Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 68 Sağlık hizmeti programlar içinde Üreme Tıbbı 2023

68 Sağlık hizmeti programlar içinde Üreme Tıbbı 2023

overview

Üreme Tıbbı Nedir?
Üreme tıbbı, insan üremesi ile üreme bozukluklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Hem erkek hem de dişi üreme sistemlerini içerir. Üreme tıbbı, kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, menopoz ve daha fazlasını içeren çok çeşitli durumları kapsar.

Üreme Tıbbı derecesi ile ne yapabilirim?
Üreme tıbbında bir derece doğurganlık doktoru, üreme endokrinologu veya OB/GYN olarak bir kariyere yol açabilir. Doğurganlık tedavilerini iyileştirmenin veya üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmenin yollarını inceleyen bir araştırma laboratuvarında da çalışabilirsiniz. Ek olarak, üreme sağlığı sorunları hakkında farkındalık yaratmak ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmek için çalışan bir halk sağlığı savunucusu olabilir veya bireyler için üreme danışmanlığı hizmetlerine odaklanabilirsiniz.

Üreme Tıbbı okumak neden önemlidir?
Üreme tıbbını incelemenin önemli olmasının birkaç nedeni vardır. Birincisi, kısırlığı daha iyi anlamamıza ve tedavi etmemize yardımcı olabilir. Ayrıca üreme bozuklukları için yeni tedaviler geliştirmemize ve mevcut tedavileri iyileştirmemize yardımcı olabilir. Ek olarak üreme tıbbı, cinsel sağlık sorunları hakkında farkındalık yaratmamıza ve cinsel sağlık eğitimini teşvik etmemize yardımcı olabilir. Üreme sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak, insanların daha sağlıklı gebelikler ve doğumlar geçirmelerine yardımcı olabilir ve üreme sağlığı sorunlarının görülme sıklığını azaltabiliriz.

Üreme Tıbbı dereceleri nelerdir?
Üreme tıbbında bir dizi farklı derece mevcuttur. Üreme tıbbı veya OBG/YN konusunda uzmanlaşmış bir tıp derecesi veya üreme biyolojik araştırmalarında doktora yapabilirsiniz. Özellikle doğurganlık danışmanlığında da dereceler vardır. Bu derecelerin her biri size üreme tıbbı alanında çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri sağlayacaktır.

Üreme Tıbbı derecem sırasında ne çalışacağım?
Üreme tıbbı dereceniz boyunca, üreme sistemi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceksiniz. Bu, anatomi ve fizyoloji, doğurganlık ve kısırlık, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, doğum kontrolü, menarş ve menopoz ve daha fazlasını içerecektir. Ayrıca, sahada etkili bir şekilde araştırma yapabilmeniz için araştırma yöntemleri ve istatistikler hakkında bilgi edineceksiniz. Ek olarak, üreme sağlığının sosyal ve duygusal yönlerini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek psikoloji veya sosyoloji gibi konularda seçmeli dersler alma fırsatına sahip olacaksınız.

read_more

filters

  • Sağlık Hizmeti
  • Üreme Tıbbı
fields_of_study
  • Sağlık Hizmeti (68)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format