Biyokimya ve Patobiyokimya Doktora Programı

Genel

Program açıklaması

Biyokimya ve Patobiyokimya doktora çalışma programı, biyomoleküllerin ve bunların yapı ünitelerinin sağlık ve hastalıklarda kimyasal ve biyolojik karakterizasyonlarını ele almaktadır. Program karşılıklı dönüşümleri, fizyolojik süreçlerin düzenlenmesindeki rolleri ve rahatsızlıkları ile ilgilenmektedir. Önemli bir görev biyolojik membranları, hücre altı bileşenleri (organeller), enerji dönüşümlerini ve hücre dışı matris ve ikinci habercilerin hücre düzenlemelerinde rolünü incelemektir. Şube ayrıca serbest radikallerin kanserojen ve aterojenezdeki rolüne odaklanmaktadır. Çalışma programı moleküler biyoloji ve genetik ile ve ayrıca birçok temel ve klinik biyomedikal alanla, özellikle de klinik biyokimya ile yakından ilgilidir.

Madde 3, paragraf 1'e göre, Charles Üniversitesi Kabul Usulü Kanunu'nun ikinci cümlesi, bu çalışma programı uzmanlık olmadan sunulmaktadır.


Doğrulama ve değerlendirme kriterlerinin açıklaması

Giriş sınavı sözlü olarak yapılır - mesleki ve dil bilgisi ile başvuru sahibinin belirli branştaki bilimsel çalışmalara hazırlığı test edilir. Bitirme tezi projesi hakkında tartışma görüşmenin bir parçasıdır.


Kabul Koşulları

Doktora çalışmalarına kabul yüksek lisans çalışma programının başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla şartlandırılır.

Doğrulama metodu:


Önerilen literatür, örnek sorular

Daha Fazla Bilgi: http://dspb.avcr.cz/


Kariyer beklentisi

Doktora (Ph.D.) çalışma programı Biyokimya ve patobiyokimya, biyomakromoleküllerin moleküler-biyolojik karakterizasyonu ve sağlık ve hastalıktaki yapı taşlarının, karşılıklı metabolizmalarının aydınlatılması, fizyolojik süreçlerin düzenlenmesindeki rolü ve bozuklukları ile ilgilidir. Önemli bir alan aynı zamanda biyolojik zarların, hücre altı bölmelerin (organeller), enerji dönüşümünün, hücre dışı matrisin ve ikinci habercilerin hücre düzenlemelerinde rolünün araştırılmasıdır. Program ayrıca serbest radikallerin kanserojenez ve aterojenezle ilgili rolüyle de ilgilidir. Moleküler biyoloji ve genetik ile biyomedikalin birçok temel ve klinik dalına, özellikle. klinik biyokimya. Standart çalışma süresi dört (4) yıldır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Charles University in Prague, First Faculty of Medicine: Academic Research is all about to change

Charles University in Prague, First Faculty of Medicine: Academic Research is all about to change Daha Az