BS Biyomedikal Mühendisliği

Genel

Program açıklaması

Biyomedikal Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Beşinci sınıf öğrencilerinin Dr. gözetiminde atölye bölümünde sınıf BT makinesinin bakım gerektirmez Tanrı'nın prestij, El-Mutairi

gelişme içinde de özel tıbbi mühendisliği جامعة عمان الأهلية de başından ait 2000/2001 öğretim yılı. O Mühendislik Koleji oluşturan bölümlerin biri olarak okul yılı 2002/2003 tanıtıldı tıbbi mühendislik departmanı başında Elektrik Mühendisliği Bölümü bünyesinde Üniversitesi Mühendislik Koleji'nde öğretti üç disiplinlerden biriydi. Bu uzmanlık planı farklı ve tıbbi teknolojinin hızla gelişmesi ve yerel pazar gereksinimlerine tutarlı ve komşu Arap ülkelerinde olan uzman tıp mühendisliği öğretimi için geliştirilen zaman. Mühendislik Koleji çok çalıştı. Plan da dikkate uzmanlık yükseköğretime araştırma veya erişim alanlarında çalışacak mezunlarının ihtiyaçlarını aldı.

mesaj

medikal mühendisliği bölümü mezunlarının düzeyde mükemmelliği sağlanması ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için onları hazırlamak, yerel ve bölgesel bazda sağlık sektörünün kurumları için teknik hizmet sunumu.

Hedefler

  • ve öğrencilerin yeteneklerini geliştirme, modern teknikleri kullanarak becerilerini geliştirir.
  • yüksek ahlak ile emek mühendislik kadroları nitelikli pazar ve profesyonel insanları tamamlar.
  • bilimsel gelişmeler ve tıp mühendislik bilimlerinde teknolojik gelişmeleri yakından tutun.
  • Seçkin öğretim üyelerinden yetenek çekmek.
  • Bir araştırma ortamı oluşturun bilimsel araştırma, öğretim üyesini teşvik eder.
  • işgücü piyasası ihtiyaçları bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda çalışma planının geliştirilmesi.
  • yerel toplulukta tıbbi kurumlarla ortaklık güçlendirmek.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

AAU Started providing academic services in 1990, Al-Ahliyya Amman University (AAU) was the first private university and pioneer of private education in Jordan.

AAU Started providing academic services in 1990, Al-Ahliyya Amman University (AAU) was the first private university and pioneer of private education in Jordan. Daha Az