Biyoetik Ustası (Leuven)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Biyoetik alanında Yüksek Lisans'ın (MBIO) temel amacı, sağlık hizmetleri, halk sağlığı ve biyomedikal araştırmalarda ortaya çıkan değer sorularını inceleyen disiplinlerarası bir alan olan biyoetik alanındaki araştırma çalışmaları veya mesleki faaliyetler için yüksek nitelikli öğrencileri yetiştirmektir.

Biyoetik Ustası ne hakkında?

Biyoetik Yüksek Lisansı, KU Leuven Biyomedikal Etik ve Hukuk Merkezi (CBMER) tarafından koordine edilen bir yıllık ileri bir yüksek lisans programıdır.

Öğrenme ortamı, bir yüksek lisans programını bitirmiş uluslararası ve disiplinler arası bir grup insandan oluşan küçük bir öğrenci nüfusu ile karakterizedir. Bu, sürekli deneyim ve kültürel perspektif alışverişini teşvik eder. Öğrencileri etik sorulara karşı eleştirel ve bilimsel bir tutum benimsemeye hazırlamak için eğitim mümkün olduğunca araştırmaya dayalıdır.

yapı

Bu yüksek lisans programı bir dizi çekirdek biyoetik dersi, bir araştırma bileşeni ve aşağıdakileri içeren bir dizi seçmeli dersden (60 AKTS) oluşur:

 • Truncus Communis Temel Biyoetik Dersleri (22 AKTS)
 • Biyomedikal Araştırmalarda Etik ve Hukuk
 • Halk Sağlığı Etiği ve Sağlık Politikasında Etik
 • Kullanım Ömrü Sonu Bakımında Etik Konular
 • Biyoetiğin Temelleri ve Klinik Etik İlkeleri
 • İnsan Genetiği, Etik ve Politika
 • Hukuk ve Sağlık
 • Bir Araştırma bileşeni (23 AKTS): Biyoetikte Seminer Disiplinlerarası Araştırma (5 AKTS) ve yüksek lisans tezi Araştırma Projesi (18 AKTS)
 • Seçmeli uzmanlık kursları (15 ECTS): Öğrenciler KU Leuven Tıp, İlahiyat, Felsefe, Sosyal Bilimler, Antropoloji ve Psikoloji alanlarında çeşitli dersler arasından seçim yapabilirler. Bu seçmeli dersler öğrencinin kişisel bir yörünge geliştirmesini sağlar.

Güçlü

Bu yüksek lisans programına kayıt yaptıran öğrenciler aşağıdaki temel becerileri uzmanlaşma ve geliştirme fırsatına sahip olacaklar:

 1. Uygulamalı etik yerine biyoetik üzerine odaklanın: gelecekteki disiplin özüne maksimum düzeyde meydan okumak için programın biyoetik üzerine özel bir odaklanması vardır. Bu odak, sosyal, çevresel, cinsel veya küresel etik alanlarıyla da ilgili olan uygulamalı etik alanındaki daha geniş çalışmalardan ayırmaktadır.
 2. Üçüncü döngü programı: kültürlerarası ve disiplinler arası fikir alışverişini kolaylaştırmak için, program özellikle bir yüksek lisans (veya eşdeğeri) derecesi almış öğrencilere yöneliktir.
 3. Araştırma becerilerinin geliştirilmesine odaklanın: Program, öğrencileri biyoetik alanında gelecekteki bir akademik kariyere hazırlayan akademik becerilerin geliştirilmesine odaklanmaktadır.
 4. Kıta Avrupası'nın biyoetik perspektiflerine dikkat: program, biyoetik konusunda geniş bir teorik ve pratik perspektif yelpazesi sunar ve özellikle Avrupa biyoetikindeki gelişmelere dikkat çeker. Bunlar arasında sosyal bilim ve biyoetik, etik ve hukuk, bakım etiği ile Avrupa kültürünün merkezinde yer alan değerler ve ilkeler (örneğin yaşama saygı, insan onuru, dayanışma, kırılganlık) arasındaki bağlantı yer alır.
 5. Tematik odak: Programın tematik odağı nedeniyle, öğrenciler, yaşam sonu bakımı, biyomedikal araştırmalar ve halk sağlığı gibi çeşitli sağlık ortamlarında ortaya çıkan etik konularla başa çıkma konusunda uzmanlık kazanırlar.

Bu benim için doğru program mı?

MBIO'ya katılım, mevcut sağlık hizmetleri ve araştırma uygulamaları ve politika geliştirmedeki ahlaki sorular ve ikilemlerle ilgili anlayışını derinleştirmek isteyen herhangi bir akademisyenin ilgisini çekmektedir. Bu soruları çeşitli kültürel ve profesyonel perspektiflerden ele almak için program, tıp, hemşirelik, diş hekimliği, biyomedikal bilimler, felsefe ve teoloji gibi çeşitli ilgili alanlara sahip Avrupalı ve Avrupalı olmayan öğrenciler için erişilebilir, hukuk, psikoloji, sağlık ekonomisi, politika ve sağlık yönetimi.

Eğer öyleyse, KU Leuven Biyoetik Yüksek Lisans programını düşünün.

Tüm öğrenciler, sözlü ve yazılı İngilizce yeterliliklerini göstermelidir.

Kariyer fırsatları

Mezun olduktan sonra, öğrenciler çeşitli mesleki sorumluluk yelpazesine girmeye hazırlanır. Özellikle, mezunlar doktora yapabilirler. üniversitelerdeki veya bağımsız araştırma kurumlarındaki araştırma projelerinde eğitim almak veya işbirliği yapmak. Sağlık kurumlarında, etik danışmanları, hastane papazları veya klinik etik komiteleri veya kurumsal inceleme kurulları olarak görev yapan diğerleri bulunmaktadır. Bazıları ilaç şirketlerinde, devlet kurumlarında, düzenleyici kurumlarda, tıbbi derneklerde veya sivil toplum kuruluşlarında pozisyon bulmuştur. Birçok mezun ayrıca yüksek öğrenim kurumunda öğretim sorumluluklarını üstlenmiştir.

Çalışmalarınız sırasında kariyerinize başlayın

Lisans ve yüksek lisans programı sırasında, belirli bir uzmanlık seçerek, yurtdışında (Erasmus) eğitim alarak, işe yerleştirme yaparak veya kendi işinizi başlatarak kendi profilinizi şekillendirebilirsiniz.

Öğrenci Kariyer Merkezi, ilk iş deneyiminize doğru yolda olmanızdan mutluluk duyar. Merkez ayrıca ilginç bir iş arayışında size koçluk yapar ve iş görüşmelerinde size yardımcı olur. Kendi iş başlatmak isteyen öğrenciler için KU Leuven da LCIE vardır KU Leuven yenilikçi ve girişimci fikirlerin öğrencilere teşvik topluluk.

Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Öğrenci Kariyer Merkezi'nin veritabanları, işler, gönüllü çalışmalar, yenilik projeleri ve öğrenci işleri için teklifler içerir. Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen etkinliklerden birini de ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked ... Devamını oku

KU Leuven is an institution for research and education with international appeal. All programmes at this University are based on the innovative research of its scientists and professors and are ranked among the top 100 in the world. Daha Az
Okulun web sitesini ziyaret edin