Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı - Biyomateryaller ve Doku Mühendisliği

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik mühendisliği yaşam bilimleri ile birleştirir

İnsanların daha uygun ve düşük maliyetli implantlara, cihazlara ve sağlık bilişim çözümlerine olan ihtiyacı artıyor.

Biyomedikal mühendislik endüstrisi, giderek daha önemli, küresel yüksek teknoloji sektörüdür. Finlandiya'da, HealthTech endüstrisi özellikle güçlüdür. Çok sayıda küçük işletmelerin ortaya çıkmasıyla birlikte, biyomedikal bilimler ve mühendislik alanları hızla genişlemektedir ve farklı kariyer seçenekleri sunmaktadır. Bu program size biyomedikal ve sağlık bilimleri ile ilgili zorlukları sağlam bir şekilde anlamanızı sağlar. Mühendislik ve sağlık bilimleri arasındaki arayüzde ileri teknolojilere aşina olacak ve bu zorlukları çözmek için yenilikçi çözümler geliştirebileceksiniz. Kritik düşünme ve profesyonellik gösterebilir, endüstride, bir hastanede kariyer izleyebilir veya çalışmalarınızı doktora derecesine kadar devam ettirebilirsiniz. Ayrıca doğuştan gelen bir girişimci olabilir ve kendi başlangıçlarınızı da başlatabilirsiniz.

Mühendislik profesyonelleri, yaşam bilimcileri ve klinisyenler ile yakın ilişkiler kuruyoruz ve bu nedenle öğrencilerimiz için en uygun pozlamayı sağlıyoruz. Mükemmel temel ve çeviri (laboratuardan kliniğe) araştırmalarımız için uluslararası bir üne sahibiz. Programa başvururken, aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz: Sağlık Teknolojisi ve Bilişimi, Biyomalzeme ve Doku Mühendisliği veya Biyomedikal Mikro ve Nanodevikler.

Çalışmalar hakkında bilgi

 • Tür: Yüksek Lisans
 • Kazanılan Derece: Yüksek Lisans
 • Planlanan süre: 2 yıl
 • Çalışmaların kapsamı: 120 AKTS
 • Şehir: Tampere
 • Kampüs: Hervanta Kampüsü
 • AB üyesi olmayan / AEA vatandaşları için öğrenim ücreti: 12000 €

Öğrenim hedefleri

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı size fakültemiz uluslararası kabul görmüş bilim adamları tarafından öğretilen uluslararası ve multidisipliner bir ortam sunuyor. Bu, temelden uygulamalı ve çekirdek biyomedikal mühendisliğinden modern biyolojiye kadar, mühendislik bilgilerinin sağlık ve esenlik uygulamalarıyla ilgili geniş bir yelpazedeki en son bilgilere erişmenizi sağlar.

Derecesi programı BioMediTech ile işbirliği içinde uygulanmaktadır. BioMediTech, benzersiz bir mühendislik becerisi setini yaşam bilimlerindeki güçlü uzmanlıkla birleştiren bir kurumdur. Enstitünün amacı, keşif ve yenilikler için yeni platformlar oluşturmaktır. BioMediTech ile olan bağlantımız Tampere University Hastanesi ile yakın işbirliği demek. Bu, mühendisler, yaşam bilimcileri ve klinisyenler arasında aktif etkileşimi sağlar ve böylece lisans programına kayıtlı öğrenciler için en uygun pozlamayı sağlar. Tampere University yapılan mükemmel temel ve çeviri (laboratuardan kliniğe) araştırması dünya çapında tanınmaktadır. Bu itibar, Finlandiya Akademisi tarafından atanan Çipte Gövde Araştırmalarında Mükemmeliyet Merkezi tarafından daha da güçlendirildi.

Daha verimli ve uygun maliyetli implantlar, cihazlar ve sağlık bilişimi çözümleri ihtiyacı artmaktadır. Biyomedikal mühendislik endüstrisi dünya çapında giderek daha önemli bir yüksek teknoloji sektörüdür. Finlandiya'da, endüstrinin sağlık teknolojisi sektörü özellikle güçlüdür. Çok sayıda küçük işletme ortaya çıkmasıyla birlikte Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanları hızla genişlemektedir. Bu, mezunlarımız için geniş kariyer seçenekleri ve girişimciliği sürdürmek isteyenler için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca, araştırmalarımız doktora yolunda devam eden mezunlarımız için mükemmel bir temel sağlayan öğretim ile yakından bütünleşmiştir.

Biyomateryalleri ve Doku Mühendisliği'ni en çok tercih eden öğrenciler, biyomateryaller ve doku mühendisliği ve hücre teknolojileri, biyofizik ve rejeneratif tıp gibi ilgili alanlarla ilgili geniş bir bilgi edinirler. Bu uzmanlık, implant tasarımı, hastalık modellemesi ve doku replasmanı veya onarımını amaçlayan yeni transplantasyon terapileri gibi çeşitli tıbbi uygulamaların geliştirilmesi için gereklidir. Başlıca kök hücre teknolojisi, iskele tasarımı ve doku işlevselliği yanı sıra klinik sonuçlar ve düzenlemeler farklı yönlerini araştırıyor. Öğrencilerimiz, endüstri veya akademi alanında bağımsız uzmanlar olmak için uzmanlık geliştirir.

Eğitim dili hakkında daha fazla bilgi

Programın resmi dili İngilizce olup, tüm derslerin, sınavların ve öğrenci hizmetlerinin İngilizce olarak düzenlenmesi anlamına gelir. Sonuç olarak, hem yazılı hem de konuşma İngilizcesinde yeterlilik mutlak bir önkoşuldur. Öğrencilerin kabul için başvuru yaparken dil yeterliliklerinin onaylı bir sertifikasını vermeleri gerekmektedir. Öğrenciler ayrıca, Fince dilinde bir ders tamamlamak zorundadırlar. Kurs, onlara günlük Fin ve Fin kültürünü tanıtır.

Çalışma içeriği

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı, kişisel sorumluluk ile birlikte özgürlüğe dayanmaktadır. Program, derecenizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilmenizi sağlayan isteğe bağlı bileşenleri de içeren modüller halinde düzenlenmiştir. Bu, her öğrencinin en iyisini ortaya çıkarmaktır. Çalışmalar, örneğin, geleneksel dersler, grup çalışması, sunumlar, laboratuar ödevleri ve küçük bir araştırma projesini içermektedir.

Programa katılan öğrenciler öncelikle, temel çalışmalarına başlamadan önce biyomedikal bilimler ve biyomedikal mühendisliği hakkında yeterli temel bilgiye sahip olmalarını sağlamak için ortak temel çalışmaları üstleneceklerdir. Temel çalışmalar ayrıca Finlandiya ve Fin dilinde lisansüstü çalışmalara giriş niteliğindedir.

Programa başvurmak için başvuruda bulunduğunuzda, bir ana dal seçmeli ve seçtiğiniz ana dalınıza karşılık gelen çalışma seçeneğine doğrudan başvurmalısınız. Aşağıdaki bölümlerden birini seçebilirsiniz:

 • Biyomateryaller ve Doku Mühendisliği
 • Biyomedikal Mikro ve Nanodevices
 • Sağlık Teknolojisi ve Bilişim

Biyomateryal ve Doku Mühendisliği seçerseniz, seçilecek çalışma seçeneği denir: Biyomateryaller ve Doku Mühendisliği, Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik, Yüksek Lisans (Teknoloji).

Büyük Biyomateryaller ve Doku Mühendisliği'nde mevcut olan dersler, doku mühendisliğinde hücrelerin, biyomateryallerin, biyofiziksel ve kimyasal sinyallerin ve büyüme faktörlerinin rollerine ışık tutmuştur. Klinik kullanımda doku mühendisliği ürünlerinin etik ve yasal değerlendirmelerini de geliştireceksiniz.

Ana konu çalışmalarında en az 50 kredi olması nedeniyle, herhangi bir küçük konu çalışması gerekmez. Bunun yerine, seçmeli dersleri veya mevcut küçüklerin herhangi birini seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Seçmeli çalışmalarınızı serbestçe veya Tampere University veya diğer üniversiteler tarafından sunulan seçeneklerden küçük seçebilirsiniz. Yüksek lisans tezi 30 krediliktir. Yüksek lisans tez projesi, kariyer planınıza göre düzenlenmiştir. Bir akademik kariyere yol açabilir ya da sizi sektörde veya hastanede çalışmaya hazırlayabilir.

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programına kayıt yaptıran öğrencilerin lisans derecelerine göre tamamlayıcı çalışmalar yapmaları istenebilir. Tamamlayıcı çalışmalar ile, öğrenciler matematik, fizik, ekonomi, bilgisayar bilimi ve dil bilgisini derinleştirir, böylece bilgi mühendislikte bir lisans derecesi düzeyinde olur. Ayrıca, ana çalışmalarınıza başlamadan önce önkoşul dersleri gerekebilir. Genel olarak, tamamlayıcı çalışmalar yüksek lisans derecesine göre sayılır.

Öğrenim ücretleri

Programın öğrenim ücreti, ücret ödeyen öğrenciler için burs sistemine sahip olan AB / AEA dışı öğrenciler için akademik yıl başına 12.000 Euro'dur.

Çalışmaların yapısı

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programı, tam zamanlı çalışmanın iki yıl içinde tamamlanabilir.

Kariyer fırsatları

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik Yüksek Lisans Programından mezun olan öğrenciler çok yönlü ve çok disiplinli kariyer fırsatları var. Program, geleceğin uzmanlarını yaşamboyu öğrenmeyi sürdürme becerisiyle eğitiyor.

Mezunlarımız, Fin, Avrupalı ve küresel sağlık teknolojisi şirketlerinde istihdam olanaklarına sahip. Sağlık teknolojisi endüstrisi en çok ihracata dayalı sektörlerden biridir ve bu nedenle uluslararası mezunlara ihtiyaç duymaktadır. Alternatif olarak, mezunlar ayrıca akademi'de bir kariyere başlayabilir ve doktora yapmaya devam edebilirler. Doktora çalışma olanakları, fakültemizin geniş kapsamlı uluslararası işbirlikçi ağı sayesinde sadece Finlandiya'da değil, dünya çapında da mevcuttur. Üniversite hastanelerinden özel kliniklere kadar sağlık hizmeti endüstrisi önemli bir işverendir. Kamu sektöründe veya devlet kurumlarında (örneğin, patent bürosu, tıbbi cihazların yönetmeliği) yeni yetenekli mühendis ve araştırmacıların çalışması için artan bir ihtiyaç bulunmaktadır. Son olarak, son on yılda, girişimciliğe ilgi duyanlar için bol miktarda fırsat sunan, gittikçe artan sayıda küçük şirket ve firmalar ortaya çıkmıştır. ?

Biyomateryal ve Doku Mühendisliği alanında uzman öğrencilerimiz, şirketler ve araştırma kurumlarında iş bulmaya ya da örneğin ortopedi ve diş kullanımı için biyomateryal üreten veya kök hücre teknolojisi ile rejeneratif tıp için çözümler geliştirmeye başlamışlardır.

Diğer taraflarla işbirliği

Kendi lisans programındaki çalışmalara ek olarak, öğrenciler çeşitli alanlarda teknik eğitimden mesleki çalışmalara kadar Tampere yüksek öğrenim topluluğu tarafından sunulan öğretimin tüm avantajlarından yararlanabilir.

Uygunluk kriterleri

Yüksek Lisans programlarındaki uygunluk kriterleri iki bölümden oluşur: Tampere University genel uygunluk kriterleri ve genel kritere bilgi ekleyen ve / veya ekleyen programa özgü uygunluk kriterleri. Uygun sayılmak için her ikisiyle de görüşmelisiniz. Hem genel uygunluğu hem de programa özgü uygunluk kriterlerini karşılamayan adaylar Tampere University öğrenci olarak seçilmeyecektir.

Genel uygunluk

Tampere University Yüksek Lisans programına başvurabilmek için

 1. Lisans derecesi - ulusal olarak tanınan birinci aşama derece
  • Bu, en az 180 ECTS'ye (Avrupa kredisine) veya üç yıllık tam zamanlı çalışmaya karşılık gelir.
  • Başvurduğunuz yüksek lisans programı için ilgili alandan
  • Akredite bir yüksek öğretim kurumundan
 2. VE İngilizceyi akademik amaçlar için iyi bir emir.

Finlandiya dışındaki bir üniversitede tamamlanmış bir lisans derecesi, verildiği ülkede üniversite düzeyinde yüksek lisans derecesi çalışmaları için uygunluk sağlamalıdır.

Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, lisansın 31 Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması durumunda başvurabilirler. Bu durumda şartlı olarak kabul edilebilirler .

Yüksek Lisans derecesine sahip adaylar, yalnızca sağlam temellere dayanan sebepler ve Tampere University yeni derecenin başvuru sahibine önemli yeni bilgi ve beceriler sağladığını gösterebiliyorsa kabul edilebilir.

Programa özgü uygunluk kriterleri

Önceki derece, başvurduğunuz Yüksek Lisans programı ile yakından ilgili bir alandan olmalıdır. Biyomedikal Bilimler, Biyomalzemeler ve Doku Mühendisliği (Yüksek Lisans) yüksek lisans programında, bir önceki derece aşağıdaki (veya yüksek derecede ilişkili) alanlardan birinde olmak zorundadır:

 • Biyomalzemeler, biyomedikal bilimler, biyoteknoloji, kimya, fizik, malzeme bilimi veya ana dal ile ilgili diğer disiplinlerde mühendislik / teknoloji derecesi. Kimya, fizik, mühendislik veya malzeme bilimleri geçmişi olan öğrencilerin lisans çalışmaları sırasında biyolojik bilimlerde bazı çalışmalar yapmış olmaları yararlı olacaktır (ancak zorunlu değildir). Tüm öğrenciler matematik ve fizikte yeterlik sahibi olmalıdır

Finlandiya'da derecesini tamamlayan adaylar, programın uygun olması için belirlenen minimum not ortalamasına uymak zorundadır. Asgari düzeyde, Fince olarak sunulan aynı yüksek lisans programına kabul edilme ile aynıdır.

 • Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde (AMK) lisans derecesi için minimum not ortalaması: 3,50 / 5
 • Bir Fin üniversitesinde (yliopisto) tamamlanan lisans dereceleri için minimum not: 3,00 / 5

ECTS ağırlıklı kümülatif not ortalaması sayılırken sadece sayısal notu olan dersler dikkate alınır. Lisans derecesinin son yılında başvuru yapan adaylar, başvuru sırasında ve mezun olduktan sonra asgari kümülatif not ortalamasını karşılamalıdır.

Dil beceri gereksinimleri

Tüm başvuru sahipleri, akademik amaçlarla iyi derecede İngilizce bildiğine dair kanıt sunmalıdır. İngilizce dil yeterliliğini göstermenin iki yolu vardır: dil testleri ve önceki çalışmalar.

Minimum İngilizce dil sınavı sonucu gereklilikleri

Test adı

 • TOEFL iBT: Toplam 92, 20 yaş altı bölüm yok
 • IELTS (akademik): 6.5, bölüm 5.5, altı
 • PTE (akademik): 62 toplam, 42'nin altında olmayan
 • C1 Gelişmiş: C
 • C2 Yeterliliği: C1
 • Finlandiya Ulusal Dil Yeterlilik Sertifikası (İngilizce): Yeterlik seviyesi 5

* Önceki CAE ve CPE, C1 Advanced ve C2 Proficiency olarak yeniden adlandırıldı.

Önceki çalışmalar

Tampere University tarafından listelenen belirli çalışmaları tamamladıysanız, bir dil sınavı puanı vermekten muaf tutulabilirsiniz. Sadece bu çalışmalar kabul edilir. Geçerli bir dil testi sonucu olmadan başvurursanız, istisnaları dikkatlice inceleyin.

giriş

Biyomedikal Bilimler programına en fazla 30 öğrenci kabul edilmektedir.

Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik programı aşağıdaki uzmanlıkları içermektedir:

 • Biyomalzemeler ve Doku Mühendisliği, Biyomedikal Mikro-Nanodevices ve Sağlık Teknolojileri ve Bilişimi.

Kabul prosedürü

Programa, tam bir başvuruda bulunan (son başvuru tarihine kadar başvuru ve başvuru belgeleri) ve resmi uygunluk kriterlerini yerine getiren adaylardan seçilir.

Öğrenci seçimi, başvuru belgelerinde gösterilen akademik niteliklere ve esaslara dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır. Lütfen şartları yerine getiren tüm başvuru sahiplerinin kabul edilemediğini unutmayın.

Yüksek Lisans programına kabul edilen öğrencilerin daha önceki derecelerini tamamlayıcı çalışmalarla tamamlamaları gerekebilir.

Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden (AMK) derecesi olan tüm öğrencilerin, genel olarak öğrencinin geçmişine bağlı olarak Matematik, Fizik ve Kimya derslerini içeren bir çalışma paketini tamamlamaları gerekmektedir. Çalışmalara 2020 sonbaharında başladığında, kabul edilen öğrencilere bu çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

puanlama

Uygun başvuru sayısı yıllık olarak kabul edilebilecek öğrenci sayısını aşıyor. Öğrenci seçimi başvuru belgeleri tarafından verilen akademik nitelikler ve esasa dayanan bir kabul komitesi tarafından yapılır.

Bu programda, başvuru sahipleri önceki yeterlilikler için aldıkları kabul noktalarına, İngilizce becerilerine ve uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörlere göre sıralanır.

Giriş puanları (en fazla 100 puan) aşağıdaki kategorilerde verilmiştir:

 • Önceki yeterlilikler maksimum 60 puan
 • İngilizce dil becerileri maksimum 10 puan:
  • 5 puan: örneğin TOEFL 92 / IELTS 6,5 ve Tampere University tarafından kabul edilen önceki çalışmalarla kanıtlanmışsa
  • 10 puan: örneğin TOEFL 103 veya daha yüksek / IELTS 7,5 veya daha yüksek
 • Uygulamayı destekleyen diğer ilgili faktörler en fazla 30 puan
 • Özgeçmiş / Özgeçmiş ve başvuru ile birlikte verilen motivasyon mektubu, bu kategoride verilen giriş noktalarının temelini oluşturur.

Nasıl başvurulur?

Uygulama adım adım kontrol listesi
 1. Başvurmak istediğiniz programın genel uygunluk ve programa özel uygunluk kriterlerini kontrol edin. Aynı anda üç program uygulamanıza izin verilir.
 2. Başvuru belgelerinizi nasıl uygulayacağınız ve hazırlamaya başlayacağınız konusundaki talimatları okuyun.
 3. Gerekirse bir dil testi yapın, lütfen dil gereksinimlerini inceleyin.
 4. Başvuru süresi açıldığında, başvuru süresi boyunca Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve başvuru için gerekli ekleri yükleyin. Başvuru dönemi 4 Aralık 2019, saat 8: 00'de GMT 2 - 15 Ocak 2020, saat 15: 00'de GMT 2.
 5. Gerekli olan tüm muhafazaları yükleyin ve varsa eğitim şartlarını postayla gönderin. Belgeler, Tampere University Öğrenci Kabul Ofisine 31 Ocak 2020 tarihine 15.00 GMT 2'de ulaşmalıdır.
 6. Kabul sonuçlarının 2020 yılının başlarında açıklanmasını bekleyin.
 7. Size bir çalışma yeri teklif edilirse, verilen son tarihe kadar kabul etmeyi unutmayın.
 8. Gerekirse öğrenim ücretini ödeyin. Finlandiya'ya gelişinizi hazırlamaya başlayın.
 9. Öğrenci olarak kayıt olun ve Tampere University topluluğuna katılın!
Online başvuru formu

Online başvuru formu, başvuru süresince yalnızca Studyinfo.fi adresinde hazır olacaktır. Başvuru süresi 4 Aralık 2019'da saat 08: 00'de (GMT2) başlar ve 15 Ocak 2020'de saat 15: 00'te (GMT2) sona erer.

Kutular

Gerekli tüm belgelerin kopyalarını başvuru formunda ek olarak yüklemeniz gerekecektir. Genel uygulama eklerine ek olarak, bazı programlar bu programlara uygulanırken gereken ek programa özel ekleri listelemiştir.

Gerekli tüm ekleri Studyinfo.fi adresindeki çevrimiçi başvuru formunuza yüklemeniz gerekecektir. Yüklemeye ek olarak, eğitim belgenizin resmi belgeli kopyalarını Tampere University Kabul Ofisine postayla göndermelisiniz. Belli ülkelerde belli derecelerde verilen adaylar, belgelere özellikle dikkat etmek zorundadır ve bu ülkelerden gelen belgeler belirli bir şekilde sunulmalıdır. Bu ülkeye özgü gereklilikler, düzenli gerekliliklerden önce her zaman her şeyden önce izlenmelidir.

Adaylar 31 Ocak 2020 tarihine kadar gelmeleri için eğitim belgelerini Tampere University Kabul Ofisine göndermelidir.

Bu programa başvururken programa özel hiçbir ek yok.

Kabul sonuçları ve itirazlar

Başvuru sonuçları 2020 Nisan ayı başında ilan edilecektir. Tüm başvuru sahipleri başvuru sonuçları hakkında bilgilendirilecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Devamını oku

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Daha Az