5 Yıllık DMD (Diş Hekimliği)

Genel

Program açıklaması

Dişçilik programı, lise / lise mezunları için tasarlanmıştır. Program, Polonya tıp yüksek öğretim kurumları için zorunlu ve AB standartlarına uygun şartlara dayanıyor.

Diş Hekimliği Eğitim Merkezi , ÇOK merkezini Avrupa'daki en kaliteli tıp eğitim merkezleri arasında yerleştiren yeni nesil diş hekimliği ve hayalet birimlerle donatılmıştır.

Anatomi, tıbbi kimya, biyoloji, biyofizik, fizyoloji, histoloji ve hücre biyolojisi ve diğerleri gibi preklinik dersler çoğunlukla ilk iki yıl boyunca gerçekleştirilir.

Patomorfoloji, farmakoloji, patofizyoloji, mikrobiyoloji, tıbbi psikoloji gibi paraklinik dersler, çalışmaların ikinci yılından başlayarak gerçekleştirilir.

Klinik kurslar (konservatif diş hekimliği, pediatrik diş hekimliği, endodonti, ortodonti, protez, periodontoloji, oral ve çene-yüz cerrahisi, implantoloji) dişhekimliği programının son dört yılında uygulanmaktadır.

  • Alımı: yılda bir kez Güz
  • Öğretim yılı uzunluğu: Ekim - Haziran
  • Alınan Derece: Lekarz-Dentysta (Diş Hekimliği Doktoru)
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The Medical University of Lodz is the largest public medical university in Poland. Its mission is focused on educating students in medicine, dentistry, pharmacy, nursing as well as in other medicine-r ... Devamını oku

The Medical University of Lodz is the largest public medical university in Poland. Its mission is focused on educating students in medicine, dentistry, pharmacy, nursing as well as in other medicine-related disciplines; educating research staff (Ph.D. programs); conducting research and scientific activity; developing postgraduate programs offer. Daha Az