Biyomedikal Bilimler Lisans

Genel

Program açıklaması

Son başvuru tarihi güncellemesi

  • AB / AEA dışı öğrenciler: 1 Mayıs (COVID-19 nedeniyle 1 Nisan'ın orijinal süresi uzatıldı)
  • AB / AEA öğrencileri ve VU Amsterdam * aracılığıyla çalışma vizesi / oturma iznine ihtiyaç duymayan öğrenciler: 1 Haziran (COVID-19 nedeniyle 1 Mayıs'ın son süresi uzatıldı)
İnsanın ve sağlığın özü
İnsanların özünü keşfetmek, sağlıklı insan vücudunun biyolojisini ve hastalığın başlangıcını anlamak istiyorsanız, Biyomedikal Bilimler sizin için bir programdır. İnsan biyolojisi hakkında ve bu bilgiyi bilimsel araştırmalarda sağlık ve hastalıklarla ilgili tıbbi konulara nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Hala çözümümüz olmadığı birçok hastalık ve durum var. Yani vücudumuzun nasıl çalıştığına dair bilgimizi genişletmek bizim için çok daha önemli. Buna göre, bunu molekülden insan nüfusuna kadar her seviyede inceleyeceksiniz.

Biyomedikal bir bilim adamı olarak daha fazla bakmak

İnsan biyolojisi ve moleküler biyoloji alanında akademik bir uzman olarak eğitiminize ek olarak, biyomedikal konuların multidisipliner bir yaklaşımla nasıl inceleneceğini de öğreneceksiniz. Vrije Universiteit Amsterdam İnsan Sağlığı ve Yaşam Bilimleri temasına dayanarak, biyomedikal bilim adamı olarak biyomedikal bilimin en son noktasında bir fark yaratmak için ihtiyaç duyacağınız biyolojik bilgiyi ve uygulamalı becerileri geliştireceksiniz.

Yapacağın şey bu
İlk yıl - Biyomedikal Bilimler hakkında temel bilgiler edinecek ve özellikle moleküler ve hücresel biyolojide temel becerileri edineceksiniz. Hala 1 yıldayken, isteğe bağlı bir konu seçebileceksiniz.

İkinci yıl - İnsan biyolojisine daha fazla odaklanarak Biyomedikal Bilimleri daha derinlemesine keşfedeceksiniz. Ek olarak, Biyomedikal Bilimler'in çeşitli alanlarında daha derinlemesine bilgi, içgörü ve beceriler geliştireceksiniz. Yılı iki seçmeli dersle tamamlayacaksınız.

Üçüncü yıl - Çoğunlukla, kendi programınızı tasarlayacaksınız. İlk dönem, küçük gibi isteğe bağlı bileşenlere ayrılmıştır. Daha sonra, sizi bilim ve etik felsefesindeki zorunlu bir konuya paralel olarak sizi araştırma için hazırlayan zorunlu bir kursu ('İngilizce Bilimsel yazma' da dahil) izleyeceksiniz.
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Daha Az