Lithuanian University of Health Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bugün üniversite

Lithuanian University of Health Sciences (LSMU, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) , Litvanya'daki biyomedikal bilimler için en büyük yüksek öğrenim kurumudur. LSMU iki ana akademiden oluşur: Tıp Akademisi ve Veteriner Akademisi .

Tıp, odontoloji ve hemşirelik öğrencileri Baltık Devletleri'ndeki en büyük tıp kurumu olan LSMU Hastanesi Kauno Klinikos'ta pratik becerilerini edinmektedir . Her yıl LSMU Hastanesi'nde 1.200'den fazla kalifiye doktor ve 2.400 hemşirelik personeli 78.000'den fazla hastayla ilgilenmektedir. Tüm tıbbi personel, küresel standartları karşılayan yenilikçi ve ilerici tedavi ve teşhis yöntemlerine değer vermektedir.

Eczacılık öğrencileri, yalnızca halka hizmet etmek için değil, aynı zamanda Eczacılık Fakültesi'nin ana eğitim tesisi olmak üzere tasarlanan ve öğrencilere geniş bir pratik bilgi ve beceri yelpazesi sunarak ve onlara ilk elden çalışma deneyimi sunan Üniversite Eczane'de pratik beceriler edinir. . Veteriner hekim olmak isteyen öğrenciler, büyük ve küçük hayvan klinikleri ve Veteriner Akademisi ameliyathanelerinde pratik becerilerini edinirler.

LSMU, ERASMUS değişim programına aktif bir katılımcıdır. Öğrenciler yabancı üniversitelerde okuyabilir veya bir yıla kadar bir süre pratik yapmak için yurtdışına gidebilirler. Akademik değişim sözleşmeleri, 26 Avrupa ülkesindeki üniversiteler ile imzalanmıştır. ERASMUS ortaklarının çoğunluğu Almanya, İspanya, Fransa, Finlandiya ve diğer AB Üye Devletlerindedir.

128626_dr-2157993_1920.jpg

Vizyonumuz

Toplumun refahı için Avrupa'nın önde gelen sağlık bilimleri üniversitesi. Tüm toplumumuzun çabaları ile QS Dünya Üniversite Sıralamasında en iyi 701 üniversiteden biri olmaya çalışacağız.

Görevimiz

Vizyon, MİSYONUMUZ aracılığıyla sürdürülecek - bilimsel bilgiyi ve çalışma ve bilim alanındaki en yeni başarıları oluşturmak, biriktirmek, sistematikleştirmek ve yaymak, yaratıcı, dürüst, inisiyatif gösteren, eğitimli, bağımsız ve girişimci bir kişilik öğretmek ve geliştirmek, demokrasiyi teşvik etmek ve refah, sağlıklı ve eğitimli bir toplum geliştirmek. LSMU’nun bu eğitim sürecinde asıl rolü, ülkenin sosyal ve ekonomik ilerlemesini, medeniyet kimliğini, ulusal ve küresel kültürel geleneklerin yaratılmasını, desteklenmesini ve geliştirilmesini güvence altına alan sağlıklı bir toplumun peşinde koşmasıdır. Hayvan dünyasının sağlığı ve refahı bu amacın ayrılmaz bir parçasıdır.

Yenilikçi Çevre

Üniversite Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi, Avrupa'daki araştırma kütüphaneleri için ana ağ olan Avrupa Araştırma Kütüphaneleri Birliği (LIBER) olan Avrupa'daki en modern kütüphanelerden biridir. Hem sanal hem de RFID teknolojilerine sahip olan kütüphane, araştırmacılar ve öğrenciler arasında yalnızca Litvanya'da değil, yabancı ülkelerde de eşsiz mimarisi ve bilgi sistemleri için çok popüler.

LSMU, yeni teknolojiler, bilimsel araştırma ve geliştirmenin yanı sıra, Üniversitenin yenilenmiş ve modernize edilmiş altyapısı ile sonuçlanan projelerin geliştirilmesine katılmaktadır. Yakında Modern Eczacılık ve Sağlık Teknolojileri Merkezi'nin yanı sıra modern laboratuvar ve sınıflarla birlikte yeni Eczacılık Fakültesi açılacak. Ayrıca, Halk Sağlığı Fakültesi, Veteriner Akademisi kampüsünde yapım aşamasındadır.

Yabancı Öğrenciler İçin Bir Seçim

1990'dan bu yana, birçok uluslararası öğrencinin Alma Mater'ı ve 70 ülkeden (çoğunlukla İsveç, İsrail, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Lübnan, Hindistan, Güney Kore) yaklaşık 1000 tam zamanlı yabancı öğrencinin Alma Mater'i şu anda burada kayıtlı. LSMU’daki toplam öğrenci nüfusunun yaklaşık% 17’sini oluşturmuştur.

Her yıl uluslararası çalışmaların sayısı artıyor. Almanya, İtalya, Fransa, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya ve Norveç, LSMU öğrencileri arasında en popüler Erasmus ortağı ülkelerdir. LSMU'da öğrenim görmeyi tercih eden yabancı öğrenciler genellikle İspanya, İtalya, Letonya, Belçika ve Polonya'dan gelmektedir.

128627_medicine-91754_1920.jpg

Uluslararası Tecrübe ve Tanıma

LSMU , çalışma ve araştırma amacıyla 140'tan fazla Avrupa, Amerika ve Asya üniversitesiyle işbirliği yapmaktadır .

Üniversite, Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), Avrupa Bölgesinde Halk Sağlığı Okulları Birliği (ASPHER), Avrupa Tıp Okulları Birliği (AMSE), Avrupa'da Tıp Eğitimi Derneği gibi çok sayıda uluslararası kuruluşun üyesidir. (AMEE), Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN), Ph.D. Avrupa Sisteminde Biyotıp ve Sağlık Bilimlerinde Eğitim (ORPHEUS), Avrupa Veterinerlik Eğitimi Kuruluşları Birliği (EAEVE), Dünya Veterinerlik Birliği vb.

LSMU ayrıca, epidemiyolojide araştırma ve eğitim ve ayrıca kardiyovasküler ve diğer kronik bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde bir işbirliği merkezinin rolünü yerine getirdiği Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) üyesidir.

LSMU’daki çalışma programları, AB ülkelerinde uygulanan üniversite eğitim standartlarını karşılamaktadır ve mezunlar, Birleşik Devletler Tıbbi Lisans Sınavına (USMLE) ve Birleşik Krallık’taki Genel Tıp Konseyi’nin PLAB sınavına girmeye hak kazanmaktadır.

LSMU'da Eğitim

LSMU, uluslararası öğrencileri aşağıdaki çalışma programlarında ağırlamaktadır:

program Süre, müddet
Dil Derece ve Yeterlilik
Ödüllü
Entegre çalışmalar
İlaç 6 yıl ingilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans, Doktor
Odontoloji (Diş Hekimliği) 5 yıl ingilizce Sağlık Bilimleri Yüksek Lisans, Doktor Odontolog
Eczane 5 yıl TR Sağlık Bilimlerinde Master, Eczacı
Veteriner 6 yıl TR Veteriner Bilimlerinde Msc, Veteriner Hekim
Lisans çalışmaları
hemşirelik 4 yıl ingilizce Sağlık Bilimleri BSc, Genel Pratik Hemşire
İş terapisi 4 yıl ingilizce Sağlık Bilimleri BSc, Mesleki Terapist
Sağlıklı psikoloji 4 yıl ingilizce Sosyal Bilimler BSc
Master çalışmaları
Halk Sağlığı 2 yıl ingilizce Sağlık Bilimlerinde Master
Halk Sağlığı Yönetimi 2 yıl ingilizce Sağlık Bilimlerinde Master
Yaşam Tarzı Tıbbı
(uzaktan Eğitim)
1,5 yıl ingilizce Sağlık Bilimlerinde Master
İleri Hemşirelik Uygulaması 2 yıl ingilizce Sağlık Bilimlerinde Master, İleri Düzey Hemşire
Yemek bilimi 2 yıl ingilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisans
Hayvan bilimi 2 yıl ingilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisans
Hayvan ve İnsan Etkileşimi 2 yıl ingilizce Tarım Bilimleri Yüksek Lisans

Konumlar

Kaunas

Address
A. Mickevičiaus g. 9, LT 44307 Kaunas
Kaunas, Kaunas İlçesi, Litvanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin