Biyomedikal mühendislik teknolojisinde bilim ilişkilendirmek

Genel

Program açıklaması

Biyomedikal Mühendislik Teknolojisi , teknik olmayı ve aynı zamanda kariyerlerini doktorlara, hemşirelere ve hastalara yardım ederek hayatlarını kurtarmaya adayan öğrencilere hitap ediyor. Mezunlar, hastanelerde ve diğer sağlık kuruluşlarında kullanılan elektronik tıbbi cihazların bakımını, onarılmasını ve kalibrasyonunu yapan biyomedikal teknisyenler haline gelirler. Bu kariyerlerde ilerlemek için öğrenciler kişiler arası, yönetim, iletişim ve liderlik becerileri geliştirirler.

Bu program analog devrelerde, dijital devrelerde ve işlemcilerde sorun giderme becerileri öğretecektir. Buna ek olarak, öğrenciler fizyoloji, tıbbi terminoloji ve EKG araçları, defibrilatörler ve inkübatörler gibi tıbbi cihazların çalışmasını öğrenmelidir.

Mezunlar genellikle hastaneler veya hastane taşeronları tarafından istihdam edilmektedir. Bazı mezunlar, tecrübe edintikten sonra, tıbbi cihazların veya tıbbi cihaz üreticilerinin veya saha destek teknisyenleri olarak istihdam edilmektedir. Bu programın ana hedefi öğrencilerin iş gücünü iki yıl sonra girmelerine rağmen, bazı mezunlar ya üniversite eğitimine devam etmeyi ya da işletme diplomasına girmeyi tercih etmektedir.

PROGRAMLAR

 • Associate of Science (AS) Biyomedikal Mühendislik Teknolojisinde

Biyomedikal Mühendislik Teknolojisi, teknoloji gücü ile doktorlara, hemşirelere ve hastalara yardım etmek için kariyer yapmak isteyen öğrencilere hitap eder. Mezunlar, sağlık alanında kullanılan elektronik tıbbi cihazların bakımını, onarılmasını ve kalibrasyonunu yapan biyomedikal teknisyenler haline gelirler. Bu kariyerlerde ilerlemek için öğrenciler kişilerarası, proje yönetimi ve liderlik becerileri geliştirirler.

Bu program size analog devrelerin, dijital devrelerin ve işlemcilerin sorunlarını gidermeyi öğrenecektir. Buna ek olarak, öğrenciler fizyoloji, tıbbi terminoloji ve EKG araçları, defibrilatörler ve inkübatörler gibi tıbbi cihazların çalışmasını öğrenmelidir

Sahada deneyim kazandıktan sonra, mezunlar tipik olarak hastaneler veya hastane taşeronları tarafından çalıştırılır. Bazı mezunlar, tıbbi cihaz veya tıbbi cihaz üreticileri veya saha destek teknisyenleri tarafından çalıştırılıyor. Bu programın ana hedefi mezunları iki yıl sonra işgücüne katılmaya hazırlamaktır, ancak bazı mezunlar üniversite eğitimine devam etmeyi ya da işletme diplomasına devam etmeyi tercih etmektedir.

Ne öğreneceksiniz?

 • Analog ve Dijital Devreler
 • bilgisayar ağı
 • İşlemciler
 • Fizyoloji
 • Tıbbi Terminoloji
 • Medikal enstrümanlar

İş Outlook

Çoğu mezun genellikle hastaneler veya hastane taşeronları tarafından istihdam edilmektedir. Diğer gradlar, tıbbi cihazların veya tıbbi cihaz üreticileri tarafından işe alınır.

 • Boston'daki Biyomedikal Teknisyenleri için başlangıç ​​maaşı 46.000 $ 'dır
 • Boston'daki Biyomedikal Teknisyenleri için saat başı ortalama fiyat 23 $ 'dır
 • Bu alandaki işlerin 2024'e kadar% 6 oranında büyümesi bekleniyor
 • BFIT'in işi ve devam eden eğitim yerleştirme oranı% 83'tür

Kariyer Yolu

 • Biyomedikal Teknisyeni

Başarıya Giden Yolunuz

1908'de Massachusetts, Boston'da kurulan Benjamin Franklin Institute of Technology (BFIT), New England'un en eski teknoloji kolejlerinden biridir. Benjamin Franklin'den gelen bir mirasla ve Andrew Carnegie'den gelen hediye ile başlayan özel kar amacı gütmeyen üniversite, teknik kariyer arayan insanlar için uygun bir eğitim sunuyor.

BFIT'i Seçmenin En İyi 5 Sebebi

 • En Yüksek Kazançlar

Öğrencilerimiz, devletin tüm iki yıllık özel kolejlerinden (hemşirelik hariç) gelen öğrencilere kıyasla yüksek maaş kazanırlar. * Kaynak: US Department of Education'ın Üniversite Puan Kartı

 • Ekonomik eğitim

BFIT, Massachusetts'teki en uygun özel, kar amacı gütmeyen üniversitelerden biridir ve devletteki kar amacı gütmeyen tüm teknik okullardan daha uygun fiyatlı üniversitelerden biridir. Öğrenim ücretlerimiz Massachusetts'teki 4 yıllık kar amacı gütmeyen üniversitelerdeki ortalama öğretim ücretinin yarısından azıdır.

 • Daha küçük Sınıflar

Ortalama sınıf öğrenci sayısı 13 öğrenciyken, öğrenciler bireyselleştirilmiş ilgi görür ve sıkı örme topluluğunda başarılı olurlar. Mezuniyet oranımız, iki yıllık kolejlerin ulusal ortalamasının iki katı ve MA ortalamasının neredeyse üç katıdır

 • İş-hazır Becerileri

Bir üniversite diploması ve uygulamalı eğitim BFITgrads'ı iş piyasasında ayrı bir yere yerleştirir. Mezunlarımızın çoğu kendi alanlarında iş bulur veya eğitimlerine devam eder ve bazı programların işe yerleştirme oranları% 80-90'dır.

 • Endüstri Bağlantıları

Programlarımızın bugünkü işler için doğru becerileri öğrencilere hazırlamasını sağlamak için endüstri liderleriyle ortaklık kuruyoruz. Yakın işveren bağlantıları, mezunlarımız için staj, iş-gölgelendirme ve kariyer yapma yol açar. Yıllık kariyer fuarımıza 60'dan fazla firma katılıyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1908 in Boston, Massachusetts, Benjamin Franklin Institute of Technology (BFIT) is one of New England’s oldest colleges of technology. Started with a bequest from Benjamin Franklin, and a m ... Devamını oku

Founded in 1908 in Boston, Massachusetts, Benjamin Franklin Institute of Technology (BFIT) is one of New England’s oldest colleges of technology. Started with a bequest from Benjamin Franklin, and a matching gift from Andrew Carnegie, the private non-profit college offers an affordable education for people seeking technical careers. Daha Az