David Tvildiani Medical University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

DTMU hakkında

David Tvildiani Medical University , bölgedeki ilk sivil toplum tıp üniversitesidir; misyonumuz bilim ve en iyi uluslararası uygulamalara dayalı tıpta yüksek öğrenim sağlamaktır. Eğitimli insanların toplumun farkındalığını artırmaya, stereotipleri yok etmeye ve toplumda ahlak ve entelektüel bağımsızlığa dayanan özgürlük yaratmaya yardımcı olduğuna inanıyoruz. Aydınlanmış insanlar yoksulluğu azaltır, dünyadaki sağlık hizmetlerinin erişilebilirliğini ve etkinliğini arttırır, çevreye özen gösterir ve birlikte ortak refah yaratırlar.

MD Programı

6 yıllık MD programı 3 aşamaya ayrılmıştır:

 • Temel Tıp Bilimleri (2,5 yıl);
 • Klinik Bilimler (2.5 yıl) ve
 • Klinik Staj (1 yıl).

MD müfredatının yapısı ve formatı ile öğretim yönetim sistemi orijinaldir ve telif hakkı saklıdır. Öğrenme sürecinin verimliliğini ve anlaşılabilirliğini arttırmak için özel olarak tasarlanmıştır: Modüller organ - sistem odaklı rotasyonlara entegre edilmiştir. Bir akademik yıl, 20 haftalık iki güz ve bahar yarıyılı olmak üzere 40 öğretim haftasından (240 öğretim günü) oluşur. Dönemler tatil günleri ile ayrılır. ECTS'ye (Avrupa Kredi Transferi ve Biriktirme Sistemi) dayanarak her 20 haftalık dönemin iş yüküne 30 kredi eklenir. Böylece, bir akademik yıl 60 kredi; bir kredi 30 çalışma saatine eşittir, 16 saat iletişim saati ve 14 saat öğrencinin bağımsız çalışması içindir. Öğrenme süreci haftanın 6 günü, günde 4 saat yapılır. Her rotasyon karmaşık bir test sınavı ile sonuçlanır. Öğrenci bilgi değerlendirmesi, maksimum objektifliği sağlayan bilgisayar tabanlı testlerle yapılır.

130356_5.JPG

E-PBL ile sistem odaklı MD Programı

2014-2015 yılından bu yana DTMU'da yeni, “Probleme Dayalı Öğrenme” (PBL) formatında bir MD programı akredite edilmiştir. Program ERASMUS Üniversitesi projesi “PBL ve Sanal Hastalara odaklanan Ulusal Tıp Eğitiminde Bölgesel Ağın Kurulması” projesi çerçevesinde geliştirilmiştir. Program süresi 6 yıldır ve 376 krediden oluşmaktadır. Yeni öğretim metodolojisi - Temel (teorik) tıp bilimleri öğretiminde Sorun (hasta vakası, senaryo) Tabanlı Öğrenme uygulanmıştır:

 • Temel tıp bilimlerinin bağlam içerisinde öğrenilmesi,
 • Sonraki çalışma aşamaları (programın klinik aşaması, lisansüstü / ikamet programları) ve tıbbi uygulama için hazırlıkta artış.

130355_7.JPG

DTMU Tercih neden

 • Yüksek vasıflı tıp uzmanlarının eğitiminde 30 yıldan fazla deneyim
 • Modern uluslararası standartlara uygun benzersiz bir öğretim programı
 • 200'den fazla mezunumuz dünyanın en iyi kliniklerinde önde gelen tıp uzmanları olarak çalışmaktadır.
 • DTMU'daki öğretim programının özellikleri, öğrencilerin mezun olmadan önce ikamet sınavlarını geçmelerini sağlar.
 • JCI akreditasyonuna sahip en iyi hastanelerde yapılan klinik eğitim
 • En iyi öğrenciler için uluslararası lisans sınavlarına mali destek
 • Araştırma ve yönetim kalitesinde sürekli iyileştirme
 • Potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için öğrenci ve öğretim elemanlarına tam destek

USMLE Tabanlı Müfredat

DTMU'daki öğretim programı ABD standartlarına tam olarak uygundur. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler için son derece faydalıdır. Ek olarak, DTMU'da tamamen ücretsiz olan USMLE koçluk dersleri verilmektedir.

Dünya Çapında Tanıma

30 yıllık tarihi boyunca DTMU, WHO (Dünya Sağlık Örgütü), WFME (Dünya Tıbbi Eğitim Federasyonu), ECFMG (Yabancı Tıp Mezunları Eğitim Komisyonu), MCI (Tıp Hindistan Konseyi) ve diğerleri. Son zamanlarda DTMU, EQAR'ın (Avrupa Yükseköğretim Kalite Güvence Kayıt Defteri) bir parçası oldu. Bütün bunlar, öğretim programımızın mezunlarımıza verdiği geniş bilgi ve becerilerle birlikte, dünyanın önde gelen tıbbi kurumlarında kariyerlerine devam etmelerini sağlar. Şu anda, DTMU'nun dünya çapında en üst düzeyde tıp uygulayan yüzlerce mezunu var.

130357_4.jpg

Üniversite kampüsü

DTMU'ya yeni eklenen, yakın zamanda inşa edilmiş olan Rustavi Kampüsümüzdür; öğrenme, araştırma ve eğlence için de üstün koşullar sunar. Tiflis'in huzurlu banliyösünde bulunan otel, en yüksek modern standartlara sahiptir ve DTMU'nun yabancı öğrencilerine uygun fiyatlı konaklama imkanı sunmaktadır.

Canlı ve ilginç öğrenci hayatı

 • DTMU, öğrenci yaşamının her alanında destek sağlamayı amaçlayan çok sayıda öğrenci organizasyonuna sahiptir. Yerel ve uluslararası konferanslara ve araştırma seminerlerine katılım son derece teşvik edilmektedir.
 • DTMU ayrıca, yerel ve uluslararası yarışmalarda büyük başarı ile rekabet eden çeşitli spor takımlarına sahiptir.

130353_3.jpg

Burslar

Her öğrenci akademik sonuçlarına göre% 25 ila% 100 burs alma olanağına sahiptir. Bursdan yararlananlar ve miktar, çalışmaların ilk yılının sonuçlarına göre belirlenir.

Kolay ve Hızlı Kabul Süreci

Bürokrasiyi en aza indirmek ve DTMU'ya kabulü sorunsuz ve hızlı hale getirmek için çok çalıştık. Öğrencilerimizin giriş ücreti ödemeleri gerekmemektedir ve dokümantasyon gereksinimleri asgari düzeydedir.

Öğrenim / Konaklama ücretleri

 • DTMU'da yıllık öğrenim ücreti 8000 USD
 • Yıllık konaklama ücreti 3000 USD'den başlar (tam pansiyon)

130354_6.jpg

Konumlar

Tiflis

Address
ლუბლიანას ქუჩა,2/6
0159 Tiflis, Tiflis, Gürcistan