Resmi açıklamayı okuyun

Yüksek itibar

1922'ye dayanan Kaunas University of Technology araştırmalar ve araştırmalar için büyük bir potansiyel geliştirdi ve Baltık Devletleri bölgesindeki yenilikler ve teknolojiler konusunda liderliğini koruyor. 10.500 öğrenci ve 1.000 akademik kadrosuyla, KTU, üstün yetenekli araştırmalar yapmak, en kaliteli eğitimi sunmak ve geniş bir alana araştırma ve geliştirme hizmetleri sunmak için son derece yetenekli öğrencileri (Üniversite ve dış bursları tarafından desteklenen), araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirmeye çalışmaktadır. iş yelpazesi.

Uluslararasılık

KTÜ, uluslararası araştırma işbirliğine katılarak, uluslararası çalışma programları oluşturarak, ortak çalışma programları oluşturmada uluslararası ortaklarla işbirliği yaparak ve öğrenci ve akademik topluluklar arasında uluslararası mübadeleye katılmayı teşvik ederek uluslararası görünürlüğünü artırır. Şu anda, uluslararası öğrenciler Teknolojik, Fiziksel, Biyomedikal ve Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Yaratıcı Sanatlar alanında 37 lisans ve yüksek lisans derecesi programları ile İngilizce olarak 19 Doktora programı arasından seçim yapabilirler.

108676_108250_4.mechanikosf2012G.Zaltauskaitesnuotr-2076.jpg

Altyapı ve teknolojiler

KTU sadece ilk ve en başarılı akademik başlangıç ​​alanını değil, aynı zamanda Baltıkların en büyük bilim ve teknoloji parkını da barındırıyor. Öğrenciler Litvanya'daki en modern araştırma ekipmanlarına erişebilir. Baltık Ülkeleri modern mobil uygulamalar laboratuvarında en büyük olanı, Baltics Bloomberg Finansal Piyasalar Laboratuvarı, Intermedix yaratıcı merkezin yanı sıra sürdürülebilir kimya, mekatronik, geleceğin enerji ve çevre mühendisliği, bilgi ve telekomünikasyon teknolojileri laboratuvarları sadece bir kesindir. Mevcut teknolojik kaynakların KTU Barclays, BASF, FESTO, Hitachi, NATO, Samsung, Schneider Electric, vb. Gibi global organizasyonlarla işbirliği yapmaktadır.

108675_108252_3.SAFIMIC5.JPG

Büyüyen yetenekler

KTÜ, mevcut öğrencilerine, çalışma ortamını ve kalitesini geliştirerek, spor, sanat, öğrenci derneklerinde aktif olma fırsatlarını sunarak ve yerel ve küresel toplumun geleceğine yatırım yaptığı için güvenlerini inşa ederek yatırımlarına devam etmektedir. terimleri. Öğrencilerimiz Litvanya'nın en büyük ikinci şehri olan Kaunas'taki canlı öğrenci topluluğunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

108677_108251_18-08-01Maistoinstitutas87.JPG

Yaşamak ve okumak için heyecan verici bir yer

KTU, Litvanya'nın en büyük 2. şehri olan ve çoğunlukla Litvanyalı aydınlar ve kültürel sermaye olarak anılan Kaunas'ta bulunmaktadır. Güvenli çevre ve ılıman doğal koşullar hoş bir yaşam sağlar. Canlı eski şehir, yeşil parklar, eğlence alanları ile nehir kıyısı, KTU kampüsünden 15 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler KTÜ yurtlarında yaşamaya, kampüs içinde spor, sanat ve diğer öğrencilerin etkinliklerine katılmayı teklif ediyorlar.

Litvanya'da eğitim görmek için en önemli nedenler

  • Avrupa Birliği Eğitim Politikasının gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli, modern ve yenilikçi çalışmalar.
  • Başarılı uluslararası kariyere ya da daha fazla eğitime devam etmek için dünya çapında tanınan diploma.
  • Eski gelenekleri besleyen eşsiz kültür. Litvanca dili genellikle en eski Hint-Avrupa dili olarak tanımlanır.

Kaunas'ta

  • Genç ve yetenekli insanların şehri: Bir üniversite veya kolejde her 7. yaşayan öğrenci. Bu nedenle, bu aynı zamanda öğrencilerin şehridir.
  • Litvanya'daki en büyük 2. şehir fakat ana nesnelere yürüyerek veya bisikletle kolayca ulaşılabilir.
  • Şehir, Avrupa'daki en uygun maliyetli 10 şehir arasında yer alıyor.

KTÜ'de

  • Dünyadaki en iyi üniversitelerin% 2,7'si arasında: KTÜ çok yetenekli öğrencileri, araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getiriyor.
  • İş dünyasında lider: Çalışma programlarının geliştirilmesinden vaka analizine ve teknoloji transferine kadar.
  • Öğrenciler için çok çeşitli hizmetler: değişim programları, stajlar, Başlangıç Alanı, spor, vb.

sıralamalar

QS
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

Kaunas University of Technology

Yaşlanan nüfus sağlık sistemi için zorlu zorluklar doğurur ve Biyomedikal Mühendisliği bu zorluklara çözüm bulmakta yardımcı olur. Çalışmalar sırasında, öğrenciler teorik ... [+]

genel bakış

Yaşlanan nüfus sağlık sistemi için zorlu zorluklar doğurur ve Biyomedikal Mühendisliği bu zorluklara çözüm bulmakta yardımcı olur. Çalışmalar sırasında, öğrenciler teorik bilgilerini derinleştirir ve tıbbi teşhis, tedavi ve sağlık izlemesi için ekipman geliştirmek ve geliştirmek için araştırma becerilerini geliştirirler. Mezunlar tıbbi cihazlar, araştırma merkezleri ve devlet düzenleyici kurumları sektöründe çalışmaktadır.

Neden @KTU?Uluslararası Biyomedikal Mühendisliği araştırmasında bilinen

KTÜ Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, elektronik, telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri alanlarını kullanarak sağlık hizmetleri için ileri düzey kararların uygulanması için uluslararası bir üne sahiptir.... [-]

Litvanya Kaunas
Bilgi iste
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yüksek Lisans

Kaunas University of Technology

Program temel olarak, radyasyonun bireysel, çevresel ve maddeye maruz kalması, radyasyonun onkolojik hastalıkların tedavisi ve teşhisi için kullanılmasına odaklanması ve ... [+]

genel bakış

Program temel olarak, onkolojik hastalıkların tedavisi ve tanısı için iyonlaştırıcı radyasyonun kullanımına ve bireylerin ve çevrenin makul olmayan radyasyondan korunmasına odaklanan, bireyler, çevre ve malzemeler üzerinde radyasyon etkisinin çalışmalarından oluşmaktadır. Mezunların bilgi, beceri ve yetkinlikleri 2013/59 / EURATOM EC yönergesi ile düzenlenir; Bu nedenle, uluslararası gelişim ve kariyer için eşsiz umutları var.

Neden @KTU?Fizik ve tıp bilimleri kombinasyonu

Çalışma programı Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile birlikte uygulanmakta ve diğer Avrupa ve dünya üniversitelerinin Tıp Fiziği çalışma programları ile www.iomp.org tarafından uyumlu hale getirilmektedir.... [-]

Litvanya Kaunas
Bilgi iste
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

More about KTU

More about Kaunas

More about Lithuania

Kaunas University of Technology
Address
Donelaicio St. 73,
44249 Kaunas, Kaunas County, Litvanya
web sitesi
Telefon
37037323894