HEALTHCARESTUDIES

Tıp En iyi Uygulamalı Bilimler Önlisansları

Önlisans dereceleri, öğrencilere belirli bir alanın uzmanlık ve temel anlayışını vermek için tasarlanmış iki yıllık bir eğitim yoldur. Önlisans derecesi, öğrencilerin lisans eğitimine ihtiyaç duymadan çalışma alanlarında çalışmasına olanak tanır. Bir dereceye kadar kazanılan krediler genellikle mesleki gelişimin sürdürülmesi için kullanılabilir.

Tıpta Uygulamalı Bilim Associate nedir? Bu programlar, öğrencileri bir tıbbi ortamda hastalarla birlikte çalışan kariyer için hazırlar. Öğrenciler genellikle insan anatomisi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaklar ve bu bilgiyi, hastaların teşhis edilmesine ve anatomideki anormalliklerin farkına yardımcı olacak tıbbi ekipmanlarla çalışacak şekilde kullanacaklardır. Öğrenciler sıklıkla, ölçüm yapmak, görüntü yakalamak ve hastanın tıbbi geçmişi ile ilişkili olarak hesaplamalar ve değerlendirmeler yapmak için tıbbi ekipmanı nasıl kullanacakları konusunda bilgi edineceklerdir.

Tıptaki önlisans derecesi, oldukça uzmanlaşmış, iyi ücretli ve ödüllendirici bir alanda teknik beceriler geliştirir. Mezunlar, hastaların hayatlarını iyileştirmek için birlikte çalışan bir ekip üyesi olacaklar. Kazanılan beceriler çok aranır ve dereceye sahip olanlar mezun olduktan hemen sonra istihdam edebilirler.

Bireysel maliyetler değişir. Bir programı seçmeden önce, bir derece elde etmek isteyenlerin, katılımcı okullarla iletişime geçerek, bireysel programların maliyetlerini, odağı ve sürelerini belirleyerek kendi ihtiyaçlarına uygun bir program bulmaları önemlidir.

Tıpta önlisans derecesi ile teşhis veya ultrason teknologunda sonograf uzmanı olarak çalışmaya hak kazanırsınız. Mezuniyet sonrası, genel kapasiteyle çalışma imkânına sahip olursunuz ya da jinekoloji, mamografi, kardiyoloji, müdahale, oftalmoloji gibi daha hedefi belirlenmiş bir alanda uzmanlaşmayı seçebilirsiniz. Teşhis kliniklerinde ve doktor ofislerinde de çeşitli fırsatlar olmasına rağmen, çoğu mezun bir hastanede çalışır.

Programlar, başvuru işlemleri gibi değişir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

1 Sonuçlar Tıp Filter

Solunum bakımı uygulamalı bilim ilişkilendirmek

Trinity College of Nursing & Health Sciences
Uygulamalı Bilimler Önlisans
<
Tam zamanlı
<
75 saat
Ingilizce
Kampüs

Hasta bakımının en zorlu alanlarından biri, solunum terapistlerini sağlık bakımının ön planına yerleştiren kardiyopulmoner bozukluklardır. Trinity Hemşirelik ve Sağlık Bilimle ...

Devamını oku