Bachelor in Obstetrics

Genel

Program açıklaması

Ebelik Kursu üç yıllık bir derstir ve gelecekteki ebe için teorik-pratik eğitimi amaçlamaktadır.

Odak noktası, anne-bebek çiftine özel dikkat göstererek, yaşamın her aşamasında kadın sağlığının fizyolojisi, tanıtımı ve sürdürülmesi hakkında derinlemesine bilgi.

Derece Kursu, 60'ı pratik eğitim faaliyetleri için 180 kredinin alınmasını içerir. Profesyonelleştirme faaliyeti, çeşitli eğitim alanlarında, her bir öğrenciye bire bir ilişkide adanmış bir klinik öğretmenler ağının desteğiyle desteklenmektedir.

Dersin sonunda, yüksek lisans öğrencisi fizyolojinin yardımı konusunda yeterli mesleki özerklik ve klinik yargı sunacak ve tıp doktorlarının gözetimi altında obstetrik-jinekolojik patolojinin yönetiminde ekip çalışması yapabilecektir.

Kursa erişim ulusal düzeyde planlanmaktadır.

Elbette uluslararasılaşma hedeflenmektedir. Erasmus Plus Programı ve Overword Programının ötesinde, "Universidade de São Paulo" (Brezilya) ile işbirliği protokolü, müfredatın mükemmelliğine dayanan seçimleri geçen öğrencilerin "Obstetricia" da derece kazanabilmelerini sağlayacaktır. Brezilya Üniversitesinde ve bu nedenle hem İtalya'da hem de Brezilya'da mesleği yürütme olasılığı.

Uluslararası değişim için irtibat kişisi:
Dott.ssa Laura Fieschi - e-posta laura.fieschi@unipr.it

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public.

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public. Daha Az