Biyomedikal Lisans

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

İnsan vücudunun işlevleri ile ilgileniyor musunuz ve hastalığın ve ıstırabın azaltılmasına katkıda bulunmak istiyor musunuz? Kanser ve diyabet gibi hastalıklara karşı bir tedavi bulmak ister misiniz? Tıp ve bilimi pratik becerilerle ve uygulamalarla birleştiren bir eğitim almak ister misiniz?

O zaman, biyomedikal sizin için bir şeydir . Bazıları kendi alanlarında lider olan aktif araştırma bilimcileri tarafından eğitileceksiniz. En başından beri bir araştırma ortamının parçası olacaksınız ve en son tekniklerin ve araştırma sonuçlarının bir parçası olacaksınız.

Biyomedikal bilim adamları için güncel konular:

  • Nanopartiküller kanser ilaçlarında nasıl kullanılabilir?
  • Antibiyotik direnci, ilaçlarımız artık işe yaramadığında ne yapmalıyız?
  • Kök hücre teknolojisini kullanarak kendi yedek organlarımızı yaratabilir miyiz?
  • Genetik, çevre, yiyecek ve yaşam tarzı bizim ve çocuk sağlığımızı nasıl etkiler?

Eğitimden sonra

Biyotıp programı, lisans derecenizden sonra birçok alanda ilerlemenizi sağlar. Biyomedikal problem çözme konusunda uzman olacak ve yeni biyolojik bilgiler ile pratik tıbbi kullanım arasında önemli bir bağlantı oluşturacaksınız .

Mezun öğrencilerin büyük bir çoğunluğu yüksek lisans derecesi için okumaya devam etmeyi tercih ediyor. Yüksek lisans derecesinden sonra, biyomedikal bilim adamları örneğin:

  • Akademi veya yaşam bilimleri endüstrisinde araştırma
  • Yetkililer ve şirketler için uzman desteği
  • İlaç geliştirme ve klinik çalışmalar
  • Biyo-girişimcilik ve pazar analizi
  • Tıbbi yazı ve bilimsel gazetecilik

Daha fazla bilgi https://moodle.med.lu.se/course/index.php?categoryid=254 adresinde bulunabilir.

Neden Lund University ?

Lund University 1666'da kurulmuş ve kuzey Avrupa'nın en eski, en geniş ve en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversite, dünyanın en yenilikçi, sürdürülebilir ve demokratik ülkelerinden biri olan QS Dünya Üniversite Sıralaması 2020'de dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer almaktadır ve İsveç'e gelen uluslararası öğrenciler için bir numaralı seçenektir.

Uluslararası ağınızı global bir sınıf ortamında oluşturmaya başlamak isterseniz, Lund University mükemmel bir seçenektir. Yüksek öğrenim sağlayan dünyanın en iyilerinden biri olarak gösterilen bir ülkede farklı bir öğrenme biçimini yaşayın. Grup çalışması ve resmi olmayan öğretmen-öğrenci ilişkileri, derinlemesine öğrenmeyi kolaylaştırır.

Üniversite, İsveç'in güneyindeki büyüleyici ve kompakt bir üniversite şehri olan Danimarka'da, Danimarka'daki Kopenhag Havaalanı'na sadece 35 dakika mesafede yer almaktadır. Şehir, canlı öğrenci yaşamı ile ünlüdür ve aynı zamanda dünyanın önde gelen araştırma tesislerine ve uluslararası şirketlere ev sahipliği yapmaktadır.

Lund University hakkında daha fazla bilgi için www.lunduniversity.lu.se adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A ... Devamını oku

Lund is Sweden’s most attractive study destination. The University offers one of the broadest ranges of programmes and courses in Scandinavia, based on cross-disciplinary and cutting-edge research. A degree from Lund University is a hallmark of quality both in Sweden and abroad. Daha Az
Lund , Malmö , Helsingborg + 2 Daha fazla Daha az
Okulun web sitesini ziyaret edin