BAU International University Batumi

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

BAU Uluslararası Üniversitesi, Batumi, Gürcistan'da yeni kurulan bir öğretim üniversitesidir ve üç katlı eğitim ve araştırma görevinin başarılı bir şekilde eğitilmiş akademik personel, en son teknolojiler, laboratuvarlar ve sınıflar tarafından yürütüldüğü bir üniversitedir. Amerikan model eğitim programı uluslararası standartlara uygundur ve yabancı ve yanı sıra farklı eğitim kurumlarından davet edilen Gürcü profesörler tarafından yürütülür. Üniversite, yeni bir Uluslararası Üniversite Hastanesi ile aynı binada yer almaktadır. Hastanenin kendisi JCI standartlarına göre inşa edilmiştir ve güncel imkanlarla donatılmıştır. Bu, tıp öğrencilerine eğitimlerinin ilk yılından itibaren klinik deneyim alacağı için en iyi eğitimi sunmamızı sağlar. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batum, 9 kıtada 9 ülkede yayılmış 9 üniversiteden, 16 irtibat bürosundan ve 3 dil okulundan oluşan BAU Global Network bünyesindeki bir üniversitedir. Bu, öğrencilerimize dünya çapında önde gelen tıbbi ve eğitim kurumlarındaki bilgi ve deneyimlerini zenginleştirmek için mükemmel bir fırsat verir.

Neden BAU BATUMI ?

 1. BAU Uluslararası Üniversite, Batum, BAU Global Network içinde yer alan ve dünya genelinde yüksek öğrenim kurumlarından oluşan bir üniversitedir. Böylece öğrencilerimiz bilgi ve deneyimlerini küresel ölçekte genişletmek için benzersiz olanaklara sahiptir.
 2. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batumi, yeni bir Uluslararası Üniversite Hastanesi ile aynı binada bulunuyor. Hastane kendisi JCI standartlarına göre inşa edilmiş ve güncel tesislerle donatılmıştır. Bu, tıp öğrencilerinin eğitiminin ilk yılından itibaren klinik tecrübe kazanacakları en iyi eğitimi vermemizi sağlayacaktır.
 3. Amerikan modeli eğitim programı uluslararası standartlara uygundur, altı yıl sürer ve İngilizce dilinde yürütülür. Çalışmalar sırasında öğrenciler USMLE (Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavı) dersini de alacaklardır.
 4. BAÜ Uluslararası Üniversite Batum'da, Bahçeşehir Üniversitesi'nden davet edilen öğretim üyeleri ve bağlı bir klinik Tıp Parkı'nın yanı sıra farklı Gürcü üniversitelerinden öğretim üyeliği yapıyor. Buna ek olarak, üniversitemiz periyodik olarak, öğrenciler için halka açık konferanslar düzenleyen ünlü doktorlara ev sahipliği yapıyor.
 5. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batumi'nin kendisi en yeni teknolojileri, laboratuvarları ve derslikleri içeren modern bir tesistir.
 6. Üniversite öğrencileri, üniversite binasının içinde bulunan fiziksel bir kütüphaneye ve dünyanın en zengin elektronik kütüphanelerinden Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Kütüphanesine erişebilirler.
 7. Üniversite, öğrencilerimizi arkadaşlarımızla ve gelecekteki meslektaşlarımızı farklı kültür, gelenekler ve dünyanın çeşitli yerlerindeki geçmişle buluşturan çok kültürlü bir çevreye sahiptir.
 8. Üniversite, Gürcistan'ın en güzel şehirlerinden birinde, Karadeniz kıyısında popüler bir turistik yer olan Batum'da yer almaktadır. Yaşayan ve öğrenen Batum'da öğrenciler, öğrenciler için daha cazip bir ortam yaratan güvenli bir ortamdan ve uygun fiyatlardan yararlanabilirler.

Misyon ve vizyon

Misyon

BAU Uluslararası Üniversite, Batum, uluslararası standartlara uygun eğitim programlarını gerçekleştirmek ve uluslararası iş gücü piyasasında rekabet gücü yüksek, yüksek ahlaki standartlara sahip, nitelikli, bilimsel bir bakış açısına sahip, yenilikçi teknolojiler ve liberal değerler. Üniversitenin ana HEDEFLERİ şöyledir:

 • Üniversite eğitim programlarını yürütmek (bir dönem, lisans ve yüksek lisans dereceleri);
 • Uluslararası iş gücü piyasasında rekabet gücü yüksek nitelikli personeli eğitin;
 • Üniversitenin küresel eğitim ve bilimsel pazarlara entegrasyonunu destekleyin;
 • Gürcistan'da ve yurtdışındaki üniversitelerle işbirliği içinde bilimsel araştırma projeleri geliştirin ve gerçekleştirin;
 • Profesörlerin ve eğitmenlerin akademik özgürlüklerini temin edin;
 • Öğrencilere, çalışmalarında ve bilimsel çabalarında yardımcı olmak için esnek bir ortam oluşturun.

Üniversitenin başlıca GÖREVLERİ şunları içerir:

 • Potansiyel işverenlerin çıkarlarını dikkate alarak eğitim programlarının sürekli iyileştirilmesi ve eğitim sürecinin yenilikçi gelişimi;
 • Öğrencilerin profesyonel olmaları için desteği en üst düzeye çıkarın;
 • Öğrenci hareket kabiliyeti desteği;
 • Bilimsel araştırmaları destekleyin ve yenilikçi öğretim yöntemlerini tanıtın;
 • Uluslararası bilimsel ortaklıklar geliştirin;
 • Uluslararası bilimsel araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını desteklemek;
 • Profesörlerin mesleki ve kariyer gelişimini destekleyin.

Vizyon

BAÜ Uluslararası Üniversite, Batumi, sadece Gürcistan'da değil, Kafkasya bölgesinde tıp eğitiminde lider bir eğitim kurumudur. Üniversite, bir yandan eğitim ve diğer taraftan küresel vatandaş olan, bilimsel bir bakış açısına sahip olan, yenilikçi teknolojilerin sorunlarını ve bilgisini çözme becerisine sahip eğitim uzmanlarına yönelik araştırma faaliyetlerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Konumlar

Batum

BAU International University

Address
14 Gen. A. Abashidze St, Batumi
6010 Batum, Acara, Gürcistan
Telefon
+995 422 21 25 35