Medical University of the Americas (MUA)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden MUA

Amerika Tıp Üniversitesi, 20 yılı aşkın bir süre önce, öğrencilerin küçük sınıflarda bire bir eğitimle en iyi tıbbın öğretildiğine inanan ve ABD ve Kanada tıbbına eşit düzeyde eğitim sağlama taahhüdü ile bir eğitim felsefesi üzerine kurulmuştur. okullar.

Bugün MUA, bu kurucu ilkelere bağlı kalmaya devam ediyor ve onu uluslararası tıp okulları arasında lider yapan akademik mükemmellik ve mezuniyet başarısı ile ün kazandı.

İşte birçok doktorun MUA'ya başlamasının birkaç nedeni:

 • Anahtar ABD Onayları: MUA, New York, California ve Florida'nın önemli eyaletlerinden onaylara sahip yalnızca bir avuç uluslararası tıp okulundan biridir. Bu, MUA öğrencilerinin, tıp fakültelerinin 3. ve 4. yıllarında, aksi takdirde erişemeyecekleri yüksek kaliteli klinik rotasyonlara ve ayrıca New York ve California durumunda aranan ikamet ve lisanslara erişime sahip oldukları anlamına gelir. sırasıyla. Toplu olarak, bu onaylar aynı zamanda gerekli lisanslama sınavlarını tamamlayan MUA mezunlarını 50 ABD eyaletinin tümünde ve Kanada'da uygulamaya uygun hale getirir.
 • İkamet Yerleşimleri: MUA öğrencileri, ABD ve Kanada'daki tüm tıbbi uzmanlık alanlarında rekabetçi programlarda ikamet izni alırlar. MUA mezunlarının çoğu ikametlerinde mükemmeldir, Baş Asistan olur ve birçoğu ikamet ettikten sonra Burs fırsatlarını takip eder. 2001 yılından bu yana, ikamet etmek isteyen MUA mezunlarının% 88'i ABD ve Kanada'daki programlarda pozisyon aldı.
 • ABD Federal Mali Yardımına Erişim: MUA, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından ABD Federal Mali Yardım programlarına katılmak üzere onaylanmış seçkin bir uluslararası tıp fakültesi grubudur.
 • Entegre, Sistem Temelli Müfredat: MUA'nın akademik programı, en iyi ABD tıp okullarında kullanılan entegre, sistem tabanlı yaklaşıma dayanmaktadır. Çeşitli öğrenme fırsatları arasında etkileşimli dersler, küçük grup çalışma oturumları, bireysel ve grup sunumları, ekip tabanlı öğrenme ve standart hastalarla simülasyonlar bulunur. Ek olarak, programımız büyük uluslararası okullarda bulamayacağınız öğrenme deneyimleri sunar. Örneğin, MUA'nın birinci dönem anatomi dersi, birçok ABD tıp fakültesinde olduğu gibi kadavraların diseksiyonunu içerir ve size daha büyük okullarda alamayacağınız erken uygulamalı eğitimi verir. Ayrıca MUA, bilimsel kanıtları değerlendirmek ve asimile etmek ve bilginizi sürekli olarak genişletmek için tıp kariyeriniz boyunca ihtiyaç duyacağınız kritik analitik becerileri öğreten özel bir araştırma modülü sunar.
 • USMLE Başarısı: MUA öğrencileri, ABD'nin en iyi tıp okulları ile aynı seviyede, kritik öneme sahip USMLE Adım 1 sınavında% 95 ilk kez geçme oranına sahiptir.
 • Klinik Rotasyonlar: MUA, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki ACGME onaylı eğitim hastanelerinde kapsamlı bir klinik programa sahiptir ve en iyi ikametgahı elde etmek için gerekli olan temel bilgileri ve geniş tabanlı deneyimi sağlar.
 • Fakültemiz: Tüm MUA öğretim üyeleri, kendi uzmanlık alanlarında lisansüstü eğitimin yanı sıra öğretim ve araştırmada kanıtlanmış deneyime sahip akademik alanlarında ileri bir tıp veya doktora derecesine (MD, MBBS, Ph.D.) sahiptir.
 • Sınıf Büyüklüğü: MUA'nın eğitim felsefesinin özünde, önemli öğrenci-öğretmen etkileşimi ile küçük sınıf boyutlarının öğrenci deneyimi için temel olduğu inancı vardır. Bu, MUA öğrencilerinin temel bilimlerde bire bir ilgiyi ve ihtiyaç duydukları klinik rotasyonları sırasında sürekli desteği aldıkları anlamına gelir. Bu, daha büyük tıp okullarının sunamayacağı kritik bir avantajdır.
 • Kanadalı Öğrenciler: Kanadalılar MUA'da gelen her sınıfın büyük bir bölümünü oluşturur. MUA, mezunlarını Kanada ve ABD'de ikametlere yerleştirme konusunda çok güçlü bir geçmişe sahiptir.
 • Kampüs: Güzel Nevis adasında bulunan MUA'nın 10 dönümlük kampüsünde modern sınıflar (özel bir kampüs içi test merkezi dahil), tam donanımlı laboratuvarlar, geniş bir kütüphane ve öğrencilerin erken yaşlarda klinik deneyim kazanabilecekleri bir ada hastanesi bulunmaktadır. temel bilimler çalışması. Sınıfın dışında, öğrenciler iyi döşenmiş yatakhanelerin ve spor tesislerinin yanı sıra haftalık taze ürün pazarı ve Nevis'in meşhur muhteşem plajları da dahil olmak üzere Nevis ada yaşamının tüm olanaklarının tadını çıkarırlar.

"Başarılı olmanızı istiyorlar ve bu konuda en çok sevdiğim şey bu. MUA olmasaydı bugün olduğum yerde olmazdım."

—Andy Truong, MD

MUA'nın Akreditasyonları ve Onayları

Amerika Tıp Üniversitesi, tamamen onaylanmış bir tıp okuludur.

Akreditasyon

Amerika Tıp Üniversitesi'nin MD programı, Nevis'in akreditasyon kurumu olan Tıp Kolejleri Akreditasyon Komisyonu (ACCM) tarafından akredite edilmiştir. Üniversite ayrıca St. Kitts ve Nevis Akreditasyon Kurulu tarafından da akredite edilmiştir.

ABD Tıp Fakültesi Gereksinimleriyle Karşılaştırılabilirlik

Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanlığı, Ulusal Yabancı Tıp Eğitimi ve Akreditasyon Komitesi (NCFMEA) aracılığıyla, ülkelerin tıp okullarını akredite etmek için kullandıkları standartları gözden geçirir. NCFMEA, ACCM tarafından MUA'nın tıbbi programını akredite etmek için kullanılan akreditasyon standartlarının, Amerika Birleşik Devletleri'nde MD veren tıbbi programları akredite eden akreditasyon kuruluşu olan Tıp Eğitimi İrtibat Komitesi (LCME) tarafından kullanılanlarla karşılaştırılabilir olduğunu belirlemiştir.

ABD Federal Kredileri için Onaylandı

Amerika Tıp Üniversitesi, ABD Federal Öğrenci Yardımı programlarına katılmak için onaylanmış seçkin uluslararası tıp okullarından biridir.

New York, California ve Florida tarafından onaylandı

Amerika Tıp Üniversitesi, New York, California ve Florida'nın önemli eyaletlerinde onayları olan birkaç uluslararası tıp fakültesinden biridir. Bu eyaletler, kendi eyaletlerindeki katiplik fırsatlarına erişim vermeden önce kurumsal inceleme ve onayı zorunlu kılar. Amerika Tıp Üniversitesi'nin gerekli lisans sınavlarını başarıyla tamamlayan öğrencileri Kanada, Porto Riko ve ABD'nin 50 eyaletinin tamamında tıp pratiği yapabilirler. Spesifik olarak, aşağıdaki kurumlar Amerika Tıp Üniversitesini onayladı, tanıdı veya lisans verdi:

 • New York Eyalet Eğitim Departmanı tarafından onaylandı: Stajyerlik fırsatlarına ek olarak, New York onayı eyaletteki ikametlere erişim sağlar.
 • Kaliforniya Tıp Kurulu tarafından tanınan: Ruhsat için de tanınma gereklidir. Ek olarak, diğer eyaletler, lisans verme amacıyla Kaliforniya'nın tanınmasını takip eder.
 • Florida Eğitim Bakanlığı Bağımsız Eğitim Komisyonu tarafından lisans verilmiştir

Başarı Kaydı

1998 yılında kuruluşundan bu yana, Amerika Tıp Üniversitesi, 1.000'den fazla mezun, lisans sınavlarında mükemmel performans ve en iyi ikamet pozisyonlarını kazanma geçmişiyle istikrarlı bir başarı geçmişine sahiptir. MUA, New York Eyalet Eğitim Departmanı, California Tıp Kurulu ve Florida Eğitim Departmanı Bağımsız Eğitim Komisyonu dahil olmak üzere önemli lisans otoriteleri tarafından tanınmıştır.

MUA öğrencileri, ABD ve Kanada'daki ünlü eğitim hastanelerinde ve önde gelen tıp merkezlerinde neredeyse tüm tıp uzmanlık ve alt uzmanlık alanlarında ikamet randevuları almışlardır. Tipik bir yılda, öğrencilerimizin yarısından fazlası Aile Hekimliği dışındaki alanlarda ikamet etmektedir. Önemli bir kısmı Baş Sakin olarak seçilir ve birçoğu ikametlerini takiben Burs (alt uzmanlık) eğitimi alır.

MUA öğrencilerinin ikamet edindikleri son lisansüstü programlardan bazılarının bir örneği:

 • Albert Einstein (Nöroloji)
 • Case Western Reserve (Acil Tıp)
 • Cleveland Clinic Sağlık Sistemi - Fairview Hastanesi (Cerrahi)
 • Duke Üniversitesi (Psikiyatri)
 • Louisiana Eyalet Üniversitesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum)
 • Mayo Lisansüstü Tıp Eğitimi Okulu, St. Cloud, MN (Aile Hekimliği)
 • Michigan Eyalet Üniversitesi (Aile Hekimliği)
 • New York Tıp Fakültesi (Cerrahi)
 • Queen's Üniversitesi (Pediatri)
 • St. Vincent's Tıp Merkezi - Connecticut (Tanısal Radyoloji)
 • Tulane (Nöroloji)
 • Arizona Üniversitesi (Dahiliye)
 • Florida Üniversitesi (Patoloji, Pediatri)
 • Nevada Üniversitesi (Cerrahi)
 • Kuzey Carolina Üniversitesi (Anesteziyoloji)
 • Pennsylvania Üniversitesi (Anesteziyoloji)
 • Saskatchewan Üniversitesi (Cerrahi)
 • Tennessee Üniversitesi (Üroloji)
 • Toronto Üniversitesi (Nöroşirürji)

Ek olarak, birçok MUA mezununun ABD ve Kanada'da Aile ve İç Hastalıkları alanında ikametgahları vardır.

"Georgia'daki evimdeki ilk tercihimle eşleştirmek hayatımın en önemli noktasıydı ve hepsi bu, çünkü MUA benim için oradaydı."

—Emily Kurokawa, MD

Olağanüstü Değer

Amerika Tıp Üniversitesi, tıp eğitimini olabildiğince uygun maliyetli hale getirmeye her zaman kendini adamıştır.

MUA'nın öğrenim ve ücretleri, Kademe 1 uluslararası tıp okullarının en düşük olanıdır. Aslında, bazı durumlarda, diğer okullardaki öğrenim ve harçlar MUA'nın neredeyse iki katı olabilir. Bu düşük öğrenim ücretinin sağladığı finansal esneklik sayesinde, öğrencilerimiz eğitimlerini diğer tıp fakültelerindeki öğrencilere göre çok daha az borçlulukla tamamlayabilmekte ve bir doktor olarak ödüllendirici bir kariyere daha kolay geçebilmektedir.

MUA'nın Klinik Farkı

MUA, diğer uluslararası tıp fakülteleri gibi, öğrencilerin hasta notlarını düzenlemesine, kendi kendini değerlendirmesine ve klinik rotasyonlarının diğer unsurlarını yönetmesine yardımcı olacak eksiksiz araçlar sunar. Bununla birlikte, MUA'nın klinik programını diğerlerinden ayıran şey, MUA'nın öğretim üyeleri tarafından bir öğrencinin klinik rotasyonlarının her aşamasında sağlanan kişiselleştirilmiş, uygulamalı destektir.

Küçük boyutlu. Büyük Destek.

MUA'nın küçük sınıf boyutu, kişiselleştirilmiş öğrenmeye verdiğimiz önemle birleştiğinde, klinik rotasyonlarınız sırasında daha büyük okullar tarafından eşleştirilemeyen bir düzeyde destek ve rehberlik alacağınız anlamına gelir - özellikle sınıfları üç ve dört kat daha büyük olanlar MUA'lar.

Klinik rotasyonlarınızın her adımında, MUA fakültesi ilerlemenizi izlemek için ilgilenen doktorlarınız ve hocalarınızla iletişim halinde olacaktır. Günlüklerinizi ve vaka çalışmanızı kişisel olarak gözden geçirecekler ve beklendiği gibi ilerlediğinizden emin olmak için düzenli değerlendirmeler yapacaklar.

Ve değilseniz, sizi tekrar yolunuza yönlendirmek için sizinle ve hocalarınızla birlikte çalışacaklar.

Klinik, Profesyonel ve Kişisel

MUA'nın amacı sadece her öğrencinin klinik deneyimini en üst düzeye çıkarmasını sağlamak değil, aynı zamanda kariyer planlaması ve kişisel gelişimine odaklanmaktır. Ek olarak, MUA, barınma ve planlama gibi klinik rotasyonlarla gelen sıradan ancak hayati idari ayrıntılar üzerinde öğrencilerle birlikte çalışır.

Sonuç, MUA ekibinin arkasında olduğunu bilerek, MUA öğrencilerinin eğitimlerinin bu kritik aşamasında tamamen klinik, profesyonel ve kişisel gelişimlerine odaklanabilmeleridir.

Bu, öğrencilerin Temel Bilimler'den geçtikten sonra genellikle kendi başlarına kaldıkları diğer okullardaki deneyimlerden çok uzaktır.

Özel Olarak Seçilmiş Programlar - Bekleme Yok

MUA'nın kapsamlı klinik ağı, klinik rotasyonlar için bekleme süresi olmamasını sağlar.

Aynı anda yüzlerce öğrenciyi yerleştirmek zorunda kalmadan MUA, öğrencileri için seçtiği klinik yerler konusunda daha seçicidir.

Bu yerlerde, öğrenciler klinik tıbbın daha ince noktalarına dalma fırsatına sahip olurlar ve klinik fakülte ve dekanların rehberliği ve gözetimi altında önemli uygulamalı eğitim alırlar.

Harika Konutların Anahtarı

MUA'nın gözetimi ile birleştirilen hem çekirdek hem de seçmeli her klinik rotasyonda aşamalı olarak kazanılan kapsamlı deneyim, her öğrenciyi kurul sınavlarına, USMLE Adım II CK / CS'ye hazırlar ve sonuçta bir asistan ve bir doktor olarak ikamet ve başarıya başarılı bir şekilde yerleştirilir.

En önemlisi, MUA öğrencilere, arzu edilen bir ikamet pozisyonu kazanmak için gereken tüm adımları açıkça tanımlayan kapsamlı bir "İkamete Giden Yol" planı sunar. MUA'nın klinik fakültesi, öğrencileri sürecin her adımına hazırlamak, II. Adım sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olmak, potansiyel ikamet fırsatlarını belirlemek ve hatta sahte ikamet görüşmeleri yapmak için öğrencilerle bireysel olarak çalışır.

Amacımız, MUA öğrencilerinin istedikleri ikametgahı elde etmek için ihtiyaç duydukları eğitimi, gelişimi ve desteği almalarını ve nihayetinde pratisyen bir klinisyen olarak başarılı olmalarını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapmaktır.

"Beni gerçekten etkileyen şey eğitimin klinik kısmına geldiğimde ... rotasyon noktaları size muazzam fırsatlar sunuyor."

- Henry Nguyen

MUA'da Öğrenci Hayatı

MUA'daki zamanınızın odak noktası sınıfların, laboratuarların ve çalışmaların olacağı doğru - ancak tıp fakültesinde bundan daha fazlası var, özellikle burada.

Topluma verdiğimiz önem ve refakatsiz tüm öğrencilerin ilk dönemlerini ortak yurtlarda geçirmeleri gerekliliğiyle başlar. Tıp fakültesine geçiş yaparken bu sadece hayatı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda sınıf arkadaşlarınız arasında MUA'da ve ötesinde yıllar boyunca sürecek bir dostluk duygusu oluşturmanıza yardımcı olur.

Ve sonra hayatınızın iki yılını güzel ve tarihi Nevis adasında geçirmenin inanılmaz macerası var - kendinizi yeni bir kültüre ve bir daha asla sahip olamayacağınız farklı bir yaşam tarzına kaptırma fırsatı.

Yani evet, MUA'ya geldiğinizde çok çalışacaksınız. Ama sadece eşsiz bir tıp eğitimiyle değil, iyi arkadaşlarla ve ömür boyu hatıralarla ayrılacaksın.

Neden MUA'yı Seçmelisiniz

ABD veya Kanada'da Uygulama: MUA'nın New York, California ve Florida eyaletleri tarafından onaylanması sayesinde MUA mezunları, 50 eyaletin tamamında ve Kanada eyaletlerinde pratik yapmaya hak kazanırlar.

İkamet yerleştirmeleri: Mezunlar, hem ABD hem de Kanada'daki rekabetçi programlarda ikamet hakkı kazanır

ABD Federal Mali Yardımına Erişim: ABD Eğitim Bakanlığı tarafından ABD Federal Mali Yardım programlarına katılmak için onaylanmıştır

Entegre sistem tabanlı müfredat: Standartlaştırılmış hastalarla etkileşimli dersler, küçük grup çalışma oturumları ve simülasyonların bir karışımıyla öğrenin

USMLE başarısı: 2015 ve 2019 arasında USMLE 1. Adım Sınavında ortalama% 95 ilk kez geçiş oranı

Klinik rotasyonlar: ABD ve Kanada'daki sertifikalı eğitim hastanelerinde klinik programlara erişim

Fakültemiz: Tüm öğretim üyelerimiz kendi akademik alanlarında ileri veya doktora tıp diplomasına sahiptir.

Sınıf büyüklüğü: Öğrenci-öğretmen etkileşimini teşvik etmek için küçük sınıf boyutları

Kampüs konumu: Karayipler'deki güzel Nevis adasında eğitim alın

Konumlar

Charlestown

Address
Medical University of the Americas
Charlestown, Saint Paul Charlestown Parish, St. Kitts ve Nevis

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin