University of Veterinary Medicine Budapest

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Veterinary Medicine Budapest gitmeden University of Veterinary Medicine Budapest hakkında en güncel bilgiler

Yararlı bulabileceğiniz bilgi kaynaklarının listesi:

  • Online randevu alın!
    Üniversitenin ilginizi çektiğini düşünüyorsanız ve kabul süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, kabul görevlilerimizden biriyle sohbet etmenin faydalı olduğunu düşünebilirsiniz. Onlarla 20 dakikalık bir randevu alabilirsiniz: href = "https://indico.univet.hu/e/admissioninfo .


  • Üniversitede sanal bir tura katılın!
    Burada üniversitedeki sanal tur için bir bağlantı bulabilirsiniz: href = "https://univet.hu/virttour/eng/ . Küçük okları ve bilgi noktalarını takip ederek kampı hissedebileceksiniz. gerçekten ziyaret etmeden.

Daha fazla çevrimiçi bilgi kanalı (videolar, referanslar, çevrimiçi sunum, animasyon vb.) Www.univet.hu/en adresinde mevcuttur.

58742_lo_53.jpg

Veteriner Üniversitesi, Macaristan'daki tek veteriner okuludur. Macaristan İnsan Kapasiteleri Bakanlığı tarafından denetlenen ve finanse edilen bir devlet kurumudur ve Veteriner Hekimliği Doktoru (DVM) diplomalarını ve veterinerlik bilimlerinde Felsefe Doktoru (Ph.D.) diplomalarını vermek için akredite edilmiştir. Üniversite, iki yüzyıldan uzun bir süredir kesintisiz bir öğretim kaydına sahiptir ve bu sayede dünyadaki en eski veteriner okullarından biridir.

Macaristan'da Veteriner Eğitiminin Kısa Tarihi

1787 yılında, dünyanın ilk veterinerlik okulunun (1762, Lyons) kuruluşundan kısa bir süre sonra, öğrencilere sağlamak için Pest kasabasındaki (şu anda Budapeşte şehrinin bir bölgesi) Tıp Fakültesinde bir "Hayvan İyileştirme Koltuğu" kuruldu ve genel bir pratisyenin o zamanki faaliyetinin ayrılmaz bir parçası olan hayvan hastalıkları ve bunların yönetimi hakkında temel bilgiler içeren tıp ve cerrahi.

Bağımsız bir üniversite olarak, okul 20. yüzyılın ilk yarısında uluslararası bir ün kazanmıştır.

2000 yılında ülke çapında yükseköğretimin yeniden düzenlenmesinin bir parçası olarak, Üniversite yeni kurulan Szent István Üniversitesi Veteriner Fakültesi oldu. 2016 yazından itibaren okulumuz bağımsızlığını yeniden kazandı, böylece Veteriner Tıp Üniversitesi'nin eski adı uygulandı.

58743_lo_59.jpg

Uluslararası Akreditasyon

1995 yılında veterinerlik okulu, Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından uluslararası akredite edilmiştir. Takip ziyareti 2004 yılında olumlu bir sonuçla gerçekleşti. Budapeşte veterinerlik okulunun akreditasyonu EAEVE ve FVE (Avrupa Veterinerler Federasyonu) tarafından güçlendirildi. Akreditasyon Raporu şu sonuca varıyor: " Veterinerlik Üniversitesi, Avrupalı meslektaşları arasında gururlu bir konum talep edebilir. Genç mezunlarının bilgi ve pratik becerileri için Avrupalı meslektaşlarıyla rekabet etmekten korkmaları gerekmez. "

2004 yılından bu yana Macaristan, AB içinde derecelerin kabul edilmesi ve diğer AB ülkelerinden derecelerle denkliği anlamına gelen Avrupa Birliği'nin tam üyesidir. Budapeşte-diploması diğer bazı ülkelerde de AB ülkelerine ek olarak kabul edilmektedir. Kanada veya ABD'de bir kurul sınavı tamamlandıktan sonra, mezunlar ikamet ve Kuzey Amerika'da uygulama hakkına sahiptir.

Gerçekler ve Rakamlar

University of Veterinary Medicine Budapest 10.5 milyon nüfusa sahip bir ülke için uygun olan Macaristan'daki tek veteriner okuludur. Mevcut kayıtlar sırasıyla Macarca, Almanca ve İngilizce programlar için yaklaşık 100, 120 ve 120 öğrencidir. Bu, veterinerlik okulunda toplam 1400 öğrencimizin olduğu anlamına gelir. Ülkedeki tüm devlet üniversitelerinde olduğu gibi, Üniversite resmi olarak Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir ve öğretim ve araştırma programları da Tarım ve Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Macaristan Bilimler Akademisi tarafından desteklenmektedir.

58744_fb_lo_69.jpg

Konumlar

Budapeşte

Address
István u. 2
1078 Budapeşte, Macaristan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin