimsel araştırma ile klinik çalışmaları bağlayan Diş Hekimliği Okulu içerisindeki anapara araştırma birimlerinin Biyomalzeme Birimi birinin etrafında merkezli. sanat laboratuvarlarının Bizim devlet yepyeni Diş Hastanesi de dayanır.

İlk yıl

polimerler, seramikler ve metaller dahil olmak üzere - - anatomi, fizyoloji, hücre ve moleküler biyoloji ve bakteriyoloji giriş, biyomekanik yanında geliştirme ve biyomalzeme klinik kullanımı için genel bir giriş Sen yapısını ve özelliklerini malzeme ele alacağız. İlk yıl ayrıca, bir çalışma becerileri ders arama motorlarının kullanımının temel çalışma bilgisine sunmak BT ve istatistikleri içerir. Mümkün olan yerlerde, ders materyali pratik dersler ile takviye edilmiştir. Örneğin gözlemlemek yerel hastaneleri ziyaret edecek yaz aylarında sınav döneminden sonra, bir diz veya kalça replasmanı operasyonu gerçekleştirilen.

İkinci yıl

Bu yıl bu malzemeler tıbbi uygulamada kullanılmak üzere bileşenlerine tasarlanmış ve nasıl yapılır Biyomalzemelere vücudun reaksiyonlar, odaklanmak. Ayrıca hizmet biyomalzeme performansını etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olacaktır. Modüller hücre ve moleküler biyoloji, ortopedi ve diş biyomalzemeler, mikroskop, enfeksiyon ve immünoloji ve malzeme tasarımı kapsamaktadır. Pratik oturumları size taşıma ve biyomalzemeleri test daha deneyim verecektir.

Üçüncü yıl

Sizin son yıl size kapsamlı iki dönem sonu yıllık bir araştırma projesi kapsamında sanat devam eden araştırma devlet yer almak için fırsat verir. Sen, doku mühendisliği ve biyomalzeme tasarımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için laboratuvar ve proje yönetimi becerilerini geliştirmek ve bilimsel bilgi derinleşecektir. Sonuçta birinci ve ikinci yılda edinilen bilimsel yazma ve sunum becerileri üzerinde çizmek her ikisi de bir poster eşliğinde bir tez olarak araştırma projesi sunacak. Çalışmanız sonuçta bir bilim dergisinde yayınlanmış olabilir.

Neden bu ders çalışma

Hastane yeri: Sen Diş Hekimliği yeni Birmingham Diş Hastanesi ve Okul merkezli olacak, kendi türünde tek ders Hastanesinde dayalı olmalıdır. Bu nedenle bizim öğretim klinik önemi sağlanması ders içeriği içine klinisyenler tarafından doğrudan girdi olacak anlamına geliyor.

materyal ve biyolojik bilimler eşit vurgu: Eğer geniş bir bilgi gelişecektir anlamı, Diş Hekimliği, Tıp ve Metalurji ve Malzeme, bu gerçekten çok disiplinli ders eşit iki malzeme ve biyolojik bilim kapsayan İngiltere'de birkaç derslerden biridir dahil olmak üzere birçok bölümler arasında Öğretti Her iki alanda taban. Bu mezun kez biyomalzeme alanında kariyer seçenekleri daha geniş bir seçim sağlayacaktır.

Ortopedik Biomateryaller odak: giderek yaşlanan nüfus ile ilgili tıp, ortopedi biyomalzeme bir alan Birmingham adresinden çalışmanın önemli bir odak noktası olduğu gibi. Doku mühendisliği kalça protezleri dışında, yapay malzemeler biyomalzeme uygulamaları giderek artan sayıda yoluyla hastalıklı eklem ve kemikleri yerine sağlayan nasıl öğreneceksiniz.

Küçük yıl grupları: Sen bizim küçük yaş grubunda tarafından oluşturulan sıkı dostluk topluluğu atmosferinin tadını ve bu nedenle hızlı bir şekilde üniversite yaşamına yerleşmek, kolayca kurs arkadaşları ile arkadaş olmak ve öğretim ve destek personeli ile güçlü iş ilişkileri inşa edecek.

Nihai yıllık bir araştırma projesi imkanları: Elbette üçüncü yılında seçtiğiniz bir araştırma projesi yapacağız. Bu yüksek lisans doktora öğrencileri ve personeli yanında çalışan sanat araştırma laboratuarları bizim devlet gerçekleşecek.

Diş Hekimliği için Garantili görüşmeler: Biz Birmingham Üniversitesi'nde Diş çalışmak için mülakat yerleri garanti mezun olduktan sonra Diş Hekimliği alanında kariyer isteyen kendi yılın en iyi öğrenciler için.

Giriş koşulları

  • A düzeylerinin Gerekli sayı: 3
  • Tipik teklif: AAB
  • Gerekli konular ve sınıflarda: Biyoloji veya Kimya olmak zorunda biri A-seviyesinde gerekli iki bilimler.
  • Genel Çalışmalar: Kabul edilmez, ancak teklifin şartlarını yerine getirmemeleri durumunda iyi bir performans dikkate alınabilir

Ek bilgi:

evre C, ya da iyi GCSE (sınıf Bs) de, bir Bilim AS Level ek olarak sunulan zaman bilim ile ilgili konu BTEC Genişletilmiş Diploma kabul etti. Sınıflar gerekli DDD.

Bilim Konuyla BTEC Diploması 1 yanında Kuruluş Yılı gibi diğer nitelikleri, ders Bilim Access ya da niteliklerin bir arada kabul edilir 2 Fen A düzeyleri birlikte kabul A level BTEC Yardımcı Diploma kabul etti. Daha fazla bilgi için Kabul Tutor veya Kabul irtibata geçiniz.

Bilgilendirme ve Engelleme Servisi (DBS): Öğrenciler, başarılı bir Açıklanması ve tamamlanması için gerekli olacak bir Hastanesinde dayalı olarak hizmet (DBS) programına kabul önce kontrol Engelleme.

Uluslararası öğrenciler:

Uluslararası Bakalorya Diploma: Yüksek Seviyesinde 6,6,5 genel 32 puan minimum (Kimya veya Biyoloji dahil).

Standart İngilizce dil gereksinimleri uygulanır. uluslararası giriş gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çalışmanın seçtiğiniz seyrine bağlı olarak, aynı zamanda nitelikler İngiltere'deki üniversite doğrudan giriş için kabul edilmez uluslararası öğrenciler için özel olarak yapılandırılmış programlar sunuyoruz vakfımız yolların birinde ilginizi çekebilir.

İstihdam

Bizim Biyomedikal Malzeme Bilimi mezunu istihdam veya daha fazla eğitim güvence küçük bir sorun var. diğerleri gibi tıbbi cihaz düzenleyici otoriteler kan akımında, göz muayenesi, odyoloji ve iş gibi sağlık ve ilgili alanlarda kariyer seçenekleri, çeşitli takip ederken birçok medikal ve biyolojik araştırma yapmak için gitmek. Bazı mezunlar Tıp veya Diş Hekimliğinde derece peşinde çalışmalarına devam etmektedir. Önemli bir kısmı aynı zamanda finans, yayıncılık, muhasebe ve IT gibi geleneksel lisans kariyer alanları girdiniz.

Son Güncelleme Eyl 2016

Okul Hakkında

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherap ... Devamını oku

The College of Medical and Dental Sciences at the University of Birmingham is a major international centre for research and education in medicine, medical sciences, dentistry, nursing and physiotherapy. Daha Az