İlaçlar, Biyoloji ve Tıbbi Cihazlar ile İlgili Düzenleyici İlişkilerde Bilim Ustası

Genel

Program açıklaması

Bu, Kanada'nın düzenleyici işlerde tek yüksek lisans derecesi olup, geliştirme ve ticarileştirmeye odaklanmıştır.
ilaçlar, biyolojik ve tıbbi cihaz ürünleri.

Programımızın anahtar farklılaştırıcıları:

 • Altı benzersiz konsantrasyon: Operasyonel Düzenleyici İşler, Stratejik Düzenleyici İşler, Klinik Araştırma Düzenleyici İşler, Uluslararası Düzenleyici İşler, Düzenleyici Uygunluk veya Genel Düzenleyici İşler.
 • İhtiyaçlarınızı karşılayan öğrenme formatını seçin (çevrimiçi ve sınıf içi talimatları birleştiren% 100 çevrimiçi veya esnek karma format).
 • Deneyimsel öğrenme: Mevcut işvereninizde saha içi araştırmalar, kapak projeleri, ortak çalışma fırsatları veya bütüncül öğrenme deneyimi aracılığıyla uygulamalı deneyim kazanın.

Profesyonel Çalışmalar Koleji'ne kabuller yuvarlanma esasına göre çalışır, bu da başvuruların alındıklarında gözden geçirildiği ve akademik yıl boyunca birden fazla giriş olduğu anlamına gelir. Her biri için son başvuru tarihi ile birlikte gelecek akademik dönemler için aşağıya bakınız.

Neden Düzenleyici İşler?

Uyuşturucu, Biyoloji ve Tıbbi Cihazlar için Düzenleyici İşlerde Bilim Ustası programı, bilim ve tıp alanında en son ürünleri geliştiren ve geliştiren şirketler için düzenleyici süreci yönetme konusunda yüksek nitelikli mezunlar üretmek için tasarlanmıştır.

Sürekli değişen yasalar ve düzenlemeler, şirketlerin tıbbi ürünleri pazara etkin bir şekilde getirmelerine yardımcı olabilecek yasal işler için profesyonelleri zorlamaktadır. Sizi düzenleme faaliyetlerini etkin bir şekilde yönetmeye hazırlamak için, Northeastern Üniversitesi Profesyonel Çalışmalar Koleji, Uyuşturucular, Biyoloji ve Tıbbi Cihazlar için Düzenleyici İlişkilerde çevrimiçi Bilim Ustası sunmaktadır. Bu eşsiz lisans derecesi, mevcut düzenlemeler hakkındaki bilgilerinizi ve bunların ilaç, biyolojik ve tıbbi cihaz ürünlerinin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesindeki pratik uygulamalarını derinleştirmek için tasarlanmıştır.

Bu program içindeki düzenleyici işler kursları, düzenleme sürecini etkin bir şekilde yönetmek için ihtiyaç duyduğunuz entegre bilgi ve geniş perspektifleri sağlayacaktır. Keşifden ticarileşmeye kadar, bu düzenleyici işler yüksek lisans derecesi, hem ABD'de hem de dünya çapında bir tıbbi ürünü pazara getirmek için gereken adımları kapsayacaktır. Tamamen çevrimiçi olarak sunulan lisansüstü dersler, düzenleyici işlerde tüm aşamaları ve süreçleri etkileyen kritik düzenleyici sorunları ele alır.

Northeastern'ın Uyuşturucu, Biyoloji ve Tıbbi Cihazlar için Düzenleyici İşler Yüksek Lisansı, öğrencilere kariyer hedeflerini, işletme ve stratejik düzenleyici işler, klinik düzenleyici işler ve düzenleyici uyumluluk gibi - düzenleyici işler alanlarında yerine getirme fırsatı sunar. Bütün disiplini kapsayan 8 eşsiz konsantrasyondan biri. Konsantrasyon teklifleri şunları içerir:

 • Klinik Araştırma Düzenleyici İşler
 • Genel Düzenleyici İşler
 • Uluslararası Düzenleyici İşler
 • Operasyonel Düzenleyici İşler
 • Stratejik Mevzuat İşleri
 • Tıbbi Cihaz Düzenleme İşleri
 • Kalite Güvencesi ve Uyum
 • Klinik olmayan Biyomedikal Ürün Yönetmeliği127338_pexels-photo-288477.jpeg Energepic / Pexels

Program Hedefi

 • Şirketlerin giderek daha karmaşık bir düzenleyici ortamda gezinmesine yardımcı olmak için gereken temel bilgi ve becerileri kazanın.
 • Tıbbi ürün geliştirme, ilaç satışları, stratejik pazarlama ve klinik araştırmalar dahil olmak üzere çeşitli alanlarda çalışmak için gerekli temeli edinin.
 • İlaç geliştirme ve düzenleyici sürecin her aşamasını inceleyin.
 • İlaçların, biyolojik maddelerin ve tıbbi cihazların geliştirilmesini, üretilmesini ve ticari dağıtımını düzenleyen yasaları anlayın.
 • Gelişen gelişmelerin ve trendlerin tıbbi cihaz düzenlemelerini nasıl şekillendirdiğini analiz edin.

Kabul Koşulları

1. Online başvuru
2. Amaç bildirimi (500-1000 kelime)
3. Profesyonel özgeçmiş
4. Resmi olmayan lisans transkriptleri
5. İki tavsiye mektubu
6. İngilizce Dil Yeterlilik Kanıtı: İngilizce'nin ana dili olmayan öğrenciler aşağıdakilerden birini sunmalıdır:

 • ABD'de akredite bir kolej veya üniversiteden resmi lisans transkript, derece görüşme ve tarihi belirten
 • TOEFL, IELTS, Pearson (PTE) veya NU Küresel Sınav puanları

Lütfen Dikkat: Bu program, 28 Ekim 2015 - 27 Ekim 2020 tarihleri arasında Eğitim, Kolejler ve Üniversiteler Bakanlığının yazılı izni ile sunulmaktadır. Aday öğrenciler, programın ve derecenin, İhtiyaçlarına uygun olması (örneğin, potansiyel işverenlere, profesyonel lisans kuruluşlarına veya diğer eğitim kurumlarına kabul edilebilir).

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Founded in 1898, Northeastern is a top 50 global research university and the recognized leader in experiential learning, anchored in the world’s largest and most innovative cooperative education progr ... Devamını oku

Founded in 1898, Northeastern is a top 50 global research university and the recognized leader in experiential learning, anchored in the world’s largest and most innovative cooperative education program. We integrate classroom studies with opportunities for professional work, research, service, and global learning in 128 countries. Daha Az
Toronto , Vancouver + 1 Daha fazla Daha az