Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı - Biyomedikal Mikro ve Nanodevices

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik mühendisliği yaşam bilimleri ile birleştirir

İnsanların daha uygun ve düşük maliyetli implantlara, cihazlara ve sağlık bilişim çözümlerine olan ihtiyacı artıyor.

Biyomedikal mühendislik endüstrisi, giderek daha önemli, küresel yüksek teknoloji sektörüdür. Finlandiya'da, HealthTech endüstrisi özellikle güçlüdür. Çok sayıda küçük işletmelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, biyomedikal bilimler ve mühendislik alanları hızla genişlemektedir ve farklı kariyer seçenekleri sunmaktadır. Bu program size biyomedikal ve sağlık bilimleri ile ilgili zorlukları sağlam bir şekilde anlamanızı sağlar. Mühendislik ve sağlık bilimleri arasındaki arayüzde ileri teknolojilere aşina olacak ve bu zorlukları çözmek için yenilikçi çözümler geliştirebileceksiniz. Kritik düşünme ve profesyonellik gösterebilir, endüstride, bir hastanede kariyer izleyebilir veya çalışmalarınızı doktora derecesine kadar devam ettirebilirsiniz. Ayrıca doğuştan gelen bir girişimci olabilir ve kendi başlangıçlarınızı da başlatabilirsiniz.

Mühendislik profesyonelleri, yaşam bilimcileri ve klinisyenler arasındaki yakın işbirliğini geliştiriyoruz ve bu nedenle lisans programına katılan öğrenciler için en uygun pozlamayı sağlıyoruz. Mükemmel temel ve çeviri (laboratuardan kliniğe) araştırmamız dünya çapında kabul görmektedir. Programa başvururken, aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz: Sağlık Teknolojisi ve Bilişimi, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği veya Biyomedikal Mikro ve Nanodevikler .

Çalışmalar hakkında bilgi

 • Tür: Yüksek Lisans
 • Kazanılan Derece: Yüksek Lisans
 • Planlanan süre: 2 yıl
 • Çalışmaların kapsamı: 120 AKTS
 • Şehir: Tampere
 • Kampüs: Hervanta Kampüsü
 • AB üyesi olmayan / AEA vatandaşları için öğrenim ücreti: 12000 €

Öğrenim hedefleri

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı, fakültede dünya çapında tanınan bilim adamlarının kapsamlı uzmanlığından öğrenmek için size uluslararası ve çok disiplinli bir ortam sunuyor. Bu, temelden uygulamalı ve temel biyomedikal mühendisliğinden modern biyolojiye, sağlık ve refah alanındaki mühendislik uygulamalarıyla ilgili geniş bir konu yelpazesinde, bilginin güncel bir aktarımını sağlayacaktır.

Program BioMediTech ile yakından organize edildi. BioMediTech, benzersiz mühendislik becerilerini ve güçlü yaşam bilimleri uzmanlığını birleştiren bir kurumdur. Enstitünün amacı, keşif ve yenilikler için yeni platformlar oluşturmaktır. BioMediTech enstitüsü ile bu yakın işbirliği aynı zamanda Tampere University Hastanesi ile olan bağlantıyı da optimize ediyor. Bu, mühendisler, yaşam bilimcileri ve klinisyenler arasında aktif etkileşimi sağlar ve böylece Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programında yer almanız için en uygun pozlamayı sağlar. Tampere University yapılan mükemmel temel ve çeviri (laboratuardan kliniğe) araştırması dünya çapında tanınmaktadır. Bu itibar, Finlandiya Akademisi tarafından Çip Üstü Mükemmellik Merkezi boyunca güçlendirildi.

Günümüzde insanlar daha etkin ve düşük maliyetli implantlara, cihazlara ve sağlık bilişim çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Biyomedikal mühendislik endüstrisi, dünya çapında giderek daha önemli bir yüksek teknoloji alanıdır. Finlandiya'da, endüstrinin sağlık teknolojisi sektörü özellikle güçlüdür. Çok sayıda küçük işletme ortaya çıkmasıyla birlikte Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanları hızla genişlemektedir. Bu, mezun olan öğrencilere, girişimcilerin yeni başlayanlar başlatmalarına yönelik büyük olasılıklar dahil, geniş kariyer perspektifleri sunar. Ek olarak, eğitim doktoralara devam etmek için mükemmel bir temel sağlayan araştırmalarla yakından etkileşim içindedir.

Başlıca Biyomedikal Mikro ve Nanodevices mikro ve nano ölçekli aygıtlara ve mikroişlemci, mikroaktivatörler, mikro robotlar, mikroakışkanlar, mikro-optikler gibi kablosuz sinyal ve güç aktarım teknolojilerine odaklanır. Organ-on-chip tip in vitro cihazlar, yeni ilaçların geliştirilmesi, hastalık mekanizmalarının anlaşılması ve kimyasal bileşiklerin toksikolojik etkilerinin araştırılması için yeni bir yaklaşım sunmaktadır. Bunlar sadece mikroakışkanlar, mikro ve biyosensörler, mikroskop, aktüatörler ve gelişmiş biyomateryaller gibi ileri teknolojilerle sağlanabilir.

Minyatürizasyon, son yıllarda önemli teknolojik mega trendlerden biri olmuştur. Sonuç olarak, sadece mikroişlemciler değil, aynı zamanda sensörler ve aktüatörler de günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Bu majör, bu yeni teknoloji alanlarında çalışmak için ve özellikle biyomedikal uygulamalarda kullanmak için güçlü bir arka plan sağlar. En büyük irade mikro ve nano ölçekli aygıtları ve mikroişlemci, mikroaktivatörler, mikro robotlar, mikroakışkanlar, mikro-optikler gibi kablosuz sinyal ve güç aktarım teknolojilerini kapsar.

Eğitim dili hakkında daha fazla bilgi

Programın resmi dili İngilizce olup, tüm derslerin, sınavların ve öğrenci hizmetlerinin İngilizce olarak düzenlenmesi anlamına gelir. Sonuç olarak, hem yazılı hem de konuşma İngilizcesinde yeterlilik mutlak bir önkoşuldur. Öğrencilerin kabul için başvuru yaparken dil yeterliliklerinin onaylı bir sertifikasını vermeleri gerekmektedir. Ayrıca, bir Finlandiya kursu bu derece zorunlu bir parçasıdır. Günlük kullanım için temel bir Fince bilgisi ve Fin kültürüne kısa bir giriş sağlar.

Çalışma içeriği

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programındaki eğitim, kişisel sorumlulukla birlikte özgürlüğe dayanmaktadır. Program kısmen isteğe bağlı bileşenleri içeren modüller halinde düzenlenmiştir, böylece derece ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirilebilir. Program, her bireyin en iyisini ortaya çıkarmak için bu şekilde düzenlenmiştir. Dersler, geleneksel dersler, grup çalışması, sunum, laboratuvar uygulaması ve küçük bir araştırma projesini içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Programa katılan öğrenciler ilk olarak ortak çekirdek çalışmalar yapacaklardır. Ortak temel çalışmaların dersleri, büyük çalışmalarınıza başlamadan önce biyomedikal bilimler ve biyomedikal mühendisliği hakkında yeterli temel bilgiye sahip olmanızı sağlar. Ortak çekirdek çalışmalar, Finlandiya ve Finlandiya dilinde lisansüstü çalışmalara bir giriş de içerecektir.

Programa başvururken, büyük olanı seçmeniz ve doğrudan seçilen majöre karşılık gelen çalışma seçeneğine başvurmanız gerekecektir. Aşağıdaki ana dallardan birini seçme şansınız var:

 • Biyomateryaller ve Doku Mühendisliği
 • Biyomedikal Mikro ve Nanodevices
 • Sağlık Teknolojisi ve Bilişim

Biomedical Micro ve Nanodevices'ı seçerseniz, seçilecek çalışma seçeneği denir: Biyomedikal Mikro ve Nanodevices, Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik, Yüksek Lisans (Teknoloji).

Büyük Biyomedikal Mikro ve Nanodevices dersleri sayesinde, mikrosensörleri, mikro-aktivatörler, mikroakışkan ve yumuşak robotik yapıları tasarlamayı, modellemeyi, simüle etmeyi, test etmeyi ve uygulamayı öğrenecek ve bunların fiziksel prensiplerini ve ilgili ticari ürünlerin özelliklerini anlayacaksınız. Ayrıca, mikrofabricasyon tekniklerinin biyomedikal mühendisliği ile hücre teknolojileri gibi biyomedikal uygulamalar için nasıl birleştirileceğini öğreneceksiniz.

Ana konu çalışmaları en az 50 kredi için önemli olduğu için küçük bir konu çalışmasına gerek yoktur. Bunun yerine, seçtiğiniz seçmeli dersleri veya teklif edilen herhangi bir küçük seçme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Seçmeli derslerini veya küçüklerini Tampere University veya diğer üniversitelerden özgürce seçebilirsiniz. Yüksek lisans tezi tamamlandıktan sonra 30 kredi verilir. Yüksek lisans tezi araştırma projesi, kariyer planınıza göre düzenlenmiştir. Ya bir akademik kariyere giden yolu açabilir veya endüstride veya hastanelerde çalışmaya hazırlanabilir.

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programında öğrenimine başlayan öğrenciler, Lisans derecelerine bağlı olarak tamamlayıcı çalışmaları tamamlamaları gerekebilir. Tamamlayıcı çalışmalar ile öğrenciler, matematik, fizik, ekonomi, bilgisayar bilimi ve dil bilgilerini, bilgilerini Mühendislik Mühendisliği alanında lisans düzeyinde olacak şekilde güncelleyecektir. Ek olarak, ana derslerin önkoşul dersleri gerekli olabilir. Genel olarak, tamamlayıcı çalışmalar yüksek lisans derecesine dahil edilir.

Öğrenim ücretleri

Programın öğrenim ücreti, ücret ödeyen öğrenciler için burs sistemine sahip olan AB / AEA dışı öğrenciler için akademik yıl başına 12.000 Euro'dur.

Çalışmaların yapısı

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı iki yıllık bir programdır ve tam zamanlı çalışmalar gerektirir. Daha fazla bilgi için lütfen Müfredata bakın.

Kariyer fırsatları

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programından mezun olan öğrenciler, multidisipliner görevlerde çok yönlü kariyer fırsatlarına sahip olacaklar. Program, yaşam boyu öğrenme yeteneği ile geleceğin uzmanlarını eğitecek.

Mezunlar, Fin, Avrupalı ve küresel sağlık teknolojisi şirketlerinde istihdam fırsatları bulacaklar. Genel olarak, sağlık teknolojisi endüstrisi en çok ihracata dayalı endüstrilerden biridir. Bu nedenle, uluslararası mezunlara da ihtiyaç vardır. Alternatif olarak, mezunlar ayrıca akademi'de bir kariyere başlayabilir ve doktora yapmaya devam edebilirler. Doktora çalışmaları için olasılıklar fakültedeki ortak çalışanlar ağı sayesinde sadece Finlandiya'da değil dünya çapında da uygulanabilir. Üniversite hastanelerinden özel kliniklere kadar sağlık hizmeti sektörü önemli bir işverendir. Kamu sektöründe veya devlet kurumlarında da çalışmak için yeni yetenekli mühendis ve araştırmacıların artan bir ihtiyacı vardır (Patent ofisi, örneğin tıbbi cihazların yönetmeliği). Son olarak, son on yılda, girişimci olmak isteyenler için yeterli olanaklar sunan, gittikçe artan sayıda küçük şirket ve firmalar ortaya çıkmıştır.

Biyomedikal Mikro ve Nanodevices'in başlıcaları , hem akademi hem de endüstride biyomedikal ve yaşam bilimleri alanlarında çalışmak için rekabetçi beceriler kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda mikro üretime odaklanan alanlara da sahiptir. Bu majör, günümüzde teknoloji endüstrisinde oldukça değerli olan doktora derecesini hedefleyen yüksek lisans çalışmaları için iyi bir altyapı sağlar.

Diğer taraflarla işbirliği

Kendi lisans programındaki çalışmalara ek olarak, öğrenciler çeşitli alanlarda teknik eğitimden mesleki çalışmalara kadar Tampere yüksek öğrenim topluluğu tarafından sunulan öğretimin tüm avantajlarından yararlanabilir.

Uygunluk kriterleri

Yüksek Lisans programlarındaki uygunluk kriterleri iki bölümden oluşur: Tampere University genel uygunluk kriterleri ve genel kritere bilgi ekleyen ve / veya ekleyen programa özgü uygunluk kriterleri. Uygun sayılmak için her ikisiyle de görüşmelisiniz. Hem genel uygunluğu hem de programa özgü uygunluk kriterlerini karşılamayan adaylar Tampere University öğrenci olarak seçilmeyecektir.

Genel uygunluk

Tampere University Yüksek Lisans programına başvurabilmek için

 1. Lisans derecesi - ulusal olarak tanınan birinci aşama derece
  • Bu, en az 180 ECTS'ye (Avrupa kredisine) veya üç yıllık tam zamanlı çalışmaya karşılık gelir.
  • Başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili alandan
  • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan
 2. VE İngilizceyi akademik amaçlar için iyi bir emir.

Finlandiya dışındaki bir üniversitede tamamlanmış bir lisans derecesi, verildiği ülkede üniversite düzeyinde yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlamalıdır.

Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, lisansın 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması durumunda başvurabilirler. Bu durumda şartlı olarak kabul edilebilirler .

Yüksek Lisans derecesine sahip adaylar, yalnızca sağlam temellere dayanan sebepler ve Tampere University yeni derecenin başvuru sahibine önemli yeni bilgi ve beceriler sağladığını gösterebiliyorsa kabul edilebilir.

Programa özgü uygunluk kriterleri

Önceki derece, başvurduğunuz Yüksek Lisans programı ile yakından ilgili bir alandan olmalıdır. Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik, Biyomedikal Mikro ve Nanodeviler (Yüksek Lisans) yüksek lisans programında, bir önceki derece aşağıdaki (veya yüksek oranda ilişkili) alanlardan birinde olmak zorundadır:

 • Biyomedikal mühendisliği, mikroteknoloji, elektrik mühendisliği, fizik, mekatronik veya ana dal ile ilgili diğer disiplinlerde mühendislik / teknoloji derecesi. Fizik, elektrik mühendisliği, mekatronik veya mikroteknoloji geçmişi olan öğrencilerin lisans çalışmaları sırasında biyolojik bilimler / biyomedikal mühendisliği alanlarında bazı çalışmalar yapmış olmaları yararlı olacaktır (ancak zorunlu değildir). Tüm öğrenciler matematik ve fizikte yeterlilik ve temel malzeme bilimleri konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Finlandiya'da derecesini tamamlayan adaylar, programın uygun olması için belirlenen minimum not ortalamasına uymak zorundadır. Asgari düzeyde, Fince olarak sunulan aynı yüksek lisans programına kabul edilme ile aynıdır.

 • Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde (AMK) lisans derecesi için minimum not ortalaması: 3,50 / 5
 • Bir Fin üniversitesinde (yliopisto) tamamlanan lisans dereceleri için minimum not: 3,00 / 5

ECTS ağırlıklı kümülatif not ortalaması sayılırken sadece sayısal notu olan dersler dikkate alınır. Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, başvuru sırasında ve mezun olduktan sonra asgari kümülatif not ortalamasını karşılamalıdır.

Dil beceri gereksinimleri

Tüm başvuru sahipleri, akademik amaçlarla iyi derecede İngilizce bildiğine dair kanıt sunmalıdır. İngilizce dil yeterliliğini göstermenin iki yolu vardır: dil testleri ve önceki çalışmalar.

Minimum İngilizce dil sınavı sonucu gereklilikleri

Test adı

 • TOEFL iBT: Toplam 92, 20 yaş altı bölüm yok
 • IELTS (akademik): 6.5, bölüm 5.5, altı
 • PTE (akademik): 62 toplam, 42'nin altında olmayan
 • C1 Gelişmiş: C
 • C2 Yeterliliği: C1
 • Finlandiya Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikası (İngilizce): Yeterlik seviyesi 5

* Önceki CAE ve CPE, C1 Advanced ve C2 Proficiency olarak yeniden adlandırıldı.

Önceki çalışmalar

Tampere University tarafından listelenen belirli çalışmaları tamamladıysanız, bir dil sınavı puanı vermekten muaf tutulabilirsiniz. Sadece bu çalışmalar kabul edilir. Geçerli bir dil testi sonucu olmadan başvurursanız, istisnaları dikkatlice inceleyin.

giriş

Biyomedikal Bilimler programına en fazla 30 öğrenci kabul edilmektedir.

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik programı aşağıdaki uzmanlıkları içermektedir:

 • Biyomalzemeler ve Doku Mühendisliği, Biyomedikal Mikro-Nanodevices ve Sağlık Teknolojileri ve Bilişimi.

Kabul prosedürü

Programa, tam bir başvuruda bulunan (son başvuru tarihine kadar başvuru ve başvuru belgeleri) ve resmi uygunluk kriterlerini yerine getiren adaylardan seçilir.

Öğrenci seçimi, başvuru belgelerinde gösterilen akademik niteliklere ve esaslara dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır. Lütfen şartları yerine getiren tüm başvuru sahiplerinin kabul edilemediğini unutmayın.

Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilerin daha önceki derecelerini tamamlayıcı çalışmalarla tamamlamaları gerekebilir.

Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (AMK) derecesi olan tüm öğrencilerin, genel olarak öğrencinin geçmişine bağlı olarak Matematik, Fizik ve Kimya derslerini içeren bir çalışma paketini tamamlamaları gerekmektedir. Çalışmalara 2020 sonbaharında başladığında, kabul edilen öğrencilere bu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

puanlama

Uygun başvuru sayısı yıllık olarak kabul edilebilecek öğrenci sayısını aşıyor. Öğrenci seçimi başvuru belgeleri tarafından verilen akademik nitelikler ve esasa dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır.

Bu programda, başvuru sahipleri önceki yeterlilikler için aldıkları kabul noktalarına, İngilizce becerilerine ve uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörlere göre sıralanır.

Giriş puanları (en fazla 100 puan) aşağıdaki kategorilerde verilmiştir:

 • Önceki yeterlilikler maksimum 60 puan
 • İngilizce dil becerileri maksimum 10 puan:
  • 5 puan: örneğin TOEFL 92 / IELTS 6,5 ve Tampere University tarafından kabul edilen önceki çalışmalarla kanıtlanmışsa
  • 10 puan: örneğin TOEFL 103 veya daha yüksek / IELTS 7,5 veya daha yüksek
 • Uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörler en fazla 30 puan
 • Özgeçmiş / Özgeçmiş ve başvuru ile birlikte verilen motivasyon mektubu, bu kategoride verilen giriş noktalarının temelini oluşturur.

Nasıl başvurulur?

Uygulama adım adım kontrol listesi
 1. Başvurmak istediğiniz programın genel uygunluk ve programa özel uygunluk kriterlerini kontrol edin. Aynı anda üç program uygulamanıza izin verilir.
 2. Başvuru belgelerinizi nasıl uygulayacağınız ve hazırlamaya başlayacağınız konusundaki talimatları okuyun.
 3. Gerekirse bir dil testi yapın, lütfen dil gereksinimlerini inceleyin.
 4. Başvuru süresi açıldığında, başvuru süresi boyunca Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve başvuru için gerekli ekleri yükleyin. Başvuru dönemi 4 Aralık 2019, saat 8: 00'de GMT 2 - 15 Ocak 2020, saat 15: 00'de GMT 2.
 5. Gerekli olan tüm muhafazaları yükleyin ve varsa eğitim şartlarını postayla gönderin. Belgeler, Tampere University Öğrenci Kabul Ofisine 31 Ocak 2020 tarihine 15.00 GMT 2'de ulaşmalıdır.
 6. Kabul sonuçlarının 2020 yılının başlarında açıklanmasını bekleyin.
 7. Size bir çalışma yeri teklif edilirse, verilen son tarihe kadar kabul etmeyi unutmayın.
 8. Gerekirse öğrenim ücretini ödeyin. Finlandiya'ya gelişinizi hazırlamaya başlayın.
 9. Öğrenci olarak kayıt olun ve Tampere University topluluğuna katılın!
Online başvuru formu

Online başvuru formu, başvuru süresince yalnızca Studyinfo.fi adresinde hazır olacaktır. Başvuru süresi 4 Aralık 2019'da saat 08: 00'de (GMT2) başlar ve 15 Ocak 2020'de saat 15: 00'te (GMT2) sona erer.

Kutular

Gerekli tüm belgelerin kopyalarını başvuru formunda ek olarak yüklemeniz gerekecektir. Genel uygulama eklerine ek olarak, bazı programlar bu programlara uygulanırken gereken ek programa özel ekleri listelemiştir.

Gerekli tüm ekleri Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunuza yüklemeniz gerekecektir. Yüklemeye ek olarak, eğitim belgelerinizin resmi olarak onaylanmış kopyalarını Posta yoluyla Tampere University Kabul Ofisine göndermelisiniz. Belli ülkelerde belli derecelerde verilen adaylar, belgelere özellikle dikkat etmek zorundadır ve bu ülkelerden gelen belgeler belirli bir şekilde sunulmalıdır. Bu ülkeye özgü gereklilikler, düzenli gerekliliklerden önce her zaman her şeyden önce izlenmelidir.

Adaylar 31 Ocak 2020 tarihine kadar gelmeleri için eğitim belgelerini Tampere University Kabul Ofisine göndermelidir.

Bu programa başvururken programa özel hiçbir ek yok.

Kabul sonuçları ve itirazlar

Başvuru sonuçları 2020 Nisan ayı başında ilan edilecektir. Tüm başvuru sahipleri başvuru sonuçları hakkında bilgilendirilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Devamını oku

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Daha Az