University of Bologna

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Alma Mater Studiorum - Bologna Üniversitesi

Batı dünyasının en eski üniversitesi olan Alma Mater Studiorum - Università di Bologna, gittikçe daha zengin bir program kataloğu, en son araştırma, sürekli ve giderek genişleyen uluslararası bir bakış açısı ve güçlü bir üçüncü misyonla inovasyonun yolunu açıyor.

1088 yılında kurulduğundan beri, Alma Mater Studiorum öğrenci merkezli ve bilim ve sanat topluluklarından önemli figürlere ev sahipliği yapıyor. Beş kampüsü (Bologna, Cesena, Forli, Ravenna, Rimini) ve Buenos Aires'te bir şubesi ile günümüz toplumunun ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çeşitlendirilmiş bir kurs kataloğu sunmaktadır: 32 bölümü ve 5 okulu arasında 200'den fazla program 82.000'den fazla öğrenciye sunulmaktadır. 3.600 mezun doktora ve diğer 3. dönem programlarına kayıtlıdır.

Avrupa'nın en önde gelen iki uluslararası üniversite sıralamasında ilk 200'de yer alan ve öğrenci hareketliliği için Avrupa'nın önde gelen üniversitesi (Erasmus +) olarak kabul edilen Alma Mater, sürdürülebilir kalkınmaya yatırım yapıyor ve bir parçası olarak önerilen 17 sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşılmasına katkıda bulunuyor. 2030 Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilen gündem. Kapsamlı bir araştırma üniversitesi olarak, çok disiplinli, kültürler arası bir yaklaşıma ve araştırma ile öğretim arasındaki ayrılmaz bağlantıya yatırım yapar. Avrupa araştırma ve akademik işbirliği projelerine liderlik ve katılım açısından en aktif University of Bologna sanayi ve kamu / özel kuruluşlarla ittifaklar kurdu. Aynı zamanda bir uluslararası ağlar merkezidir: yakın Avrupa bağlantılarının ötesinde, Amerika, Afrika, Asya ve Avustralya ile çoklu bağlantılara sahiptir.

Konumlar

Bologna

Address
Via Zamboni, 33
40126 Bologna, Emilia-Romagna, İtalya

Cesena

Address
Piazza Aldo Moro, 90
Cesena, Emilia-Romagna, İtalya

Forli

Address
Piazzale Sante Solieri,1
47121 Forli, Emilia-Romagna, İtalya

Ravenna

Address
Ravenna, Emilia-Romagna, İtalya

Rimini

Address
Rimini, Emilia-Romagna, İtalya

Buenos Aires

Address
Buenos Aires, Buenos Aires, Arjantin