BSc (Hons) Sağlık Bilimleri

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Öğrenim Ücretleri, bu kursta başarılı bir şekilde yer alanlara tam olarak ödenir.

Sağlık Bilimi, hastaların genel bakım ve refahına katkıda bulunan bir dizi laboratuvar tabanlı teknik uygulamak için yüksek eğitimli bireyler gerektiren dinamik ve sürekli gelişen bir disiplindir.

Cardiff Met'deki profesyonel olarak onaylanmış BSc Healthcare Science derecesi, öğrencilerin, insan sağlığı ve hastalığının multi-disipliner araştırmasına bilimsel bilgi ve becerileri geliştirme, entegre etme ve uygulamalarını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Programın her yılında yer alan iş temelli eğitim unsurları ile NHS'de bir kariyere mezun olmak için özenle düzenlenmiştir.

Sağlık Bilimi derecesi, NHS Galler için iş gücü planlama gereklilikleri ile yakından bağlantılıdır, bu nedenle gelişmiş bir istihdam düzeyi sunar. Çalışmanın ikinci yılında, öğrenciler aşağıdaki disiplinlerden birinde uzmanlaşacak: Kan Bilimi, Hücresel Bilim, Genetik Bilimi * veya Enfeksiyon Bilimi. Başarılı mezunlar, kariyer fırsatlarını daha da artırarak, Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) ile Biyomedikal Bilim Adamı olarak tescil başvurusunda bulunmaya hak kazanacaklardır.

Bu ders, Üyelik ve Yeminli Biyolog (CBiol) için akademik ve deneyim gereksinimlerini kısmen yerine getirmek amacıyla Kraliyet Biyoloji Derneği tarafından akredite edilmiştir.

Bu programın NHS tarafından finanse edilmesi ve bu nedenle her yıl dalgalanabilecek sınırlı yerler olması nedeniyle ne yazık ki ertelenen başvurular değerlendirilemez.

Öğrenme

Program boyunca çeşitli öğretme ve öğrenme yöntemleri kullanılmaktadır. Bunlar, konferanslar, dersler, atölye çalışmaları ve önemli sayıda laboratuar temelli pratik oturumları içerir. Moodle VLE, öğrencilere program modülleriyle ilgili temel bilgileri, kariyer önerileriyle ilgili bilgileri ve çalışma programlarıyla ilgili idari bilgileri sağlamak için de kullanılır.

Tüm öğrencilere ilk kayıt olduklarında kişisel bir öğretmen atanır, öğretmenleri kalır ve çalışmaları boyunca pastoral destek sağlarlar. Öğrenciler birinci yılda bir PDP (Kişisel Gelişim Portföyü) üretirler ve kişisel eğitim sistemi öğrencileri çalışmaları boyunca kişilerarası ve yansıtıcı becerilerini geliştirmeye devam etmeye teşvik eder. Öğrencileri, ihtiyaç duydukları her an tavsiye ve rehberlik için personel ile iletişim kurmaya teşvik eden 'Açık Kapı Politikamız' ile gurur duyuyoruz.

Öğrencilere ayrıca bir iş tabanlı eğitim öğretmeni tahsis edilir. Bu personel, HCPC kayıtlı öğretim görevlilerimizden biri olacak ve yerleştirilme sırasında öğrencilere ek destek sağlayacaktır.

istihdam

Sağlık Bilimi, hastalıkların nasıl geliştiğini ve vücudun normal çalışmasını nasıl etkileyebileceğini anlamakla ilgili sürekli değişen, dinamik, profesyonel ve bilimsel bir disiplindir. Disiplinin amacı, hastalık sürecinin araştırılması ve nihayetinde hastalığın izlenmesi, teşhisi, tedavisi ve önlenmesi için yöntemlerin geliştirilmesidir.

Sağlık Bilimi, Ulusal Sağlık Servisi ve Sağlık Koruma Ajansı, Ulusal Kan Otoritesi ve Tıbbi Araştırma Konseyi dahil olmak üzere diğer birçok organizasyonda zorlayıcı ve ödüllendirici kariyer fırsatları sunmaktadır.

Cardiff Metropolitan University Sağlık Bilimleri programının başarıyla tamamlanması, mezunların Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi (HCPC) ile Biyomedikal Bilim Adamı olarak kayıt için başvurmalarına izin verecektir.

İşe dayalı eğitim: NHS laboratuarlarında uzun süreli eğitim süreleri bu derece programının üç yılı boyunca uygulanmaktadır. Bu, öğrencilerin NHS içindeki bir Sağlık Bilimi Uygulayıcısı / Biyomedikal Bilimcisi olarak çalışmaya hazırlanırken sağlık bilimi ortamının derinlemesine bilgi, anlayış ve deneyim kazanmalarını sağlar.

Giriş koşulları

Başvuru sahipleri, İngilizce, Matematik * ve Fen Bilimleri (ya da İngiltere'de yeni düzenlenmiş GCSE'leri tutan başvuru sahipleri için 4. sınıf veya üstü) içermesi gereken en az beş derste en az beş konuda GCSE'ye sahip olmalıdır. İkinci dil olarak İngilizce konuşan adayların, IELTS puanının 7 olduğu ve tüm öğelerin en az 6.5 olduğu bir seviyede İngilizce yeterli olması gerekir.

Tipik tekliflerimiz şunları içerecektir:

  • Biyoloji ve diğer bir Bilim içermesi gereken 2 x B notu içerecek şekilde en az 3 A seviyesinden 120 puan. AS düzeyinde Kimya'dan en az bir B notu da gereklidir.
  • RQF BTEC Ulusal Genişletilmiş Diploması / Cambridge'de Bilimsel Genişletilmiş Teknik Diploması (Biyoloji ve Kimya'yı kapsayan) DDD
  • Biyoloji ve bir başka Bilim de dahil olmak üzere 2 x C notu içerecek şekilde en az 3 İskoç İleri Düzeyinden 120 puan. Yüksek Kimya'da AC notu da gereklidir.

  • İrlanda Çıkış Sertifikası'ndan 120 puan, Biyoloji de dahil olmak üzere 2 x H2 Yüksek ve kimyada H4 derecesini içermelidir (diğer Yüksek dersler için düşünülen minimum H4 notu)
  • Temel Bilimler'in önemli bir bileşenini içeren Yüksek Öğrenim Diplomasına erişim: hem Biyoloji hem de Kimya kredilerinde 15 Farklılık ve kalan seviye 3 kredilerden elde edilen kazançlar

* Reform Matematiği GCSE'ye oturan Galce adayları için, GCSE Matematiği veya Matematik - Sayısallığı kabul edeceğiz.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az