Resmi açıklamayı okuyun

Melaka Manipal Tıp Fakültesi (MMMC), akademik mükemmellik ve kalite tıbbı eğitimi sağlamada kıskanılacak bir geçmişe sahip olan ünlü ve özel bir sağlık kuruluşudur. MMMC'deki tıbbi ve dişhekimliği programları, Temmuz 1993'te meslek yüksek okullarına üniversite statüsü kazandırılmaya başlanan saygın Manipal Üniversitesi (eski adıyla Manipal Academy of Higher Education olarak bilinir) ile işbirliği içinde yürütülür. Hindistan hükümeti tarafından saygın bir üniversite olarak tanınması.

MMMC, farklı öğrenme fırsatları sunan bir müfredat sağlama taahhüdünde bulunur. Öğrenciler, tıp uygulamak için gerekli geniş bilgi, beceri ve tutum geliştirirler. Özel öğretim üyeleri tarafından öğretilen iyi planlanmış, oldukça etkili bir müfredat, temel bilim ile klinik bilim eğitimi arasındaki korelasyonu vurgular. MMMC'de, mükemmellik taahhüdü, yaşamdan ilham alarak ve ulus ve insanlığa etik hizmetle desteklenen bir konudur.

MMMC, öğrencilerin tıp eğitiminde ve sağlığı dağıtmada her iki dünyanın en iyilerini elde etmeleri nedeniyle tercih edilen kurumlardır:

 • Mükemmel teknik ve mesleki eğitim
 • Kalifiye, deneyimli ve özel öğretim üyeleri ve personeli
 • Hindistan'da geçirilen zamanla, öğrenciye Temel Bilimler ve diğer ülkelerin sosyo-ekonomik durumu ve kültürel uygulamaları ile ilişkili morbidite kalıpları hakkında güçlü bir bilgi verilmektedir.
 • Manipal'de multidisipliner bir üniversite kampüsünde yaşamak ve öğrenciye eşsiz bir kültürlerarası deneyim kazandırmak ve güven ve bağımsızlık oluşturmak
 • Uluslararası bir üne ve dünya çapındaki mezunlara sahip saygın bir eğitim sistemine katılmak
 • Klinik aşamada, öğrencilerin farklı etnik kökenden hastalar ve personelle benzer şekilde çalıştıkları Malezya'daki devlet hastanelerinde gerçekleştirildi. Bu, Malezya sağlık dağıtım sistemine etkin bir iletişim ve uyum sağlamayı ve sorunsuz bir şekilde birleşmeyi sağlar.
 • Malezya Tıbbi Kurulu, WHO ve IMED tarafından tanınan MBBS ve BDS derecesi
 • Öğrencilerin küresel rekabet için hazırlanması.
 • Kaliteli ve uygun fiyatlı eğitim
 • Modern, amaca uygun akademik tesisler ve iyi stoklanmış bir kaynak merkezi
 • BDS program konut Diş Kliniği ve diğer tesisler için bilinçli olarak on katlı bina inşa edilmiştir.
 • İyi öğretim ve öğrenme olanakları
 • Çok çeşitli rekreasyon tesisleri
 • Öğrenci-merkezli öğrenme
 • Iyi hostel konaklama
 • Dinamik akademik deneyim

Her iki dünyanın en iyisini getiriyoruz!

Bu, başkalarından farklı olduğumuzun tek sebebidir.

Manipal Üniversitesi'ndeki (Manipal Kampüsümüz) Pre-Klinik eğitimi , öğrencimizin İlaç Enstitüsünün (MBBS) ve Diş Eğitimi (BDS) eğitiminin en iyi teori bölümünü almasını sağlayacaktır. Bu mükemmel teori bilgisi, eğitimlerinin bir sonraki aşaması için Melaka Kampüsüne döndüklerinde çok yararlı olacaktır. Dünyadaki hiçbir yer, Manipal Üniversitesi gibi İnsan Anatomisi, Fizyoloji, Biyokimya, Farmakoloji, Patoloji, Mikrobiyoloji ve Adli Tıp ve Klinik Beceriler hakkında bilgi edinmek için daha iyi tesis sunamaz.

"Neden bunu yaptığını (teori) biliyorsan," beceri (pratik) kavramak daha hızlı "

Öte yandan, Melaka Kampüsündeki klinik eğitim , öğrencimize, en iyi doktor veya diş hekimi olmaları için gerekli güncel klinik beceriyi kazandıracaktır. Öğrenciler dönme yoluyla Tıp ve Diş Hekimliği disiplinini öğrenirler. MBBS öğrencilerimiz eğitim için yerel (Malezya) devlet hastanesine gönderilirken, BDS öğrencimiz kendi beceri setini geliştirmek için kendi Diş Kliniğinde (kampüs alanında) eğitim alıyor olacaktı.

"En iyi doktor ve diş hekimini üretmek için odaklanıyoruz!

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

Melaka-Manipal Medical College

Dental Cerrahi (BDS) programının beş yıllık lisans programı, Hindistan'daki Manipal kampüsünde I. Evren için, Malezya 2. Evre'de Melaka kampüsünde gerçekleştirildi. Çaba ... [+]

BDS Programına Giriş

Dental Cerrahi (BDS) programının beş yıllık lisans programı, Hindistan'daki Manipal kampüsünde I. Evren için, Malezya 2. Evre'de Melaka kampüsünde gerçekleştirildi. Çaba, öğrencileri yüksek kişiliklerle beslemek ve Manipal değer temelli eğitimi güçlendirmek için Manipal vizyonunun gerçek bir yansımasıdır.

Kültür, bilgi, insani faaliyetler ve profesyonellik arasındaki bağlantının önemini anlayan BDS programı, öğrencilerin akademik ve sağlıkta mükemmelliği teşvik etmek için her iki ülkeden de yararlanmaları için tasarlanmıştır.

... [-]
Malezya Malacca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Melaka-Manipal Medical College

I. Aşama (Manipal Campus, Hindistan) 2.5 yıllık Klinik öncesi çalışmalar ... [+]

Genel bakış Faz I

Birinci Aşamada Bölüm (Manipal Kampüsü) Listesi

Anatomi Anabilim Dalı

Anatomi Anabilim Dalı, kurumdaki en büyük bölüm olup, tıp fakültesi öğrencileri için iyi bir öğrenme ortamı sağlamaya odaklanmaktadır.

Biyokimya Anabilim Dalı

Biyokimya Anabilim Dalı, biyokimyada eğitim vermede büyük katkıda bulunur ve diabetes mellitus veya miyokard enfarktüsü gibi multifaktöriyel hastalıkların gelişimi için risk faktörlerinin değerlendirilmesine yardımcı olur.

Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

Melaka Manipal Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, tıbbın uygulanması için gerekli olan bulaşıcı hastalıklar ve immünolojide bilgi ve beceri sağlamak amacıyla ikinci sınıf tıp öğrencileri için bir çalışma programı sunmaktadır.... [-]

Malezya Malacca
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku