Biyomedikal Mühendisliği BSc

Genel

Program açıklaması

Biyomedikal Mühendisliği programı, biyomedikal derslerden önce gerekli temel mühendislik dersleri ile geleneksel mühendislikte güçlü bir temele sahip üç seçeneğe sahiptir.

Male biomedical engineers develop blood filtering treatment

Binbaşı Hakkında

Biyomedikal mühendisleri iki dil konuşur: mühendis ve sağlık profesyonelinin dilleri. İnsanları incelemek, sağlıklarını değerlendirmek ve yaşam kalitelerini iyileştirmek için neyin mevcut olduğunu anlamakla neyin dahil olduğunu anlarlar. Ayrıca bu alanların arkasındaki bilim ve matematiği kavrarlar ve yeni teknolojilerin ve mevcut teknolojilerin geliştirilmesi için yöntemlerin potansiyelini değerlendirebilirler.

Standart program öğrencileri biyomekanik (kemikler, eklemler, bağlar, tendonlar, vb.) İle ilgili çeşitli konularda sağlam bir temelde hazırlar; biyoakışkanlar (kan akışı, kalp kapakçıkları, akciğerlerdeki hava akışı, vb.); ve biyoenerji, (fizyolojik sistemleri ölçmek için kullanılan aletler ve sensörler.)

Program Bilgisi

Tıp pratiği, teknik yeniliklerin hızlandırılmasını hızlandırmıştır. Biyomedikal Mühendisliği, sağlık araştırmalarını, teşhisini ve tedavisini ilerleten materyaller, araçlar ve teknikler sağlamak için tıp ve mühendisliği birleştiren bir uzmanlık olarak ortaya çıkmıştır. Mühendislik kariyerlerini hastalık ve hastalıklarla mücadeleye yardımcı olmaya odaklamak isteyen yüksek motivasyonlu öğrenciler çabalarını Biyomedikal Mühendisliği üzerine yoğunlaştırabilirler.

Biyomedikal Mühendisliği Programı üç konsantrasyon seçeneği içerir: standart seçenek, birleştirilmiş seçenek ve bir elektrik mühendisliği seçeneği. Standart seçenek öğrenciye katı mekanik, akışkanlar mekaniği, biyomalzemeler ve alanın enstrümantasyon konularında sağlam ve çeşitli bir arka plan sunar. Öncelikli konsantrasyon, öğrencinin sağlık mesleklerinde kariyer yapmasına izin vermek için organik kimyayı içerecek şekilde standart seçeneği değiştirir. Elektrik mühendisliği konsantrasyonu, elektronik tıbbi cihazların tasarımı, değerlendirilmesi ve bakımına odaklanmak isteyenler için tasarlanmıştır. Uygun bir profesyonel seçmeli seçen ve gerekli notları alan Elektrik Mühendisliği konsantrasyon öğrencilerine mezun olduktan sonra Elektrik Mühendisliği alanında yan dal verilecektir. Tüm konsantrasyonlar, kendi özel ilgi alanları için ek kurslarla aynı temel program gereksinimlerini paylaşır.

Küçükler Hakkında

Biyomedikal Mühendisliği yandal öğrencilerine, üniversitenin diğer kolejlerinde, özellikle de bilimlerde ve diğer mühendislik dallarında lisans programlarına giriş yapmalarını sağlar.

Biyomedikal Mühendisliği Yan Dal

Biyomedikal mühendisliği yanlısı öğrencilere, biyomedikal mühendisliği disiplinine giriş ile üniversitenin diğer kolejlerinde, özellikle de bilimlerde ve diğer mühendislik dallarında lisans programlarına girmelerini sağlar. Biyomedikal mühendisliği yanlısı biyomedikal mühendisliğinde dört zorunlu ders ve aşağıdaki listeden üç dersten oluşmaktadır.

Tüm dersler University of Hartford alınmalıdır ve Pass / No Pass bazında alınamaz.

Biyomedikal Mühendisliği Yan Dal Dersleri

Aşağıdakilerin tümü:

 • BE 281 - Biyomedikal Mühendisliği Semineri, 1 kredi
 • BE 301 - Biyomekanik, 3 kredi
 • BE 302 - Biyoakışkanlar Mekaniği, 3 kredi
 • BE 401 - Biyoenstrumtasyon, 3 kredi

Aşağıdakilerden herhangi biri:

 • BE 260W - Biyomedikal Mühendislik Malzemeleri 3 kredi VEYA eşdeğeri
 • BE 402 - Biyomedikal Malzemeler, 3 kredi
 • BIO 212 - İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi I, 4 kredi
 • BIO 213 - İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi II, 4 kredi
 • ES 212 - Malzemelerin Mekaniği, 3 kredi
 • ECE 360 - Devreler ve Elektronik, 4 kredi
 • ES 320 - Termik Akışkanlar Mühendisliği, 4 kredi VEYA eşdeğeri
 • ME 405 - Mekatronik Sistem Tasarımı, 3 kredi
 • PHY 250 - Malzeme Bilimi, 3 kredi

Veya izinle:

 • BE 480 - Biyomedikal Mühendisliği Uygulaması, 3 kredi
 • BE 485W - Biyomedikal Mühendislik Araştırması, 3 kredi

Lisans Derecesi Gereksinimleri

Müfredatın Özeti

 • BE 260W - Biyomedikal Mühendislik Malzemeleri
 • BIO 212 - İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi I
 • BE 301 - Biyomekanik
 • BE 401 - Biyoenstrumtasyon
 • BE 460 - Biyomedikal Mühendisliği Tasarım Projesi I

Med Öncesi Seçeneği

Tıp öncesi seçenek organik kimya ve bir öğrenciyi sağlık mesleklerinde lisansüstü okul programlarına girmeye hazırlamakla ilgili diğer dersleri içerir. Bu seçenek ayrıca, sağlık öncesi profesyonel seminer kurslarında üniversite çapında diziyi de içerir.

Elektrik Mühendisliği Konsantrasyonu

Elektrik seçeneği, üst düzey elektrik mühendisliği kurslarına sahip biyomedikal cihazların arkasındaki elektrik mühendisliği prensiplerine odaklanmaktadır. Bu seçenek, bir hastane veya endüstri ortamında enstrümantasyon bakımı ve tasarımı ile çalışmak isteyen öğrencilere yardımcı olur.

Kariyer Görünümü

Titiz akademik eğitimin yanı sıra, öğrenci olarak geçirdiğiniz süre boyunca uygulamalı deneyim kazanacaksınız. Çalışmanızı hem akranlarınıza hem de eğitmenlerinize ve halka sunacaksınız ve fakültemiz sağlıkla ilgili önde gelen kurumlar ve endüstrilerle yakın bir şekilde çalıştığı için araştırma projeleri üzerinde çalışma ve stajlara katılma fırsatınız var.

Mezunlarımız Stryker, Flex, Hartford Healthcare ve Medtronic gibi şirketlerde çalışmaya devam ediyor.

Öğrenci Görüşleri

Gabriela Gamory

BSBE, 2021

Gabriela, 2019 yazında Lisans Öğrencileri için Araştırma Deneyimi (REU) Öğrenci - Biyomedikal Mühendisliği: Simülasyon, Görüntüleme ve Modelleme REU Programını staj yapma fırsatı buldu. On öğrenci, tamamlamak için atanan bir fakülte danışmanıyla çalışmak üzere seçildi on haftalık lisansüstü araştırma projesi. Projesi / işi Aşil tendonu rüptürlerinin çalışmasını sağlamak için bilgisayar tarafından oluşturulan bir baldır kasları modeli oluşturmaktı.

Diyerek şöyle devam etti: "Bu program, BME alanındaki çeşitli kariyer seçenekleri hakkında çok fazla ağ fırsatları ve netliği sağladı ve çalışmalarımızı Ekim ayında yıllık Biyomedikal Mühendislik Topluluğu Konferansı'nda sunmaya başladım! Sınıf bilgimi kullanmak çok eğlenceli oldu ve UHart'taki mühendislik ve tasarım sınıflarından ECU'daki biyomekanik laboratuvarına kadar deneyim. "

Kabul şartları

Mühendislik, Teknoloji ve Mimarlık Fakültesi (CETA) altında Biyomedikal Mühendisliği programına kaydolmak ister misiniz? Başvurunuzu göndermeniz için gerekenler.

Mühendislik Gereksinimleri

Mühendislikte bir program için başvuruyorsanız, standart test puanlarının yanı sıra aşağıdakiler de dahil olmak üzere 16 birim ikincil konunun olması gerekir,

 • 4 birim İngilizce
 • 2 adet sosyal bilgiler
 • İngilizce dışında bir dilden 2 birim
 • 2 adet laboratuvar bilimi (kimya ve fizik önerilir)
 • 3½ matematik birimi (2 birim Cebir, 1 birim Düzlem Geometri, ½ birim Trigonometri; Matematik Öncesi veya Matematik önerilir)
 • 2½ diğer akademik dersler

Ayrıca bilgisayar programlama, mekanik çizim ve endüstriyel sanatlarda ek birimler öneriyoruz. Lisans programına ileri seviye yerleştirme ve transfer kredileri uygulanabilir.

Mühendislik Teknolojisi ve Mimari Gereksinimleri

Engineering Technology'de Architectural Design + Technology de dahil olmak üzere bir programa başvuruyorsanız, aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir:

 • 4 birim İngilizce
 • 1 adet sosyal bilimler
 • 1 birim fizik veya 2 birim diğer laboratuvar bilimleri
 • 2½ matematik birimi (cebir I ve II ve trigonometri önerilir)

Buna ek olarak, lise performansı, takip edilen lise programının niteliği, standart test puanlarının sunulması (tercih edilir), mühendislik teknolojisi ile ilgili özel beceri ve yetenekler göz önünde bulundurulur. Lisans programına ileri seviye yerleştirme ve transfer kredileri uygulanabilir.

4 + 1 Program (Lisans + Yüksek Lisans)

Program, tam zamanlı mühendislik öğrencilerinin BS ve M.Eng'lerini kazanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. beş yıllık eğitim. Lisans programında alınan iki yüksek lisans düzeyinde ders, hem lisans hem de yüksek lisans derecesi gerekliliklerine uygulanabilir. Öğrenciler genellikle programın ikinci yıllarının başında başlarlar ve ilgilenen gençler bölüm başkanlarına başvurmalıdır.

Programa kabul edilebilmek için öğrencilerin orta yıl sonunda 3.0 kümülatif not ortalamasına sahip olmaları gerekir (3.0'ın altında vaka bazında değerlendirilecektir).

University of Hartford Alumna University of Hartford Thienly Nguyen '18, Biyomedikal Mühendisliği, sanal gerçeklik tıbbi uygulamaları geliştirmek için Hartford Hastanesi ile staj yapmak üzere CETA'daki bir Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi ile işbirliği yapma fırsatı buldu.

Akreditasyon

Biyomedikal Mühendisliği programı ABET - Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiştir.

Program Eğitim Amaçları (PEO)

Biyomedikal Mühendisliği programı, nitelikli öğrencileri mühendislik mesleğinde verimli, ödüllendirici kariyerlere, biyomedikal mühendisliğinde giriş seviyesi uygulamalara veya uygun lisansüstü programlara giriş yapmaya hazırlamayı amaçlamaktadır. Kariyerleri sırasında mezunlarımız:

 1. Biyomedikal mühendisliği alanlarında başarılı mühendisler olacak ve sorumlulukları kabul ederek ve potansiyel olarak liderlik rollerini takip ederek profesyonel olarak ilerleyecek;
 2. Buna ek olarak, sağlık mesleklerine girenler bu bilgide mühendislik bilgilerini kullanacaklardır;
 3. Yaşam boyu öğrenme deneyimlerine katılarak hem resmi hem de gayri resmi mühendislik bilgilerini geliştirecek; ve olacak,
 4. Çok disiplinli mühendislik ekiplerinin üyeleri olarak katkıda bulunan mühendislik analizi ve mühendislik tasarımının temellerini, ortaya çıkan teknik problemlerin formülasyonuna ve çözümüne başarıyla uygular.

Mühendislik tasarım deneyimi tüm mühendislik müfredatına dağıtılır. Bu deneyim, ilk yılda mühendislik ve tasarımla başlar ve Kıdemli Capstone Araştırma II ve kıdemli Biyomedikal Mühendislik Tasarım Projesi I ve II ile devam eder ve sonuçlanır. Üst düzey tasarım çalışmaları öğrencilerin hazırlık mühendisliği ve mühendislik bilimleri derslerinde uzmanlaşmasını sağlar.

Fizik, kimya ve matematiğin temel kavramları, tüm mühendislik eğitiminin üzerine inşa edildiği temellerdir. Grafik iletişim, bilgisayar kullanımı, mekanik ve termodinamik gibi temel mühendislik araçları programın giriş aşamasını tamamlar.

Tüm Biyomedikal Mühendisliği programı mezunları öğrencilere anatomi ve fizyoloji, biyomekanik, biyoakışkanlar, biyoinstrumtasyon ve biyomedikal mühendisleri tarafından kullanılan malzemelerin yapısında bir temel vermek için tasarlanmış dersleri tamamlamak zorundadır. Yukarıda anlatılan mühendislik dersleri ile birlikte, öğrencilerin elektrik mühendisliği konusunda bir altyapı edinmeleri gerekmektedir.

Kapsamlı laboratuvar deneyimi kurs çalışmalarını geliştirir. Bilim, malzeme, mühendislik ve doğal olaylarda gerekli laboratuvar sınıfları vardır. Laboratuvar sonuçlarının yazılı olarak iletilmesi gerekmektedir.

Tüm Üniversite Müfredatına katılım ve beşeri bilimler ve / veya sosyal bilimlerdeki ek seçmeli dersler aracılığıyla öğrencilere bakış açılarını genişletme ve Üniversitenin daha geniş öğrenme topluluğuna katılma fırsatı verilir. Mühendislerin teknolojinin toplumumuzda oynadığı özel rolü ve toplumumuzun çeşitli bileşenleri arasındaki etkileşimleri anlaması ve takdir etmesi zorunludur.

Biyomedikal Mühendisliği programının iki temel izi vardır: standart iz ve tıp fakültesine girmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir iz. Tıp fakültesine girmek isteyen öğrencilerin son sınıflarından önce tam bir yıl organik kimya almaları gerekmektedir. Bu seçeneğin gereklilikleri, eğer bir öğrenci dört yıl içinde mezun olmak istiyorsa, yaz boyunca en az bir mühendislik dersi almak zorundadır. Sağlık meslekleriyle ilgilenen tüm öğrencilerin sağlık öncesi meslek programına katılmaları gerekmektedir. Sağlık Öncesi Meslekler Danışma Komitesi, öğrencilerin sağlık profesyonel lisansüstü okul başvurularına hazırlanmasına yardımcı olmak için ilk üç lisans yılının her biri için bir I kredisi kursu geliştirmiştir.

Öğrenci Sonuçları

BSBE derecesine götüren Biyomedikal Mühendisliği programının öğrenci öğrenme çıktıları, ABET EAC (1'den 7'ye kadar) öğrenci öğrenme çıktıları ile uyumludur ve programın mezunlarını program eğitim hedeflerine ulaşmak için hazırlar.

1'den 7'ye kadar öğrenci çıktıları aşağıdaki gibi ifade edilir:

 1. Mühendislik, fen ve matematik prensiplerini uygulayarak karmaşık mühendislik problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözme becerisi
 2. Genel, kültürel, sosyal, çevresel ve ekonomik faktörlerin yanı sıra, halk sağlığı, güvenliği ve refahı ile belirtilen ihtiyaçları karşılayan çözümler üretmek için mühendislik tasarımını uygulama becerisi
 3. Bir dizi kitleyle etkili bir şekilde iletişim kurma becerisi
 4. Mühendislik koşullarında etik ve profesyonel sorumlulukları tanıma ve mühendislik çözümlerinin küresel, ekonomik, çevresel ve toplumsal bağlamlardaki etkisini dikkate alması gereken bilinçli kararlar verebilme
 5. Birlikte liderlik sağlayan, işbirlikçi ve kapsayıcı bir ortam yaratan, hedefler belirleyen, görevler planlayan ve hedeflere ulaşan bir ekipte etkin biçimde çalışabilme becerisi
 6. Uygun deneyler geliştirme ve yürütme, verileri analiz etme ve yorumlama ve sonuçları çıkarmak için mühendislik kararlarını kullanma becerisi
 7. Uygun öğrenme stratejilerini kullanarak gerektiğinde yeni bilgileri edinme ve uygulama becerisi.

Programa Özgü Kriterler aşağıdaki gibidir. Mezunlar:

 • (PSC-1) Biyoloji ve fizyoloji anlayışı
 • (PSC-2) Mühendislik ve biyoloji arayüzündeki problemleri çözmek için ileri matematik (diferansiyel denklemler ve istatistikler dahil), bilim ve mühendisliği uygulama kapasitesi
 • (PSC-3) Canlı sistemlerle canlı olmayan materyaller ve sistemler arasındaki etkileşim ile ilgili problemleri ele alan canlı sistemlerde ölçüm yapma ve verileri yorumlayabilme.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the University of Hartford, we help you make your mark on the world. A unique combination of challenging academics, exceptional faculty, student life, and support will guide you through your colleg ... Devamını oku

At the University of Hartford, we help you make your mark on the world. A unique combination of challenging academics, exceptional faculty, student life, and support will guide you through your college career. So, why UHart? Because we have it all. Daha Az