International Medical University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun


IMU - Daha İyi Sağlık Hizmetlerinin Geleceğini Sunmak


International Medical University (IMU), Malezya'nın sağlık eğitiminde 24 yılı aşkın bir süredir odaklanmış ilk ve en köklü özel tıp ve sağlık bilimleri üniversitesidir. Üniversite, Malezya'da, hepsi tek çatı altında, geleneksel ve tamamlayıcı ilaç sunan ilk üniversitedir. 1992 yılında kurulan Üniversite, uluslararası bir üne sahiptir ve üniversite öncesi, lisans, yüksek lisans ve sürekli mesleki gelişim düzeyinde yüksek bir eğitim standardı sağlar. Lisans programları, hem yerel parçalardan (IMU derecesi) hem de uluslararası ortak parçalarından (ortak üniversite derecesi) oluşmaktadır.


IMU, dünyanın ilk Ortak Tıp Okulu programına öncülük etti ve bir öğrencinin uluslararası bir üniversitede bir dereceyi tamamlayıp, bir yandan da Malezya'da eğitimine başlamasını sağladı. Son 24 yılda, IMU 1992 yılında 5 ortak üniversite ile bir tıp kolejinden, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada, ABD, İrlanda, Çin ve İngiltere'de 30'dan fazla dünya çapında üniversite ortakları ile uluslararası kabul görmüş bir yüksek öğrenim kurumuna dönüşmüştür. . Bu işbirliği sayesinde, IMU, 3,500'den fazla öğrencinin bu prestijli üniversitelerde derecelerini tamamlamalarına olanak sağlamıştır.


IMU'nun ana kampüsü, Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Malezya'da yer almaktadır. 1999'dan beri, IMU, Seremban ve Kuala Pilah (Negeri Sembilan, Malezya) ve Batu Pahat ve Kluang (Johor, Malezya) 'da klinik kampüsler kurmuştur. Şu anda, Üniversite, çeşitli programlarında yaklaşık 3.300 öğrenciye sahiptir, Bukit Jalil'de yaklaşık 2.980 öğrenci ve Klinik kampüslerinde bir başka 420 daha. IMU ayrıca dünya çapında 30'dan fazla ülkeyi temsil eden 200'den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yaptı.

Bugüne kadar, IMU bir üniversite öncesi program sunmaktadır: Bilim, tıp ve sağlık bilimleri lisans programları bir dizi: Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, İlaç Kimyası, Hemşirelik, Hemşirelik Bilimi, Beslenme, Beslenme, Psikoloji, Biyomedikal Bilim Diyet , Tıbbi Biyoteknoloji, Chiropractic, Çin Tıbbı yanı sıra lisansüstü: Tıp ve Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans ve Doktora (Araştırma), Kamu Sağlığı Yüksek Lisans, Eczacılık Uygulaması Yüksek Lisans, Analitik ve Farmasötik Kimya Yüksek Lisans ve Moleküler Tıp Yüksek Lisans. IMU'nun lisans programlarına yönelik müfredatı uluslararası standartlarla karşılaştırılmış ve uluslararası ortak üniversiteler tarafından ilgili programlara kredi transferi için kabul edilmiştir.


IMU'nun Öğrenme Modeli, öğrencilerin gelişimini eleştirel düşünenler, yansıtıcı ve proaktif olan bilgili ve yetkin sağlık profesyonellerine geliştiren temel değerlerine dayanmaktadır. Amaç, yaşam boyu öğrenmeye kendini adamış, iyi bir vatandaşlık, liderlik ve etik davranış duygusuyla aşılanmış sağlık mezunları oluşturmaktır.

Akademik mükemmeliyete yönelik sürekli arayışında, araştırmaya geçme tıbbi ve sağlıkla ilgili araştırmaların yanı sıra tıp eğitiminin temel odak alanları olan doğal bir ilerlemedir. IMU'nun araştırma çabalarının, 2012 yılı Eylül ayında, Araştırma, Geliştirme ve İnovasyon Enstitüsü'nün (IRDI) başlatılmasının daha da artması bekleniyor.

Üniversitenin, 2010 yılında IMU'nun personelinin ve öğrencilerinin hastaları almasına ve tedavi etmesine izin veren Sağlık Merkezlerinin başlatılmasıyla büyük bir atılımı oldu. IMU öğrencileri için bir eğitim alanı olarak hizmet veren Sağlık Merkezleri, allopatik (Batı) tıbbı disiplinlerini ve tamamlayıcı ve alternatif tıbbın disiplinlerini bir çatı altında bir araya getiriyor.


Bugün IMU, tıp ve sağlık alanında dünyanın en saygın bireylerinden ve üniversitelerinden bazılarıyla işbirliği içinde eğitim, sağlık ve araştırma sunan entegre bir sağlık ve sağlık kurumudur.


Vizyon

IMU, öğrenmeye ve araştırmaya yönelik yenilikçi, küresel bir mükemmeliyet merkezi olacak, topluma hizmet etmeyi taahhüt eden bir akademisyen ve profesyonel topluluğunu destekleyerek, yetkin, etik, şefkatli ve sorgulayıcı vatandaşlar ve vizyoner liderler olma yolunda gerçek potansiyellerine ulaşmak için öğrencilerin gelişimini teşvik edecektir.

IMU, entelektüel, eğitim ve araştırma verimliliğinin en yüksek standartları olan bilginin takip ve uygulamasında akademik özgürlüğe ve fırsat eşitliği ilkelerine bağlıdır; ve bireye saygı duyan bir öğrenme organizasyonunun kurulması.


Eğitim görevi

Bir eğitim kurumu olarak misyonumuz:

 • Tıp, eczacılık ve diğer sağlık bilimleri programlarında lisans programları için mükemmeliyet merkezi olarak IMU'yu daha da güçlendirmek
 • Çok disiplinli programlarla eğitim veren bir yüksek öğretim merkezi olarak IMU kurmak
 • IMÜ'nün yüksek lisans eğitimi ve Sürekli Mesleki Eğitim için bir merkez olarak kurulması
 • Toplumun yaşam kalitesini geliştirmeye ve iyileştirmeye kendini adamış yüksek etik standartlara sahip bilgili ve becerikli profesyonelleri eğitmek.
 • Eğitim-öğretim sürecinde özellikle bilişim teknolojileri alanında yenilikçi bilgi teknolojilerini kullanarak yetkin profesyonelleri eğitmek


Kalite politikası

Yaşam boyu öğrenenler olan yetkin, özenli ve etik profesyonelleri üreten, öğrenme ve araştırma alanında yenilikçi bir mükemmellik merkezi olmayı hedefliyoruz. En yüksek entelektüel, eğitsel ve araştırma üretkenlik standartlarına ulaşmaya kararlıyız.


8 Öğrenme Çıktı Alanları

IMU, tüm programları için sonuç odaklı müfredatı benimser. Bu, IMU'nun tüm mezunlarının programda kendisinden beklenen tüm istenen sonuçları yerine getirdiği anlamına gelir. Bu sonuçlar, mezunların işyerine hazır olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Aşağıdaki gibi sekiz genel sonuç alanı vardır:

 • Mesleğin uygulanmasında temel bilimlerin uygulanması
 • Psikomotor becerileri
 • Sağlık hizmetlerinde aile ve toplum sorunları
 • Hastalık önleme ve sağlığı geliştirme
 • İletişim yetenekleri
 • Eleştirel düşünme, problem çözme ve araştırma
 • Bilgi ve kaynak yönetiminde beceriler ile öz-yönelimli yaşam boyu öğrenme
 • Profesyonellik, etik ve kişisel gelişim

Bireysel programlar, yukarıdaki alanları kendi eğitimsel çıktılarını geliştirmek için uygular. Bu sonuçlar, müfredatın tüm yönlerini içerik ve organizasyon, teslimat ve eğitim ayarları, değerlendirme ve kalite etkinlikleri açısından yönlendirecektir.

Konumlar

kuala Lumpur

Address
IMU MAIN CAMPUS,
BUKIT JALIL
No.126, Jalan Jalil Perkasa 19,
Bukit Jalil,


57000 kuala Lumpur, Kuala Lumpur Federal Bölgesi, Malezya

Seremban

Address
IMU CLINICAL SCHOOL,
SEREMBAN
Jalan Rasah,

70300 Seremban, Negeri Sembilan, Malezya

Batu Pahat

Address
IMU CLINICAL SCHOOL,
BATU PAHAT
No.12, Jalan Indah,
Taman Sri Kenangan,

83000 Batu Pahat, Johor, Malezya

Kluang

Address
IMU CLINICAL SCHOOL,
KLUANG
No. 19 & 20,
Jalan Seri Impian 1/1,
Taman Seri Impian

86000 Kluang, Johor, Malezya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin