Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans

Genel

Program açıklaması

Biyomedikal Mühendisliği Yüksek Lisans (BME), insan yaşamını iyileştirmek için yenilikçi teşhis ve tedavi ürünleri tasarlamak ve oluşturmak için multidisipliner bilimsel bilgileri incelemek ve kullanmak isteyen kariyer odaklı öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Biyomedikal mühendislik, multidisipliner bir yaklaşımla insan sağlığının gelişimini ele alan bir alandır. Mühendislik ve matematikten kavramların yaşam bilimlerindekilerle bütünleştirilmesi, sağlık hizmetlerinin ilerlemesi için yönlendirilmiş teknolojiler sağlar. Özenle hazırlanmış müfredatımız, öğrencileri kariyerlere veya biyomedikal mühendisliğinde sürekli eğitime hazırlamak için endüstri girdisi ile tasarlanmış heyecan verici bir 10 ders programı sunmaktadır.

Ayırt Edici Program Özellikleri:

Odak Alanları tıbbi cihazlara (yapay akciğerler, yedek kalp kapakçıkları, kalp pilleri, diş implantları, kateterler, uzuv protezleri), biyomateryallere, biyoenstrumtasyona, biyogörüntüleme ve doku mühendisliğine daldırmaya izin verir.

Uzman Fakültemiz biyomateryaller, tıbbi cihaz tasarımı / yeniliği, ilaç dağıtımı ve biyonanoteknoloji alanlarında aktif olarak araştırma yapmaktadır.

Endüstri ihtiyaçlarını karşılamak için endüstri profesyonelleri ile tasarlanmış Dinamik Müfredat. Tez, tezsiz ve staj seçenekleri için yerleşik esneklik.

Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, Kariyer Odaklı Müfredat, 2022 yılına kadar yaklaşık% 27 oranında büyümesi beklenen yeni nesil biyomedikal mühendislik işleri için öğrencileri giderek daha önemli bir araştırma ve sunum becerisi ile donatıyor.

Güçlü akademik kayıtları olan adaylar için Yüksek Rekabetçi Burslar mevcuttur. Nitelikli başvuru sahiplerinin% 75'i kadar burslu ya da% 50'si bursludur.

University of New Haven , New York ve Boston metropol alanları arasındaki I-95 biyomedikal endüstri koridorunda (200'den fazla biyomedikal mühendislik şirketine ev sahipliği yapmaktadır) yer almaktadır.

Kariyer Görünümü

Endüstri Mühendisi:

BME'ler hastalıkların teşhisi ve tedavisi için tıbbi ekipman / cihazlar geliştirmek ve sürdürmek için çalışabilir.

Klinik mühendisliği:

BME'ler hastanelerde tıbbi enstrümantasyon ve ekipman kayıtlarının bilgisayar veritabanlarını geliştirmek ve korumak için klinik mühendisleri olarak çalışabilirler.

Tıbbi araştırma laboratuvarı mühendisi:

Bir BME mezunu bir tıbbi araştırma laboratuvarında mühendislerden oluşan bir ekip üzerinde de çalışabilir.

Teknik satış mühendisi:

Teknik satış BME'leri, çeşitli tıbbi enstrümanlarda destek sağlamak için teknik bilgileri satış becerileri ile birleştirir.

Endüstri Danışmanlığı

Medtronic Anonim Şirketi VA Connecticut Sağlık Sistemi

Müfredat

 • Tamamlanması için 30 veya 31 lisansüstü kredi gerekmektedir.
 • Sınırsız seçmeli olarak veya bir odak alanında alınabilecek 6 zorunlu ders (18 kredi) artı 4 ders (12 veya 13 kredi)

İsteğe Bağlı Odak Alanları

 • Biyomateryaller
 • Biyomekanik
 • Biyomedikal Görüntüleme

Kurslar öğleden sonra ve akşamları ana kampüsteki öğleden sonra 1-9 arası pazartesiden cumaya kadar sunulmaktadır.

Gerekli dersler

 • BIOL 6605 Biyoistatistik
 • BIOM 6601 Biyomedikal Mühendisliği Semineri
 • BIOM 6610 Biyomedikal Polimerler
 • BIOM 6630 Biyosensörler ve Laboratuar ile Enstrümantasyon
 • INDE 6688 Deney Tasarımı
 • MECH 6602 Makine Mühendisliği Analizi

Proje Gereksinimi

Her öğrenci önemli bir projeyi tamamlamalıdır.

Proje gereksinimini karşılamak için üç farklı yol vardır (lütfen bunun fazladan bir ders olmadığını, ancak seçmeli bir krediye uygulanacağını unutmayın):

1.Seçenek: Bir kurs yoluyla proje oluşturma

Öğrenci bu listeden birini seçmelidir:

 • BIOM 6615 Biyomalzemeler II: Biyomalzemelerin Tasarım ve Uygulamaları
 • BIOM 6620 Doku Mühendisliği
 • BIOM 6650 Tıbbi Görüntüleme Sistemleri
 • ELEC 6653 Sayısal Görüntü İşleme

Seçenek 2: BIOM 6690 Araştırma Projesi Kursu

BIOM 6690 Projesini tamamlamayı planlayan öğrenciler, bir proje danışmanı bulmalı, bir proje teklifi hazırlamalı ve kayıttan önce proje için yazılı onay almalıdır. Bu seçenek, müfredat dışındaki alanları keşfetmeyi seçebilecek öğrencilere bir avantaj sunar.

Seçenek 3: BIOM 6697 / BIOM 6698 Tez I ve II

Tezini tamamlamayı planlayan öğrenciler, tez danışmanı bulmak, tez önerisi hazırlamak ve kayıttan önce tez için yazılı onay almak için üniversitede birinci veya ikinci dönemlerinde başlamalıdır. Tez seçeneği için hem BIOM 6697 hem de BIOM 6698 tamamlanmalıdır.

Aşağıda, ilk yıl için kurs teklifleri programına bir örnek verilmiştir.

Sonbahar
Tüm dönem

bahar
Tüm dönem
Yaz
BIOM 6601
BIOL 6605
BIOM 6610
Seçmeli
BIOM 6630
INDE 6688
MECH 6602
Seçmeli
BIOM 6693 Staj

Kurs Süresi

 • 15 haftalık (tam dönem dönemi) biçimi
 • Biyomedikal mühendisliği staj dersi için 8 haftalık (yaz dönemi) format

Tamamlanma Zamanı

Tam zamanlı öğrenciler bu programı iki yıl veya dört yarıyılda tamamlarlar. Yarı zamanlı olarak okuyan öğrenciler bu programı üç yıl içinde tamamlayacaktır.

Burslar

Uluslararası yüksek lisans öğrencilerimize iki tür burs / asistanlık sunuyoruz.

Dean'in bursu kayıt sırasında% 50'ye varan eğitim yardımı sağlar.

Provost Asistanlığı, kayıt sırasında haftada 20 saate kadar eğitim departmanı için% 75 eğitim yardımı ve çalışma imkanı sunar.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Founded on the Yale campus in 1920, the University of New Haven is a private, coeducational university situated on the coast of southern New England. It’s a diverse and vibrant community of 7,000 stud ... Devamını oku

Founded on the Yale campus in 1920, the University of New Haven is a private, coeducational university situated on the coast of southern New England. It’s a diverse and vibrant community of 7,000 students, with campuses across the country and around the world. Daha Az