Biyoanalitik Kimya

Genel

5 konum mevcut
Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bilgilerinizi derinleştirmek isteyen ve tıp, eczacılık, çevre çalışmaları veya adli tıp için modern analitik yöntemlerde uzmanlaşmak isteyen bir lisans veya Diploma mezunu musunuz? Ayrıca uzmanlık bilginizi geliştirmek ister misiniz? Kariyerinizi çok uzak olmayan bir gelecekte başlatmayı mı planlıyorsunuz? Daha sonra, bir yıllık İngiliz Dili Yüksek Lisans Programımızın Biyanalitik Kimya ve İlaç Analizindeki çalışma programımız mükemmel bir seçim!

yapı

Bir usta sadece bir yıl içinde

Hızlı ve verimli bir analiz oluşturmak hem sektör için büyük bir sorun hem de hayati önem taşımaktadır. Sizi doğru yola koyacağız ve ihtiyacınız olan becerileri size vereceğiz.

içerik

Çeşitli analitik yöntemlere odaklanırız ve hangi yöntemlerin belirli görevlere en uygun olduğunu belirlemek için sizinle birlikte çalışırız. Sadece ölçüm almıyoruz, ayrıca sorular soruyoruz ve en iyi çözümleri geliştirmek için cevapları kullanıyoruz. Yüksek Lisansınızın başarılı olmasını istiyorsanız, laboratuvar çalışmalarından keyif almanız gerekir - sonuçta, laboratuarda çok fazla zaman harcayacaksınız.

Uzmanlık

Analitik yöntemlerin yanı sıra, tıbbi ürünlerin geliştirilmesi, tescili, üretimi ve dağıtılmasında önemli rol oynayan temel yasal gereklilikleri öğreneceksiniz. Aynı zamanda kalite güvencesine de çok zaman harcayacağız - hassaslık, analitik yöntemlerin anahtarıdır ve kaliteden emin olmak için gereklidir. Büyüleyici dersler aynı zamanda proteinler, nükleik asitler ve polisakkaritler dünyasına ve bunların fizyolojik süreçlerdeki önemine dair kavrayışlar sağlayacaktır.

Avantajları

Kimya ve ilaç endüstrisinde profesyonel deneyime sahip ve pazarın ihtiyaçlarını bilen öğretim üyeleri tarafından pratik öğretim sunuyoruz. Bu yüksek lisans programının çalışma programı güçlü bir odak noktasıdır ve son teknolojiye sahip laboratuarlarımızda çok fazla zaman harcayacaksınız. Program başlangıçtan itibaren uluslararası bir duyguya sahip ve tüm içerik İngilizce olarak öğretiliyor ve size başka bir avantaj sağlıyor.

Kampüs: Idstein

Kişisel çalışma ortamımız, küçük çalışma grupları ve deneyimli öğretim üyelerimizin bireysel gözetimi ile son derece faydalı olacaktır. Program ihtiyaçlarınızı karşılamak için yapılandırılmıştır. İlk dönem, derslere katılarak ve uzman bilginizi laboratuvarda uygulayarak geçirilecektir. İkinci yarıyılda, sadece Yüksek Lisans tezine konsantre olacaksınız. İsterseniz tezinizi yurt dışında da yazabilirsiniz - dünyanın dört bir yanında temaslarımız var ve size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Bugün yarın çalışmak

Potansiyel kariyer

Molekülleri analiz ettikten ve biyolojik süreçleri inceledikten sonra, Yüksek Lisans programımızın mezunları bir dizi potansiyel kariyer sahibi olurlar. Tüm analitik süreci anlama yeteneğiniz, birçok alanda aranan bir uzman haline gelecektir - örneğin kimya ve ilaç endüstrisindeki şirketler, biyoteknoloji şirketleri, kamu otoriteleri, analiz ve araştırma enstitüleri ve analitik cihaz üreticileri ile . Potansiyel roller şunları içerir:

  • Özel bir şirkette araştırma görevlisi / araştırma sorumlusu (doktora tamamladıktan sonra)
  • Analitik cihazlar için ürün ve satış uzmanı
  • Proje Müdürü
  • Özel bir şirkette kalite kontrol müdürü
  • Bir kamu enstitüsünde temel bilim araştırmacısı
  • Bir düzenleyici makamda personel / direktör üyesi

Pratik odak

Laboratuardaki birçok pratik aşamada, çeşitli projelerde bağımsız olarak çalışacak ve modern analitik cihazlarla çalışma deneyimi kazanacaksınız. Çalışma programı, entegre atölyeler ile farmasötik ve biyoanaliz endüstrisindeki şirketlere vaka çalışmaları ve geziler ile tamamlanmaktadır. Bu, sadece nihai bir konuyu değil, aynı zamanda son yüksek lisans teziniz için potansiyel kurumsal ortakları bulmanıza da yardımcı olur.

Diğer nitelikler

Doktora yapma hakkımız olmasa da, öğrencilerin doktoralarını kazanmalarına yardımcı olmak için Almanya'da ve yurtdışında çok sayıda ortak üniversitelerle çalışıyoruz. Mezunlarımızın büyük bir kısmı Alman ve uluslararası üniversitelerde doktora devam ediyor. Çalışmalarınız iş, öğretim ve araştırma alanlarında potansiyel kariyerleri açacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Education with an impact. That's what the Hochschule Fresenius - University of Applied Sciences stands for since 1848. As a private institution of higher learning it is our goal to accompany professio ... Devamını oku

Education with an impact. That's what the Hochschule Fresenius - University of Applied Sciences stands for since 1848. As a private institution of higher learning it is our goal to accompany profession-oriented people as a training partner throughout their lives by challenging and supporting them academically. It is our mission helping them to realize their inidvidual dreams of achievement. We are teaching them expertise, practical skills and values they need in life. Daha Az
Idstein , Frankfurt , Köln , Berlin , Münih , Wiesbaden , Hamburg + 6 Daha fazla Daha az