Biyofarmasötik Pazarlama Yüksek Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

Biyofarmasötik Pazarlama Bilim Ustası (BPMK) , yalnızca biyofarmasötik ve ödeme yapan sektörlerdeki kariyerleri hedef alan hassas pazarlama alanında 27 üniteli bir disiplinlerarası yüksek lisans programıdır. BPMK, biyoteknolojiyi hedef alan temel bilgi ve stratejik beceriler geliştirmek için tasarlanmıştır.

120407_Keck.jpeg

BPMK, tam “sağlık ekonomik ekosistemi” nin dahil edilmesini ele alan, veri odaklı pazarlamanın pratik uygulamalarını geliştirmek ve kolaylaştırmak, müşterilere ve hastalara daha iyi erişim, bölümlendirme ve anlayışı sağlamak için türünün ilk örneği bir programdır. Bu daha derin analitik temelli stratejik sürecin sonucu, geliştirilmiş iç görüler ve planlama verimliliği sayesinde piyasa riski ve fırsat kaybında önemli bir azalmadır.

Biyofarmasötik Pazarlama programı mezunları, geleneksel ilaç endüstrisinden biyoteknoloji, entegre cihazlar, 1. ve 2. jenerasyon tanılama ve gelişmiş immünoterapötik, geniş bir dizi yeni ortaya çıkan sağlık girişimleri ve kariyer gereksinimleriyle, başarı ve liderlik ilkeleri konusunda profesyonelce eğitilmişlerdir. dahil olmak üzere:

  • İş zekası, fiyatlandırma
  • Ürün geliştirme, lansman ve pazar planlama
  • Kapsama, geri ödeme ve ürün yerleştirme stratejileri
  • değer
  • Hedeflenen satışlar
  • Özellikle biyofarmasötiklere yönelik iletişim, reklam ve tahminler
  • Müşteri ve hasta segmentasyonu ve doğrudan tüketici reklamcılığına

Hem çalışan yetişkinlere hem de tam zamanlı öğrencilere yönelik olan bu yeni hızlandırılmış derece, en kısa sürede tamamlanması için yapılandırılmıştır.

3 Yarıyıl

Müfredat, profesyonel olarak verilen sınıf derslerini pratik uzaktan öğrenim ve gerçek dünyadaki danışman projelerle birleştirerek, 'gerçek dünya' problem çözme ve senaryo temelli öğrenmeye vurgu yapar.

Kurslar belirli hafta sonlarında USC'de düzenlenecek ve kurs başına kampüse sınırlı katılım sağlanacak.

120408_Daryl-Davies.jpg

Dersler

USC Biyofarmasötik Pazarlama müfredatı, optimum pazar konumlandırma ve ürün kullanımı için bir ürünün yaşam döngüsündeki herhangi bir noktadan pazar erişimini ilerletmek için tasarlanmıştır.

BPMK 500 Biyofarmasötik Pazarı: Geri Ödeme Stratejisi

Kaynağı analiz

BPMK 501 Sağlık Hizmeti Veren Firmalar, Sigorta

Sağlık ürünleri arasında evrim, tasarım, yenilik ve kapsama politikalarını gözden geçirin. Maliyetler ve sigorta primleri, kontrol formülleri taktikleri üzerindeki kontroller

BPMK 502 Biyofarmasötik Ürün Geliştirme ve Pazarlama

Ürün geliştirmede klinik çalışmaların, düzenleyici kurumların ve devlet kurumlarının stratejik rollerine giriş. R için planlama profilleri

BPMK 503 Biyofarmasötik Reklam ve İletişim

Ürün konumlandırma, zamanlama ve pazar fırsatlarını anlayın. Anahtar mesaj geliştirme ve iletişim Pathways , bütçeler, nicel büyüme ölçütleri. Entegre lansman

BPMK 504 Ödeme şekli formülü Yerleştirme: Değerler

Profil sigorta kategorileri, kontroller ve kamu talepleri. Formülerliği ve değer ölçütlerini hizalama

BPMK 505 Ürün Sağlığı Ekonomisi

Uygulamalı sağlık mikro-ekonomik araçları, sağlık teknolojisi değerlendirmesi, maliyet etkinliği

BPMK 506 Biyofarmasötik Ürün Fiyatlandırması

Gelişim haritaları tasarlama yöntemleri

BPMK 510 Capstone 1: Biyofarmasötik Yönetim Projesi

Program, biyofarmasötik endüstri standartlarına uygun olarak araştırma tasarımı, yürütme, planlama, sunum ve savunmayı çevreleyen öğrencinin temel becerilerini geliştirmek için temel araştırma ve konuları yönlendirmiştir. (3 ünite)

BPMK 511 Capstone 2: Yönetim Projesi

Biyofarmasötik endüstri standartlarına uygun olarak araştırma tasarımı, yürütme, planlama, sunum ve savunmayı çevreleyen öğrencinin bireysel becerilerini geliştirmek için öğrenciye yönelik ileri araştırma ve konular. (3 ünite)

Gereksinimler

Başvuru Uygunluğu Şartları

  1. Genel not ortalaması 3.0 veya üzerinde olan lisans derecesi kazanıldı.
  2. GRE veya GMAT başvuru için gereklidir
  3. Sadece uluslararası öğrenciler: TOEFL (her bölümde 20'den az olmayan en az 90) veya IELTS (her grupta en az 6 olan en az 6.5)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1905, the USC School of Pharmacy has played a key leadership role in both the advancement of the field of pharmacy and in the education of new generations of pharmacists and remains one of ... Devamını oku

Founded in 1905, the USC School of Pharmacy has played a key leadership role in both the advancement of the field of pharmacy and in the education of new generations of pharmacists and remains one of the nation’s foremost schools of pharmacy today. Daha Az