Escola Superior de Enfermagem de Coimbra

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Portekiz'deki en eski ve en büyük hemşirelik okulunda eğitim alın

Escola Superior de Enfermagem de Coimbra - ESEnfC

Escola Superior de Enfermagem de Coimbra (ESEnfC) bir kamu yüksek öğretim kurumu ve hemşirelik disiplininin geliştirilmesi ve onaylanmasında ulusal ve uluslararası bir referanstır.

Portekiz'deki en büyük ve en eski hemşirelik okulu, ulusal ve uluslararası sağlık ve yeni sosyo-demografik ihtiyaçlara ve çokkültürlülüğe yönelik küresel işgücü piyasasının taleplerine yönelik referans yükseköğretim kurumları ile ortaklaşa eğitim vermektedir. yaşam boyu öğrenme, hemşirelik öğrencisi çekmede ilk kişi olmak.

Fakültesinin niteliği, araştırma ve inovasyonu, kütüphaneler, simülasyon merkezleri, lisansüstü ve lisansüstü eğitiminin kalitesi ve hemşirelik araştırması düzeyinde sunduğu koşullar için uluslararası alanda tanınır ve aranır. Portekiz'de, öğrencilerin, öğretmenlerin ve profesörlerin akademik, bilimsel, teknik ve kültürel hareketliliğinde mezun olanların% 30'undan fazlasının yurtdışında bir çalışma süresine sahip olmalarını sağlayan ilk Hemşirelik Okulu.

Tüm mezunlar, Dünya Sağlık Örgütü tarafından İşbirliği Merkezi olarak tanınan bir Kurumun bir parçası olarak toplumdaki uzatma projelerine, araştırma projelerine, inovasyon ve girişimcilik projelerine katılma fırsatına sahiptir.

ESEnfC tarafından eğitilen profesyoneller, sosyalistiklerini, yenilikçiliğini, okul projesine bağlılığını, iş / çalışma memnuniyetini ve yaratıcılıklarına saygı duydukları bir kültüre katkıda bulunan, küresel eğitimlerinin mükemmelliği için sosyal olarak tanınırlar. Eğitim, yenilikçilik ve araştırmanın tüm alanlarında.

Hemşirelikte eğitim teklifi

Mesleki eğitim ve öğretim alanında, ESEnfC, hemşireler için hemşirelik ve devam eden eğitim kursları, en üst düzeyde insan, kültürel, bilimsel ve teknik eğitimi teşvik etmek, ve , alanınızdaki diğer teknisyenler ve sağlık bakım kuruluşları için mesleki eğitim kursları.

Sadece Hemşirelik öğretisini destekleyen bir Kurum olmak, 30'dan fazla ülkeden gelen öğrencilerle birlikte, 2000'den fazla Hemşirelik öğrencisi olan öğrenci nüfusuna sahiptir.

Brezilya'da referans üniversiteler olmak üzere 26 ülkeden olmak üzere 30'dan fazla ülkede 120 üniversite ile anlaşması var. Federal Santa Catarina Üniversitesi ile çift diplomaya izin verir.

konum

Kurum, Öğrenci Şehri olarak da bilinen Coimbra'da yer almaktadır.

ESEnfC üç binaya sahiptir: Mondego Nehri'nin sağ yakasında, Santo António dos Olivais'in mahallesinde bulunan Polo A, Coimbra Üniversitesi Hastanelerine (CHUC - Hastane ve Coimbra Üniversitesi Merkezinin bir parçası olan) çok yakın; São Martinho'nun cemaatinde bulunan Polo B, (nehrin sol kıyısında) Bispo (CHUC Genel Hastanesi) (Covões Hastanesi olarak da bilinir); ve Polo C, aynı zamanda Rua Dr. José Alberto Reis'teki Santo António dos Olivais'in cemaatinde.

Konumlar

Coimbra

Address
Avenida Bissaya Barreto | Apartado 7001
Coimbra, Coimbra Bölgesi, Portekiz

Coimbra

Address
Rua 5 de Outubro | Apartado 7001
Coimbra, Coimbra Bölgesi, Portekiz

Coimbra

Address
Rua Dr. José Alberto Reis | 3000 – 232
Coimbra, Coimbra Bölgesi, Portekiz

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin