University of Rzeszów - 6 Year M.D. Program in English, Faculty of Medicine

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Rzeszów, Polonya'nın güneydoğusundaki yaklaşık 192.000 nüfuslu, büyüyen, hareketli bir şehirdir. Şehrin merkezine 15 dakikalık yürüme mesafesindeki Rzeszow Üniversitesi, 1800'ü Tıp Fakültesi'ne kayıtlı 18.000'in üzerinde tam ve yarı zamanlı öğrencisi bulunan büyük bir devlet üniversitesidir.

Rzeszów Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü Üniversitesi, Tıp Doktoru (MD) derecesine giden 6 yıllık bir program sunmaktadır . Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü eğitim programı, 2 yıllık klinik öncesi ders ve 4 yıllık klinik ders ve uygulamadan oluşan standart 6 yıllık Avrupa MD programına dayanmaktadır ve İngilizce tıp fakültesi tarafından verilmektedir.

6 yıllık MD programı için Başvuru Bilgileri

Anatomi, histoloji ve embriyolojide preklinik ve klinik eğitim, modern anatomi, histoloji, adli tıp ve patomorfoloji laboratuvarları ile donatılmış yeni Morfoloji Bilim binasında yapılmaktadır . Bu modern bina, herhangi bir günde 250 uygulamalı öğrenciyi ağırlayacak şekilde donatılmıştır ve sınıflar 10 ila 15 öğrenci arasında gruplara ayrılmıştır. Klinik eğitim 5 kişilik gruplarda verilmektedir. Morfolojik Bilim Ünitesindeki anatomi laboratuarı, cerrahi aydınlatma , konfokal mikroskopi, adli tıp ihtiyaçları için bilgisayarlı tomografi, sanal anatomik bir masa üzerinde dijital üç boyutlu insan modelleri ve tam donanımlı bir mikroskopi laboratuvarı ile donatılmış prostat masalarıyla donatılmıştır. Her öğrencinin insan organlarının histolojik kaydı olan bir veri bankası kütüphanesine erişimi vardır.

Öğrenciler ayrıca Rzeszów'da ve Tıp Fakültesine bağlı diğer bazı yerel hastanelerde 1 No'lu Klinik İl Hastanesi ve 2 No'lu Klinik İl Hastanesi (Morfolojik Bilim binasının bitişiğindeki 2 No'lu Klinik İl Hastanesi) tarafından da bilgilendirilmektedir. Rzeszów'daki İl Hastanelerinde 6.000'den fazla tıp uzmanı çalışıyor.

Klinik öncesi çalışmanın ilk iki yılında, öğrenciler Anatomi, Histoloji, Embriyoloji ve Sitofizyoloji, Biyokimya, Biyofizik, Tıbbi Psikoloji, Fizyoloji, Moleküler Biyoloji, Parazitoloji, İmmünoloji, Genetik, Hijyen ve Epidemiyoloji, Bilgi Teknolojisi ve Biyoistatistik ile Mikrobiyoloji dersleri alacak , İlk Yardım, Hasta Bakımı, Kamu Sağlığı, Tıbbi Etik, Aile Hekimliği ve Acil Yardım.

Klinik hastane eğitiminde zorunlu yaz stajları genellikle yerel hastanelerimizde ve İtalya ve Almanya gibi Avrupa'daki diğer ülkelerde yapılmaktadır.

3-6 yıl boyunca alınan klinik kurslar arasında Patoloji, Patofizyoloji, Farmakoloji, Toksikoloji, Klinik Genetik, Görüntüleme Tanı, Dermatoloji ve Venereoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Afet Tıbbı, Kulak Burun Boğaz, Mastiküler Organ Hastalığı, İç Hastalıkları, Pediatri, İç Hastalıkları, Cerrahi, Jinekoloji , Laboratuvar Diagnostiği, Nöroloji, Aile Hekimliği, Anesteziyoloji, Acil Tıp, Oftalmoloji, Nükleer Tıp, Pulmonoloji, Transplantoloji, Psikiyatri, Ortopedi, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Onkoloji, Klinik İmmünoloji ve Acil Tıp.

Profesyonel bir tıp fakültesi mezunu olan bir mezun kamu sağlığı ve özel sağlık kurumları, araştırma kurumları ve araştırma-geliştirme merkezlerinin yanı sıra sağlık-öncesi eğitim ile ilgili bilginin danışmanlığı ve dağıtımı ile ilgilenen kurumlarda çalışma imkanına sahiptir.

Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü , Polonya sakinleri için kurulan Tıp Okulu geleneğini takip eder. Bu program, biyolojik ve fizik bilimlerinde mükemmelliği kanıtlanmış ve yazılı ve sözlü İngilizce olarak klinik öncesi ve klinik tıp eğitimi görebilen nitelikli lise mezunlarına sunulmaktadır. Adaylar, akademik tarihine ve biyoloji, kimya, fizik ve İngiliz dilindeki bilgileri değerlendirecek bir röportaja dayalı olarak değerlendirilmek üzere değerlendirilecektir.

Konumlar

Rzeszow

Address
aleja Tadeusza Rejtana,16C
35-001 Rzeszow, Podkarpackie Voyvodalığı, Polonya