Kursk State Medical University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bölgede Birincisi, Rusya'da Lider, Dünyada Tanındı

Kursk State Medical University ( KSMU ) Rusya'nın önde gelen tıp eğitim kurumlarından biridir. Otuz yılı aşkın süredir 40 binden fazla doktor, eczacı ve diğer sağlık uzmanı eğitilmiştir.

Üniversitenin faaliyetleri, yükseköğretimdeki kalite güvencesi Avrupa Birliği'nin kalite, yönetim ve direktiflerinde devlet standartlarının ve uluslararası standartların gereklerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Bağımsız Kamu Konseyi “Avrupa Kalite”, KSMU En İyi Rus üniversiteleri arasında sıraladı. KSMU , yıllık olarak, Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Bakanlığı'nın izleme sonuçlarından yansıyan verimliliğini kanıtlamaktadır. Üniversitenin Rusça ve uluslararası derecelerinde yüksek dereceler elde etti; Avrupa Bilimsel ve Endüstri Kurulu, Uluslararası Sıralaması ARES, Derecelendirme Ajansı RAEX (Uzman RA), Ulusal Üniversite Sıralaması ve diğerleri tarafından yürütülen Yuvarlak Üniversite Sıralaması (RUR).

KSMU , 2016 yılından bu yana üç akademik tıp kümesinin bir parçası olarak aktif olarak çalışmaktadır: Batı Avrupa, Stomatoloji ve Chemicopharmaceutical.

Bugün, üniversitede on bin bin (19000) kişi eğitim görmektedir: yedi bin (7000) öğrenci yüksek öğrenim görmekte, yaklaşık dokuz yüz (900) öğrenci - orta dereceli mesleki eğitim, 600'den fazla yerleşik ve yüksek lisans, on binden fazla (10000) Halk sağlığı ve yüksek öğrenim uzmanları. Ortaokulda öğretilen yüksek öğretimin başlıca özellikleri arasında; Genel Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Ekonomi, Yönetim, Sosyal Hizmet ve Biyoteknoloji.

KSMU modern ekipmanlarla donatılmış dokuz (9) eğitim binası / kampüsü bulunmaktadır. Yüksek ve Sürekli Mesleki Eğitim Uzmanlık Alanında Eğitim, oniki (12) üniversite (altmış beş (65) bölüm dahil olmak üzere) gerçekleştirilmektedir. Tıbbi kuruluşlar bazında bulunan klinik bölümler. KSMU Medico-Pharmaceutical College ikincil mesleki eğitim programlarının gerçekleştirilmesini gerçekleştirir. Eğitim süreci ve akademik araştırma çalışmalarında 132 doktor ve 408 Bilim Adayı yer almaktadır.

Nitelikli personelin sağlık hizmeti sunumu ile ilgili mevcut sorunların çözümlenmesi, sağlık kurumlarında personel sıkıntısının ve dengesizliğin ortadan kaldırılması, birinci basamak sağlık hizmeti verilmesi, üniversitenin; Sağlık profesyonellerinin sürekli eğitim sisteminin uygulanması ve özellikle interaktif eğitim modülleri ve uzmanların akreditasyonu oluşturma zemininde.

84074_KSMU01.jpg

Anahtar nokta, yaşam boyu mesleki bilgi ve becerilerin sürekli iyileştirilmesidir, sürekli mesleki gelişim ve sağlık profesyonellerinin yeterliliğinin arttırılması, yüksek öğrenim programlarının gerçekleştirilmesine, ikamet programlarına, profesyonel yeniden eğitim ve mesleki gelişim programlarına verilir.

KSMU eğitim 35 uzmanlık, 350 profesyonel mesleki eğitim ve mesleki gelişim programlarında yürütülmektedir. Üniversitenin internet sitesinde bir “Sürekli tıp eğitimi” portalı var. 2017 ve 2018'de, Rusya Federasyonu'nun 20 bölgesinden eğitim almak için bize gelen 794 KSMU mezunu eğitilmiştir. Tüm bunlar, birinci sınıf uzmanların “Genel yerel doktor” ve “Genel pediatri hekimi” meslek standartlarına karşı akreditasyon sürecini başarıyla geçmiştir.

Üniversitede simülasyon eğitimi gelişiyor. I-VI gerçekçi seviye ile 13 laboratuvar ile donatılmış Akreditasyon Merkezi ve Simülasyon Eğitimi.

Üniversitenin faaliyetinin ayrılmaz bir parçası olan akademik araştırma çalışması, tıp, bilim, öğretim kadrosunun eğitimi ve temel teorik ve klinik biyomedikal problemlerde temel ve uygulamalı araştırmaların yürütülmesini amaçlamaktadır.

Önde gelen bilimsel projeler, KSMU deneysel-biyolojik kliniklerine ve dört araştırma enstitüsüne dayanarak geliştirilmiştir: genetik ve moleküler epidemiyoloji araştırma enstitüsü, deney tıbbı araştırma enstitüsü, genel patoloji araştırma enstitüsü, modern ekipmanla tamamlanan fizyoloji araştırma enstitüsü . Genetik ve moleküler epidemiyoloji araştırma enstitüsünün fonu içinde farklı hastalıklara sahip 10000'den fazla hastadan elde edilen biyolojik banka örnekleri (kan, DNA, doku).

Rusya ve yabancı ülkelerin eğitim ve bilimsel örgütleri ile işbirliği kapsamında, dünya çapında bilimsel araştırma yapmak için bir fırsat verir.

KSMU düzenli olarak tıp, eczacılık, psikoloji, tıp eğitiminde pedagojik teknolojilerin hayata geçirilmesi konularında güncel Rus ve uluslararası konferansları başlatır ve düzenler.

Üniversite, uluslararası işbirliğinin bilimsel bileşenine büyük önem verdi: Avusturya, Kıbrıs, Polonya, Moldova, Beyaz Rusya ve diğerlerinin eğitim, bilim ve tıp kurumları ile uluslararası bilimsel araştırma programlarında bölümlerin başarısı.

KSMU , yüksek bir uluslararası itibara sahip olan üniversitenin durumunu düzenli olarak doğrular. Uluslararası işbirliğinin ana alanları, eğitim hizmetlerinin ihracatı, öğrencilerin akademik hareketliliğinin geliştirilmesi ve akademik personelin geliştirilmesi, üniversitenin yurtdışındaki eğitim programlarının akreditasyonu, KSMU eğitim hizmetlerinin küresel pazarındaki imaj mükemmelliği ve KSMU . Üniversite 50 eğitim, bilimsel organizasyon ve tıbbi kliniklerle işbirliği yapmaktadır.

KSMU eğitim programları 15 yabancı ülkede akredite edilmiştir. Üniversite, Rusya'da Malezya'da (Kuala Lumpur) temsilciliği açan ilk şirkettir.

84076_47581_Screen_Shot_2016-07-28_at_17.19.26.png

Bugün, dünyanın 47 ülkesinden yaklaşık 2600 yabancı öğrenci KSMU eğitim KSMU . Yabancı öğrenci sayısı öğrenci nüfusunun toplamında% 30'u geçmektedir.

KSMU , Uluslararası Üniversiteler Birliği, Rus-Çin Tıp Üniversiteleri Birliği ve Uluslararası Avrupa Stomatoloji Eğitimi Derneği üyesidir.

Farklı yabancı öğretmenler ve bilim adamları, üniversitenin eğitim faaliyetine akademik hareketlilik şeklinde katıldılar.

Temmuz 2016'da KSMU Profesörü VA Lazarenko Rektörü, sağlık gelişimi, tıp bilimi ve yıllarca süren vicdanlı çalışmaların tanınmasında Rusya Federasyonu Başkanlık Kararnamesi'nin Dostluk KSMU layık görüldü.

Genel bilgi

 • Kuruluş Yılı: 7 Şubat 1935
 • Kurum türü: Eyalet (Federal Hükümet Bütçesi Sponsoru)
 • Eğitim Dili: Rusça Orta veya İngiliz Ortamı
 • Toplam öğrenci nüfusu: Yaklaşık 19000 Yurttaş, yerli ve yabancı öğrencilerden, lisans ve yüksek lisans mezunlarından oluşmaktadır.
 • Uluslararası Öğrenciler: 47 ülkeden 2600 uluslararası öğrenci
 • Tanınan / Listelenen: WHO, GMC, JPA, MMC ve diğer uluslararası tıbbi kurullar
 • Öğrenim Ücreti: Programın tüm süresi boyunca sabittir.
 • Çalışmanın Süresi: Ön-Üniversite (Ön-Tıbbi) kursu - 7 ila 12 ay, Tıbbi program - 6 yıl, Eczacılık ve Diş Hekimliği programları - 5 yıl, Ekonomi, Yönetim, Sosyal Hizmet ve Biyoteknoloji - 4 yıl.
 • Giriş tarihleri: Eylül / Ekim alımı, Şubat / Mart girişi

Canlı kampüs

Kursk Şehri'nin kalbinde yer alan KSMU , uluslararası öğrenciler için tüm tesisleri yürüme mesafesinde yapmaktadır. KSMU , çalışmak, yeni arkadaşlar edinmek, spor ve kültürel etkinliklere katılmak için harika bir yerdir ya da sadece farklı ve davetkar bir ortamda rahatlayın.

Öğrenci desteği ve hizmetleri

Göçmenlik prosedürlerinden güvenlik konularına kadar, KSMU Yönetimi, KSMU öğrenme ve yaşantı deneyiminizin olabildiğince sorunsuz olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Sağlık Sigortası

Tüm uluslararası öğrencilere Rusya'da geçerli olan yeterli bir sağlık sigortası sağlanacaktır.

Konaklama

Tüm KSMU öğrencilerine KSMU .

Havaalanı Pick Up Hizmeti

Yönetim kadrosundan biri, yeni öğrencileri karşılamak ve onlara KSMU eşlik etmek için Moskova havaalanında olacak.

Üniversite Temsilcisi

Trans Russian Co. KSMU beri KSMU Uluslararası Resmi Temsilcisi.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Kurslar

KSMU , Rusya'da İngilizce Orta seviyede tam tıp eğitimi sunan ilk üniversitedir. İngiliz medyasında KSMU , Ön-Üniversite (Tıp Öncesi) kursu, Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık (MD / lisans) ve Yüksek Lisans eğitiminin alanlarında uzman yetiştirme hakkına sahiptir.

Sıradan Seviye (veya herhangi bir eşdeğer) öğrencisi

KSMU , O-Seviye nitelikleri veya düşük notu olan A-Seviyesi olan öğrencilere PRE-U Vakfı Çalışmaları'nda Birleşik Krallık ödüllü Organı ile birlikte katılan Üniversite Öncesi (tıp öncesi) kursuna kayıt yaparak Lisans programına devam etme fırsatı sunar. Bu kursun süresi 7 ila 12 aydır ve KSMU daha ileri çalışmalara hazırlanır.

İngilizce Hazırlık Öncesi İngilizce dersinde öğrenilecek konu:

 1. Rus Dili
 2. Matematik
 3. Biyoloji
 4. Kimya
 5. Fizik

Ön Seviye Öğrencisi (veya herhangi bir eşdeğer)

A-Level eğitim sertifikası olan adaylar İngilizce, Tıp, Eczacılık veya Diş Hekimliği alanlarında derece alabilirler.

Lütfen KSMU Youtube Kanalı'nı ziyaret edin

https://www.youtube.com/channel/UCY7FEDN3YgCRmYuSznwNoEA/videos

Konumlar

Rusya Çevrimiçi

Address
Kursk State Medical University
C/O Mohammed Chahine
Karl Marx No.3, Main Campus, office 127
Kursk city, index: 305041

Rusya Çevrimiçi, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin