Biyoinformatik alanında uzmanlaşan Sistem Biyolojisi Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

Biyoteknolojideki son gelişmeler, biyolojik sistemleri çoklu moleküler katmanda anlama becerimizde devrim yarattı. Bu, sağlık ve hastalığın ardında yatan mekanizmaları incelemenin güçlü yollarını açar. Biyoinformatik ve sistem biyolojisi, büyük ölçekli biyolojik verileri yeni bilgilere dönüştürmek için gereken yetkinlikleri sağlar.

Program Hakkında

Biyoinformatikte Uzmanlık Alan Sistem Biyolojisi, biyoloji, bilgisayar bilimi ve istatistik alanlarını birleştiren disiplinler arası bir yüksek lisans programıdır. Program, modern biyomedikal ve moleküler biyolojik araştırmalarda veri analizi zorluklarının ustaca üstesinden gelmek için gereken bilgi ve becerileri sağlar.

Çalışmalarınızın Odak Noktası

Yüksek lisans programı iki yıl sürer ve sistem biyolojisi ve biyoinformatik alanlarında derinlemesine araştırma odaklı kurslar içerir. Programın ilk bölümünde, biyoinformatik, programlama, deneysel tasarım ve güncel araştırma konularındaki ileri düzey kursları inceleyeceksiniz. İkinci bölümde, çok değişkenli istatistik, ifade veri analizi, ağ analizi ve sistem biyolojisi alanlarında ileri düzey kurslara devam edeceksiniz. Programın üçüncü bölümünde, yeni nesil dizileme veri analizi, kütüphane hazırlığı ve kalite kontrolünü inceleyeceksiniz. Birlikte, bu size biyoinformatikte ve sistem biyolojisinde kullanılan araştırma metodolojileri için sağlam bir temel sağlar.

Program, ikinci yılda bir yüksek lisans projesi (45 kredi) ile sonuçlandırılır. Bu projede, teorik bilginizi ve pratik becerilerinizi birleştirmenize izin veren ilgili bir araştırma problemini formüle edecek ve çözeceksiniz. Derece proje çalışması, University of Skövde nitelikli bir süpervizörün yönetimi altında bağımsız olarak gerçekleştirilir. Çalışma üniversitede, ortak şirketlerimizden birinde veya diğer üniversitelerde, şirketlerde veya araştırma enstitülerinde yürütülebilir.

Biyoinformatikte Uzmanlık Alan Sistem Biyolojisi uluslararası bir programdır ve dersler İngilizce olarak yürütülmektedir.

Eğitiminizi Tamamladıktan Sonra

Şu anda mezun biyoinformatisyenlerin ve sistem biyologlarının eksikliği var ve iş piyasasında çok çeşitli fırsatlara sahipsiniz. Büyük ölçekli biyolojik verileri analiz edebilecek ve bu tür analizler için yeni araçlar ve yöntemler geliştirebilecek uzmanlara artan bir ihtiyaç vardır. Eğitiminizden sonra, yaşam bilimi endüstrisinde, örneğin biyoteknoloji veya ilaç şirketlerinde veya kamu sektörü araştırma laboratuvarlarında çalışabilirsiniz. Doktora çalışmalarına devam etmek için de iyi hazırlanmış olacaksınız.

143005_pexels-photo-4491454.jpeg

Kabul şartları

Programa uygun olmak için biyolojik veya tıbbi alanda bir ana dal ile bir Lisans Derecesi (İsveç Lisans Derecesine eşdeğer) gereklidir. Biyolojik alan, örneğin Moleküler Biyoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji veya Fizyoloji olarak tanımlanabilir. Tıbbi alan burada Biyotıp olarak tanımlanmaktadır. Diğer bir gereklilik, İsveç'te İngilizce kursu 6 / İngilizce kursu B olarak bilinen üst düzey ortaöğretim düzeyindeki çalışmaların İngilizce eşdeğerindeki becerilerin kanıtıdır. Bu normalde uluslararası olarak tanınan bir sınav, örneğin IELTS veya TOEFL veya eşdeğeri ile gösterilir.

seçim

Krediler verildi.

Dil

Kurslar İngilizce yapılır.

Uygulama

  • 16 Ekim 2020 - 15 Ocak 2021
  • Universityadmissions.se adresindeki HS-41276 uygulama kodu

Ne zaman? Nerede? Nasıl?

  • Çalışma dönemi: 30 Ağustos 2021 - 4 Haziran 2023
  • Yer: Skövde, Kampüs
  • Çalışma hızı:% 100
Son Güncelleme Kas 2020

Okul Hakkında

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for makin ... Devamını oku

The University of Skövde is a government agency under the Department of Education. The Vice-Chancellor is the head of the agency. The University Board leads the university and is responsible for making sure that the agency performs according to official decisions. Daha Az