Aileler ve Bakıcılar için Uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi

Genel

Program açıklaması

Davranışsal zorluklarla bir çocuğu büyütmek uzun bir yolculuktur, ancak yardım yoldadır.

Aileler ve Bakıcılar için Uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi , değişen yaşlarda, zihinsel engelli, otizm spektrum bozukluğu (ASD) veya genel davranış zorlukları yaşayan bireylerin davranışsal zorluklarını yönetme günlük taleplerini karşılayan kişiler için uygundur. Bu programdaki tüm dersler, Uygulamalı Davranış Analizi (ABA) ilkelerine dayanmaktadır.

Bu giriş seviyesi programı, kendi hızınızda çalışmanıza izin veren çevrimiçi ve önceden kaydedilmiş derslerden oluşur. Çevrimiçi kolaylaştırıcı, sorularınızı yanıtlamak, deneyimleri tartışmak veya ders materyallerini netleştirmek için de (e-posta veya konferans yoluyla) kullanılabilir.

Yararları

  • Kendi hızınızda çalışın, her seferinde bir kurs
  • Ağ ve benzer zorlukları olan diğer bakıcılardan bilgi edinin.
  • Kurs boyunca rehberlik edecek eğitimli bir kolaylaştırıcıya erişim

Kimler katılmalıdır?

Her ders, Uygulamalı Davranış Analizi ilkelerine dayanmaktadır ve davranışsal zorluklar ve özel ihtiyaçlara sahip bireylerin aile üyeleri ve bakıcıları için tasarlanmıştır. Ebeveynler ve Bakıcılar, ortaya çıkabilecek sorunları gidermek için eğitimli bir kolaylaştırıcıyla iletişim kurabilecektir.

Dersler

(tüm fiyatlar Kanada Doları cinsindendir)

Davranış 101 - CAIS 9001 *
Bu ders, davranış bozuklukları olan veya otizm spektrumunda olan ebeveynlerin ve bakıcılarının temelleri için bir temel oluşturur ve ana konu hakkında temel bir anlayışa sahip ebeveynler için tasarlanmıştır. Odak, davranışları anlamaya ve davranışların (hem iyi hem de zorlayıcı) niçin gerçekleşeceğine odaklanacaktır. Bu kurs, sonraki kursların herhangi birinde ileri eğitim için ebeveynleri ve bakıcıları hazırlayacaktır. Tartışılan konular, davranışı tanımlamak, davranışların neden oluştuğunu anlamak ve davranışları nasıl ölçüp takip etmeyi içerecektir.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Zorlu Davranışı Azaltma - CAIS 9002
Bu giriş seviyesi kursu, çocuğun zorlayıcı davranışlarını / davranışlarını yönetmekte güçlük çeken ebeveynler ve bakıcılar için tasarlanmıştır. Elbette bakıcılara, çocuklarının neden belirli bir davranışta bulunmaya devam ettiğini ve davranış sıklığını azaltmada yardımcı olabilecek genel stratejileri nasıl anladığını daha iyi anlamaları öğretilecektir.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Yeni Becerileri Öğretmek - CAIS 9003
Bu kurs, çocukları günlük faaliyetlerini yürütmek için mücadele eden ebeveynlere ve bakıcılara yöneliktir ve onlara, özbakım ve kendi kendine yardım becerilerine genel olarak odaklanılarak, kullanılabilecek öğretim stratejilerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu derste ele alınan bilgiler, öğretme için becerilerin nasıl yönetilebileceğini ve çocuğun hangi hedefe ve güçlü / ihtiyaçlara bağlı olarak öğretme yaklaşımının en iyi olacağına nasıl karar verileceğini içermektedir.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Beslenme Zorlukları - CAIS 9004
Bu derste, yemek yeme ve yemek vakti rutinleriyle ilgili zorluklar yaşayan çocukların bakıcıları, bireyselleştirilmiş gözlem ve yansıma yoluyla bu zorlukları daha iyi anlayacaktır. Buna ek olarak, sınırlı bir diyete sahip olan, yemeyi reddeden, beslenmeyi reddeden ya da yıkıcı yemek zamanı davranışlarına karışan çocukların, Uygulamalı Davranış Analizi ilkelerine dayanarak yardımcı olmalarına yönelik pratik stratejiler ve teknikler tartışılacaktır.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Fonksiyonel İletişim Eğitimi - CAIS 9005
Bu ders, çocukları etkili bir şekilde kanıtlanmış ve Uygulamalı Davranış Analizine dayanan genel stratejilerle sınırlı dil becerilerine sahip olan ebeveynler ve bakıcılar sağlar. Bu stratejiler, uygun iletişim becerilerini artırmayı ve istek ve ihtiyaçlarını iletmek için kullanılan uygunsuz davranışları azaltmayı amaçlayacaktır.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Tuvalet Eğitimi - CAIS 9006
Ebeveynler ve bakıcılara, bireysel çocuğun yaşadığı tuvalet eğitimi zorluklarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir çerçeve sağlanacaktır. Ayrıca, tuvalet eğitimi ile ilgili çeşitli yaklaşımlar / teknikler, eleme çizelgeleri, tuvalet eğitimi için hazırlık, olumlu güçlendirme kullanımı ve kazaların nasıl ele alınacağı hakkında bilgilerle birlikte detaylı olarak tartışılacaktır. Ebeveynlerin yaşadığı ortak zorluklar ve bunlara olası pratik çözümler hakkında da bazı tartışmalar olacaktır.
Fiyatı: 69 $ (HST)

Sosyal Beceriler - CAIS 9007
Açıklama yakında geliyor.

Fiyatı: 69 $ (HST)

Cinsellik - CAIS 9008
Bu ders ergenlik ve cinsel gelişimden cinsel eğitim programlarına yönelik kılavuzlara ve cinsel sınırların korunmasına kadar çeşitli konularda pratik bilgiler ve öneriler sunmaktadır. Derste, katılımcılar, cinsiyet eğitiminin, ASD'li bireylere, sosyal uyumu geliştiren ve uygunsuz cinsel ilişkilerini azaltan uygun davranışlar geliştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğini araştıracaktır.
Fiyatı: 69 $ (HST)

* Diğer tüm derslerden önce davranış 101 alınmalıdır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Our Mission: To develop and deliver innovative, transformative programming for learners of all ages and all backgrounds.

Our Mission: To develop and deliver innovative, transformative programming for learners of all ages and all backgrounds. Daha Az