BSc (Hons) İnsan Beslenmesi

Genel

Program açıklaması

Kursa Genel Bakış

Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi ve İngiliz Diyetisyenler Birliği tarafından profesyonel olarak onaylanan Cardiff Met'deki BSc İnsan Beslenmesi ve Diyetetik derecesi iki ana unsur içerir: Kampüste ve derste üç ayrı yerde gerçekleşen klinik eğitime dayalı akademik bileşen.

Her iki unsur da, kurs amaçlarına ulaşmak ve diyetisyen olarak kayıt yaptırmak için Sağlık ve Bakım Meslekleri Konseyi'ne (HCPC) başvuruda bulunmaya uygun dereceye sahip olmak için gereklidir.

Bu programın NHS tarafından finanse edilmesi ve dolayısıyla her yıl dalgalanabilecek sınırlı yerler olması nedeniyle, ne yazık ki, ertelenen başvurular dikkate alınmamaktadır.

Öğrenme

BSc (Hons) İnsan Beslenmesi ve Diyeteti, program boyunca çeşitli öğretim yöntemleri kullanır. Beslenme değerlendirmesi ve yansıtıcı becerilere önem vererek, diyetetikte ilk yıldan itibaren beceriler geliştirmeye başlıyoruz.

Bu yıl boyunca profesyonel NHS ortamına yapılan ziyaretler, öğrencilerin rolle ilgili profesyonel bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olacaktır. İkinci yılda diyetetik terapisini öğretmek için vaka çalışmaları ve mutfak uygulamaları kullanıyoruz.

Ayrıca, iletişim becerilerini geliştirmek için istişareler ve grup öğretimi oturumlarını simüle ediyoruz. İlk yıl boyunca öğrenciler meslek içi öğrenmeye katılırlar. Ayrıca, kursun sonunda bir poster sunumunda yayıldıkları tezlerini tamamlamak için seçilen bir konu hakkında derinlemesine araştırma yürütürler.

istihdam

Diyetisyenler normalde kariyerlerine, ana klinik derecelere gelerek Ulusal Sağlık Hizmetinde başlarlar. Kayıt sonrası eğitim yoluyla diyetetiğin çeşitli yönlerinde uzmanlaşma fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca, diyetisyenlerin sağlık eğitimi / tanıtım, eğitim, araştırma ve gazetecilikle uğraşması için fırsatlar vardır.

Giriş koşulları

Adaylar, İngilizce Dil, Matematik * ve Fen C ya da üstü seviyelerde (ya da İngiltere’de yeni yenilenmiş GCSE’leri tutan adaylar için 4. ya da üstü) ve İngiltere’de en az 3 A seviyesinden (ya da eşdeğeri) 120 puan olan 5 GCSE sınavına sahip olmalıdır. Tipik teklifler şunları içerebilir:

  • Biyoloji ve Kimya'da B notu dahil olmak üzere en az 3 A seviyesinden 120 puan
  • RQF BTEC Ulusal Genişletilmiş Diploması / Cambridge'de Bilimsel Genişletilmiş Teknik Diploması (Biyoloji ve Kimya'yı kapsayan) DDD

  • Biyoloji ve Kimya'da B notu dahil olmak üzere en az 3 İskoç İleri Düzeyinden 120 puan
  • İrlanda Yüksek Lisans Sertifikasına göre 120. sınıfta Biyoloji ve Kimya dahil
  • Yüksek Öğrenim Diplomasına Erişim: hem Biyoloji hem de Kimya kredilerinde 15 Farklılık ve kalan seviye 3 kredideki Kazançları içerir.

Lütfen tüm başvuru sahiplerinin İngilizce Dilinde ve Matematikte GCSE C notu veya eşdeğeri olması profesyonelce bir zorunluluktur. İkinci bir dil olarak İngilizce konuşan adaylar, IELTS puanının 7 olduğu ve tüm öğelerin en az 6.5 olduğu bir seviyede İngilizce'ye sahip olmalıdır.

* Reform Matematiği GCSE'ye oturan Galce adayları için, GCSE Matematiği veya Matematik - Sayısallığı kabul edeceğiz .

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training op ... Devamını oku

Located in an exciting, modern European capital city, Cardiff Metropolitan University is a global university. We are continually investing in our students' future and provide education and training opportunities that are accessible, flexible and of the highest quality to students from over 140 countries worldwide.???? Daha Az